Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορινες τα φωτα σας. Μια 980 ποσο πρεπει να βγαζει στο fire strike?

Γιατι εμενα μου βγαζει 9700 περιπου και βλεπω κατι 13000 κτλ. Εντωμεταξυ πανω δεξια στην οθονη του αποτελεσματος μου λεει: Graphics driver not approved

Τι μπορει να ναι αυτο?

Ποιόν driver έχεις; Κάνε μια καθαρή εγκατάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εν τελει με καθαρη εγκατασταση ολα ενταξει με τους 344.48, εκανα μια καθαρη εγκατασταση σε safe mode, και οπως φαινεται ολα δουλευουν απροβληματιστα (τουλαχιστον προς το παρων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να συγκρίνεις Graphics Score με Graphics Score... στο συνολικό παίζει ρόλο και η CPU.

Σημερα εκανα καθαρη εγκατασταση τον τελευταιο driver. Εσβησα τον παλιο και εβαλα τον καινουριο. Στο συνολο εχω 9700 και graphic score 14000+

Ποιο ειναι κανονικά. Παντως το 9700 δειχνει με μεγαλα γραμματα και κανει σύγκριση.

Αυτο το μηνυμα τι ειναι?

Εντωμεταξυ ειδα οτι βγηκε καινουρια εκδοση 3dmark.

Εν τελει με καθαρη εγκατασταση ολα ενταξει με τους 344.48, εκανα μια καθαρη εγκατασταση σε safe mode, και οπως φαινεται ολα δουλευουν απροβληματιστα (τουλαχιστον προς το παρων).

Εσυ καθαρη εγκατασταση εκανες βγαζοντας οτι υπάρχει απο nvidia σε safe mode και κανοντας εγκατασταση τον καινουριο παλι σε safe mode?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κυριότερο ειναι να βγουν τα παντα σε safe mode για πολλούς λογους η εγκατάσταση των νέων ειναι σχεδον ασήμαντο αν θα γίνει ή οχι σε κανονικό ή safe απο την στιγμή που εχουν αφαιρεθεί τα παντα απο την registry

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καρτες κοιταμε το gpu score, και το συνολικο score για maximum αποτελεσμα στο σύστημα. 

 

Εαν εχεις 14.000ρικα στο gpu score εισαι μια χαρα. Aυτο ειναι που σας ενδιαφερει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καρτες κοιταμε το gpu score, και το συνολικο score για maximum αποτελεσμα στο σύστημα.

 

 

Εαν εχεις 14.000ρικα στο gpu score εισαι μια χαρα. Aυτο ειναι που σας ενδιαφερει....

14338 εχω αλλα στο μεγαλο σκορ που δειχνει με πιρτοκαλι εχω περιπου 10000 και τρομαξα διοτι στα benchmarks της 980 εδιναν 13000+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα ενδιαφέρον review, που δειχνει 2xR9 290(~600€) Vs 2xGtx 970(~800€) στα 1600p και 4Κ.(Υ. Γ To site αυτο δεν είναι στην λιστα μου με τα εμπιστα :P

 

http://www.techspot.com/review/898-geforce-gtx-970-sli-4k-gaming/

 

Btw στα 2880p, που δοκιμασα χθες, νομιζω πως εχει bug. Εκλεινε το παιχνίδι και με πεταγε στο desktop μετα απο κανα 5λεπτα. Τα games που δοκίμασα ηταν Dota 2,Divinity και Dark Souls 2 και το εκανε και στα 3..pfff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο Alien Isolation είχα πρόβλημα με τους Drivers, στα αλλα games δεν ξέρω, τώρα παίζω το AI και δεν δουλεύει με τους 344.48. Στο Firestrike χτύπησα 14.4k GPU score με τους 344.48 όμως: http://www.3dmark.com/fs/3044234

Graphics driver is not approved.

Αυτό το μήνυμα για σένα ήταν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Graphics driver is not approved.

Αυτό το μήνυμα για σένα ήταν;

Ναι αυτο ειναι το μήνυμα.

 

GPU score εννοεις αυτο που λεει παρακατω με μικρα μαυρα γραμματα? 14384?

Στο μεγαλο σκορ εγω γιατι παιρνω περιπου 10000. Λογω AMD?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...