Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Sorry παλι για το offtopic αλλα αφου τα ζητατε:

 

 

Gigabyte g1 970 στοκ, στα 1440p (sorry guys, no 1080p today :P

 

Shadow of Mordor+HD Textures 53fps

 

Ryse Max Out(πριν το patch που αυξάνει επιδόσεις των gtx900) 45fps

 

Tomb Raider Ultimate+Tress 49fps (θα ξανανεωσω δεν ειμαι σίγουρος) 

 

Valley 59.7fps extreme hd 1080p

 

Crysis 3 Max out+FXAA 47fps

 

Για Oc απλα προσθεστε +13% των στοκ fps :P. Ο 3570k σε ολα αυτα ηταν 4.5Ghz

Ισως κανω μια πιο μεγαλη λιστα με 1080p+1440p,στον σωστο section this time, αν βρω χρονο.  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν εισαι off topic αφου για επιδοσεις της 9 σειρας μιλαμε. Στο ryse ειχες και το SSAA στο τερμα? Γιατι μου φαινονται λιγα τα 45 fps.  Εχεις το vsync στο on ή force απο την καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μλλον δεν εχετε εμπειρία στα 1440p τι παιζει :P Οταν γυρίσω σπιτι, θα κανω και στα 1080p.

To shadow of mordor +hd textures στα 1440p τοσο βγαζει, και εγω περίμενα λιιγο παραπανω αλλα πιστεύω θα βελτιωθεί εύκολα με new driver. 

Στο ryse οντως ειναι λιγο γιατί μολις χθες βγηκε patch που φτιάχνει το low perfomance της σειρας gtx 900,εννοείται παντα κλειστα vsync, lck fps etc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι η αληθεια ειναι οτι δεν εχουμε εμπειρια με τα 1440p αλλα λογικα μπορουμε να δουμε τι ψαρια πιανει η καρτα σε αυτη την αναλυση μεσω dsr? Σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι απο οτι διαβαζω στα 1440p θα τρεχουμε οτι θα βγαινει σε καλα framerates στα ultra. Θα αρχισω και εγω να τα δοκιμαζω αφου πριν λιγο την παρελαβα επιτελους την 970.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά μπορειτε με το Dsr να επαληθευσετε τα αποτελέσματα. Να θυμάστε 2 θα ειναι οι λογοι αν βγάλετε +-1/2 fps, οι υψηλοι χρονισμοι της g1 δλδ τα ρολογια μιας καρτας και 2ον το oc του cpu που μερικες φορε δινει καποια extra fps οπως κανει σίγουρα στο crysis 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει και να ειμαι απο τους πρωτους εδω στο φορουμ , δεν διαβασα δλδ να την εχει καποιος αλλος. Δεν εχω την g1. Την msi gaming πηρα. :-)  .To ιδιο πραγμα ειναι βεβαια απο οτι εχω συγκρινει στα διαφορα που βλεπω, αλλα θα δω και εγω στην πραξη. Tωρα δε νομιζω με τον 3770k να τρωω μπουκαλακι, δεν νομιζω να χρειαζομαι για games να κανω οποισδηποτε μορφης oc, για 1 ή 2 frames.

 

Aλλα οκ σημερα εχω να κανω και εγω αρκετες δοκιμες με dsr στο δικο μου μονιτορ σε διαφορα games.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εφες το μαγαζι που ψωνιζω την gigabyte g1 windoforce 970 και μου ειπαν οτι ισως απο βδομαδα να εχουν την g1 gaming. Η windforce g1 σε συγκριση με την g1 gaming ποσο καλο oc κανει? Στα 400 ευρω την εχει και μου ειπε οτι και σημερα μπορω να την παρω αν θελω. Να την παρω η να περιμενω την g1  gaming?


Και να θυμαστει αυτα εινα τα παιχνδια στα οποια πρεπει να κανετε test: οσοι πηρατε 970/980/

Crysis 3

Ryse

Mero last light

BF4

Alien isolation

shadow of mordor

Evil within

Watchdogs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εφες το μαγαζι που ψωνιζω την gigabyte g1 windoforce 970 και μου ειπαν οτι ισως απο βδομαδα να εχουν την g1 gaming. Η windforce g1 σε συγκριση με την g1 gaming ποσο καλο oc κανει? Στα 400 ευρω την εχει και μου ειπε οτι και σημερα μπορω να την παρω αν θελω. Να την παρω η να περιμενω την g1  gaming?

Και να θυμαστει αυτα εινα τα παιχνδια στα οποια πρεπει να κανετε test: οσοι πηρατε 970/980/

Crysis 3

Ryse

Mero last light

BF4

Alien isolation

shadow of mordor

Evil within

Watchdogs

Γιατι υπαρχει κανενας κανονας για το ποια παιχνιδια να κανεις προσωπικο Benchmark?? :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και πρεπει να περιμενουμε drivers για το metro γιατι  υπαρχει ενα θεμα με τα physx, θα δοκιμασω σιγουρα το ryse, το alien, το shadow of mordor και το evil within. Το metro επειδη μου εχει μεινει να τελειωσω το last light, δεν θα το αρχισω αν δεν δουλευει σωστα με καλο framerate με τα physx.

 

* Mην τον αποπαιρνετε guys τον Oroku Saki, απλα προτεινε καποια games που οντως ειναι βαρια ή εχουν καποια θεματα,  και ειναι μια καλη αρχη για testing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλωστε οπως ειπε πολυ σωστα ο Prospector8 πιο πριν

Δεν νομιζετε οτι το παρακαναμε με τα benchies? Υπάρχει ειδικο section για να τα συζητάμε ολα αυτα

Παρολα αυτα καποιες παρατηρήσεις για τo 3D Mark/FireStrike

 

 Εψαχνα να βρω γιατι εχουμε τοσο διαφορετικο score με τον  Σπαρτιατη ενω ειχαμε ιδια ρολογια και τελικά φταιγανε τα... Windows... 

Με win7,ιδια ρολογια με του Spartan βγαζω 13584 gpu score ,ενω με τα Win8 που έχει, βγάζει 14384. Ο λόγος που γίνεται αυτό είναι επειδή τα Win8 υποστηρίζουν directX 11.1 ενω το Win7 οχι, και το 3D mark εκμεταλλευεται κανονικά το 11.1 των Win8.

Ασχετο σχετικο, ειδα μηδαμινή αύξηση στα fps σε valley και 3D mark με τους τελευταίους drivers τη Nv...  

 

 

Ενα περίεργο θέμα που παρατήρησα ηταν οτι αμα εχω συνδεδεμένο το hdmi που παει στην tv, και ανοιξω το pc, η βασικη οθονη του pc που ειναι με dvi δεν ανοιγει! Wtf? Δινει η καρτα προτεραιοτητα στο Hdmi?? Πως και γιατί?! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...