Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

In other news, o skyn3t απο oc.net δουλέυει να βγάλει modded bios μεσα στις μέρες για 970/980.

 

-Χωρίς GPU boost

-Ξεκλείδωτες τάσεις

-Μεγαλύτερο TDP

 

Old school overclocking δηλαδή. Άντε να δουμε, εγω το θέλω μονο και μονο για να αφαιρέσω το GPU boost.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

In other news, o skyn3t απο oc.net δουλέυει να βγάλει modded bios μεσα στις μέρες για 970/980.

 

-Χωρίς GPU boost

-Ξεκλείδωτες τάσεις

-Μεγαλύτερο TDP

 

Old school overclocking δηλαδή. Άντε να δουμε, εγω το θέλω μονο και μονο για να αφαιρέσω το GPU boost.

Τι δεν σου αρεσει στο gpu boost?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν το Voltage και Core speed ανεβοκατεβαίνουν λες και έχουν πιει 3 μπουκάλια κρασί όχι δεν μου αρέσει.

Απλα ρωταω για να μαθω διοτι δεν εχω ασχοληθει νε overclock κτλ. Αλλα για να το κανει ετσι η gigabyte δεν νομιζω να ναι κακο? Ειναι η μοναδικη εταιρία που το κανει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα άμα δεν ξέρεις τι είναι το GPU boost δεν χρειάζεται καν να σκέφτεσαι για να το αφαιρέσεις, αυτό το κάνω εγώ γιατί έχω συνηθίσει με τις παλιές τις κάρτες πως κάνανε overclock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αλλα υποθετω οτι η καρτα απο μονη της και αναλογα οποτε χρειαστει ανεβαζει. Βεβαια υπαρχει η βαση που ειναι 1228 αν θυμαμαι καλα και παει εως 1329?

Οποτε αν δεν χρειαζεται να ανεβασει δουλευει πιο ξεκουραστα.

Κανω λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακου τι σου λεει, ποτε δεν παιζουν με custom bios αν δεν ξερουν τα βασικα του O/C στις καρτες γραφικων. Μαθε καλα τις ορολογιες, το πως να κλοκαρεις μια καρτα γραφικων σωστα, πως να κλοκαρεις μια GM204 σωστα και τελος αν θεωρησεις οτι δεν σου αρκει αυτο που βλεπεις και θες τα παντα ξεκλειδωτα προχωρας και σε bios.

Δεν ειναι κακο να μην ξερεις, κακο ειναι να προχωρας σε λυσεις που απαιτουν μια Α εμπειρια αν κατι στραβωσει, χωρις να εχεις κανει την μελετη σου πρωτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακου τι σου λεει, ποτε δεν παιζουν με custom bios αν δεν ξερουν τα βασικα του O/C στις καρτες γραφικων. Μαθε καλα τις ορολογιες, το πως να κλοκαρεις μια καρτα γραφικων σωστα, πως να κλοκαρεις μια GM204 σωστα και τελος αν θεωρησεις οτι δεν σου αρκει αυτο που βλεπεις και θες τα παντα ξεκλειδωτα προχωρας και σε bios.

Δεν ειναι κακο να μην ξερεις, κακο ειναι να προχωρας σε λυσεις που απαιτουν μια Α εμπειρια αν κατι στραβωσει, χωρις να εχεις κανει την μελετη σου πρωτα.

Δεν υπαρχει περιπτωση να βαλω custom bios. Απλα ρωταω για να μαθω. Μονο αν βγει επισημο bios update θα βαλω προς το παρων.

Και μάλλον θα βγει απο τι εχω διαβασει για να κανουν τους ανεμιστηρες να δουλευουν κατω απο το 34% σε idle. Κατι που αλλαξε στην rev 1.1 απο την 1.0 που εχουμε εμεις.

 

http://www.computerbase.de/forum/showthread.php?t=1396479

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ. Επισης επειδη ειδα οτι στη λιστα του geforce experience δεν εμφανιζονται ολα τα παιχνιδια που εχω εγκατεσημενα στο pc για να βαλω dsr σε καποιο παιχνιδι που δεν ειναι στη λιστα θα πρεπει να το ρυθμιζω απο το nvidia control panel?

Στον πάνελ ενεργοποιείς όλες τις επιλογές DSR και μετά εντός παιχνιδιού μπορείς να επιλέξεις αναλύσεις μεγαλύτερες της οθόνης σου.

Θα σερνεται με οποιαδηποτε καρτα κατωτερη απο 970 η 780 ti αρα ποιο το νοημα? Θα το δοκιμασω τωρα ετσι απο περιεργεια να δω πως φαινονται τα παιχνδια αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι palyble εκτος απο τα 2d fighters&platformers side scrollers σε οποιοδηποτε AAA πφιχνδιι δεν θα πιανει ουτε 1 fps. Αντε να μου την φερουν επιτελους!! Εχω παραγγειλει σε e shop απο το Σαββατο και gamerland 3+ εβδομαδες!!!

Εγώ παίζω και παλιότερα παιχνιδια, πχ αυτό τον καιρό το Dragon Age Origins. Άνετα το σηκώνει το 4K
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα ταψι για παστιτσιο, τι ειπες τωρα. Οντως ειναι πιο μακρια και απο την msi gyx 680 lighting που ειχα και χωραγε ισα ισα στο κουτι της υπογραφης. Καλα βεβαια πολλα midi towers κουτια εχουν εσωτερικες μετατροπες για να μπουν ακομα και πιο μεγαλες καρτες. Σε οποιοδηποτε full tower δεν νομιζω να εχει κανεις προβλημα οτι τερας και να του βαλει.

Έχει νομίζω. Στο Cooler Master HAF 932 δεν χωράει :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι overclockers UK  θα κυκλοφορήσουν δική τους έκδοση της 970 με reference cooler. Επίσης λένε ότι τα πηνία τους θα έχουν απόσβεση θορύβου ενώ οι μνήμες θα είναι Samsung. Υποστηρίζουν ότι δεν έχουν κάνει καμία έκπτωση σε ποιότητα.

GX-205-OK_97657_350.jpg

Το σχετικό τόπικ: http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18629272

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ δεν εχω παει ποτε σε reference gpu και δεν το εχω μετανιωσει μεχρι τωρα. Αν και απο αυτα που διαβαζω η συγκεκριμενη υλοποιηση ειναι καλη. Ελλαδα μονο για την 980 βρισκεις τετοιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν στην αγορά reference 970 από άλλες εταιρίες. Είναι αποκλειστικότητα των overclockers UK.

 

Επίσης αυτό το cooler είναι το καλύτερο αν έχεις παραπάνω από μία κάρτα, διότι τραβάει αέρα από μπροστά και τον διώχνει έξω από το κουτί του υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...