Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξενερωσα εγω. Εχω ολα τα parts και θα περιμενω τοσες μερες για την καρτα ? Γιατι υπαρχει τετοιο θεμα με τις διαθεσιμοτητες ? Ας αρχισω την πασιεντζα με την gpu του i5

Υπαρχει και η http://www.skroutz.gr/s/5580574/Asus-GeForce-GTX970-4GB-Strix-OC-90YV07F0-M0NA00.htmlαν δεν θες να περιμενεις τοσο πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι υπαρχει κανενας κανονας για το ποια παιχνιδια να κανεις προσωπικο Benchmark?? :-(

 

Μη του το χαλας ρε.. :P

 

woot, πήραν τηλέφωνο πριν λίγο από Polytope για την G1, έτοιμη για παραλαβή (@383eu) :P

 

μόνο 3 μέρες αναμονή, not bad...

 

Fingers crossed lol

 

p.s Πολυ το διασκεδαζω με τις εικονικες αναλυσεις παντως.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gg οτι εχω τρεξει με την 970. Οτι game εβαλα στα 1080p ειμαι βασιλιας στα 60+ frames. Οι θερμοκρασιες πολυ καλες για την msi μεχρι τωρα σε οτι την εβαλα να τρεξει. Οπως ειπα και πριν, coil whine =0, σαν νεκρη ειναι η καρτα. 

 

 

Λιγο οι θερμοκρασιες σε idle με προβληματιζουν, ειναι στους 50+ αλλα ειναι μαλλον λογω του auto fan και επειδη αρχιζουν να δουλευουν μετα τους 60 ετσι? 

 

Το εγραψα και πριν αυτο, οποιος μπορει ας μου πει τι γινεται με αυτο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Msi ειναι στα 410, την ειχα παραγγειλει στις 20 του μηνα επειδη δεν ειχα αλλη υπομονη/δεν ειχα καρτα εδω και 10+μερες. Απο το gamerland και απο το eshop φαγαμε ακυρο μεχρι Νοεμβριο αρα το εσκασα στο πλαισιο. Αν δεν θελεις καπελο περιμενε εως και 4 με 6 Νοεμβρη οπου και θα υπαρχουν αποθεματα.

 

Θα σου προτεινα να πας ή στην gigabyte που την εχουν τοσα ατομα εδω και ειναι ολοι κομπλε ή στην msi, αν δεν σε ενδιαφερει το backplate που δεν εχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρών κάνω υπομονή γιατί ακόμα έχω τα parts της υπογραφής και στο ντουλάπι κάθονται τα καινούρια εκτός την κάρτα. Απο δευτέρα όμως που θα δώσω τα παλιά δε θα χω pc. πιστεύω να αντέξω. H Palit που ειναι και 10 εκατοστά μέγεθος τι λέει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να επιλεξεις θα ειναι μια 970 οπως και να εχει. Απλα ολοι εχουμε τις προτιμησεις μας περι υλοποιησης. Για την 9x σειρα φαινεται να εχει γινει η καλυτερη δουλεια σε υλοποιηση απο την gigabyte. Απλα αν δεν εχεις μεγαλο κουτι να ξερεις οτι η συγκεκριμενη ειναι πολυ μεγαλη σε μηκος. Δες τις διαστασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

woot, πήραν τηλέφωνο πριν λίγο από Polytope για την G1, έτοιμη για παραλαβή (@383eu) :P

 

μόνο 3 μέρες αναμονή, not bad...

 

Και εσένα σε μισώ θανάσιμα... :mad:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο που την πήρες ? Κρατιέμαι μην πάω στο πλαίσιο και την πάρω στα 419

Και πιο κάτω μπορείς να την πάρεις, 400 ευρώ είναι αυτά, λες να μη σου κανουν ενα 5%? Go for it!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω ημουν στην 6 σειρα με τις 680 lighting και μπορω να πω οτι ημουν απολυτα ευχαριστημενος με την msi. Στην 7 σειρα και τα gaming μοντελα της,  ειχα διαβασει πολυ καλα σχολια τοσο για θερμοκρασιες οσο και noise levels που ηταν απο τις πιο αθορυβες αν οχι η πιο αθορυβη. Στην 9 σειρα λοιπον και εγω συνεχιζω με την msi gaming και σημερα την λιωνω.  :-) Αθορυβη σαν νεκρη, σε οτι game/bench και αν την εβαλα δεν πηγε ποτε πανω απο 63 βαθμους. 

 

*Το μοναδικο μειον ειναι οτι δεν εχει backplate. Δεν υστερει απεναντι σε καμια αλλη 970. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχουμε και λεμε

GTX 980 G1 STOCK

 

Whats Dogs Ultra MSAA 8x

1080 : 45-55 fps

2k. : 23-33 fps

 

Shadow Of Mordor Ultra+Ultra Pack

1080 : 88.14 fps

2k. : 62.00 fps

 

Ryse Son Of Rome Anisotropic x16

1080 : Περιπου 70 fps average

1,5 × 1.5 ultra sampling : Περιπου 50 fps

 

Evil Within Ultra SMAA με Mod fullscreen 60 fps.

1080:55-60 fps

2k. :38-43 fps

 

Αν δοκιμασω αλλα θα σας πω. Τωρα αν ειναι καλα εσεις θα μου πειτε μιας και ερχομενος απο τις κονσολες δεν εχω πολυ εμπειρια.

Το 1080P είναι το 2Κ.

 

2K -> 1920*1080(2048*1080 το native)

3K -> 2560*1440/1600

4K -> 3840*2160(Αν και το native 4K είναι το 4096*2160)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...