Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και με το "παν" σωστό είναι.

 

Θα μου το επιτρέψετε το ΟΤ γιατί τα σωστά ελληνικά έχουν προτεραιότητα. ΄Οταν λες ότι "παν μέτρον άριστον" ουσιαστικά λες ότι ΟΛΑ τα μέτρα είναι άριστα. ΄Αρα συμπεριλαμβάνεται και η υπερβολή. Σκέτο "μέτρον άριστον" που αυτό είπε ο Κλεόβουλος εξαπανέκαθεν (<<-πλεονασμός) σημαίνει απλά ότι το να έχεις μέτρο είναι και το ιδεατό άρα άριστο.

 

Τώρα δημοκρατία έχουμε φυσικά, αλλά για μένα μόνο ΤΟ μέτρο είναι άριστο και όχι "κάθε" μέτρο έτσι αόριστα ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου το επιτρέψετε το ΟΤ γιατί τα σωστά ελληνικά έχουν προτεραιότητα. ΄Οταν λες ότι "παν μέτρον άριστον" ουσιαστικά λες ότι ΟΛΑ τα μέτρα είναι άριστα. ΄Αρα συμπεριλαμβάνεται και η υπερβολή. Σκέτο "μέτρον άριστον" που αυτό είπε ο Κλεόβουλος εξαπανέκαθεν (<<-πλεονασμός) σημαίνει απλά ότι το να έχεις μέτρο είναι και το ιδεατό άρα άριστο.

 

Τώρα δημοκρατία έχουμε φυσικά, αλλά για μένα μόνο ΤΟ μέτρο είναι άριστο και όχι "κάθε" μέτρο έτσι αόριστα ;)

Επιβεβαιωνω. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

woot, πήραν τηλέφωνο πριν λίγο από Polytope για την G1, έτοιμη για παραλαβή (@383eu) :P

 

μόνο 3 μέρες αναμονή, not bad...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

G1, είχε κατέβει 2 φορές μέσα στην βδομάδα για μικρό χρονικό διάστημα και μετά ξανά πάλι στα 405...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω αυτο κοιταζα.. Στα 405€ βρισκω την g1. Θα ηθελα να παραγγειλω απο polytope γιατι εχουν φερθει αψογα σε οτι εχω παραγγειλει απο εκει.. Εν αναμονη τοτε μπας και και ξαναπεσει η τιμη της g1...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω αυτο κοιταζα.. Στα 405€ βρισκω την g1. Θα ηθελα να παραγγειλω απο polytope γιατι εχουν φερθει αψογα σε οτι εχω παραγγειλει απο εκει.. Εν αναμονη τοτε μπας και και ξαναπεσει η τιμη της g1...

μπορεις να δοκιμασεις να πεις οτι ο φιλος μ την πηρε 384 μπορω να εχω την ιδια τιμη?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξενερωσα εγω. Εχω ολα τα parts και θα περιμενω τοσες μερες για την καρτα ? Γιατι υπαρχει τετοιο θεμα με τις διαθεσιμοτητες ? Ας αρχισω την πασιεντζα με την gpu του i5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον εχουμε και λεμε
GTX 980 G1 STOCK

Whats Dogs Ultra MSAA 8x
1080*1920/1080 : 45-55 fps
2560*1440/1600 : 23-33 fps

Shadow Of Mordor Ultra+Ultra Pack
1080*1920/1080 : 88.14 fps
2560*1440/1600 : 62.00 fps

Ryse Son Of Rome Anisotropic x16
1080*1920/1080 : Περιπου 70 fps average
1,5 × 1.5 ultra sampling : Περιπου 50 fps

Evil Within Ultra SMAA με Mod fullscreen 60 fps.
1080*1920/1080 : 55-60 fps
2560*1440/1600 :38-43 fps

Αν δοκιμασω αλλα θα σας πω. Τωρα αν ειναι καλα εσεις θα μου πειτε μιας και ερχομενος απο τις κονσολες δεν εχω πολυ εμπειρια.

post-311626-0-47550900-1414163196_thumb.png

Επεξ/σία από cocous
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gamerland με msi τελικα παραγγειλε κανεις>?

Απο gamerland καλο Νοεμβρη. Εγω παρελαβα σημερα απο πλαισιο την msi gtx 970 

 

 

Την τρεχω  τωρα και το πρωτο που δοκιμασα και του εριξα πανηγυρικο ακυρο ειναι το dsr. Πολυ θολουρα. Και σε games που το δοκιμασα δεν εβλεπα διαφορες και ειναι μακραν χειροτερο απο ενα κανονικο 1440p ή 4K monitor. Ωραιο feature αλλα εγω δεν ψηνομαι, γιατι το loss ειναι πολυ μεγαλο για αυτο που προσφερει. 

 

Για θερμοκρασιες θελω να ρωτησω. Eιναι καλα?

 

 Ειμαι 50 + ανα μεσο ορο με το auto fan της καρτας, που τα ανεμιστηρακια ξεκινανε απο τους 60+ βαθμους. Το clock στο idle ειναι υψηλο θα ελεγα στα 800-900. Αλλα αυτο πεφτει οταν κλεινω την μια οθονη καθως αυτο ειναι τεχνασμα της nvidia για αποτροπη του flickering μεταξυ των οθονων.

 

Coil whine =0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...