Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ! Θα περασω afterburner το βράδυ και θα δω. Η sc είναι, είχα βάλει notify σε όλες γιατί α.εκνευρίστηκα με τις διαθεσιμότητες εδώ β.μου ήρθε πιο φθηνά. Περιμένω την ek τωρα να πετάξω αυτά που γλίτωσα :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ! Θα περασω afterburner το βράδυ και θα δω. Η sc είναι, είχα βάλει notify σε όλες γιατί α.εκνευρίστηκα με τις διαθεσιμότητες εδώ β.μου ήρθε πιο φθηνά. Περιμένω την ek τωρα να πετάξω αυτά που γλίτωσα :D

 

Acx πήρες ή Acx 2.0  ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε χοντρό ούτε ψιλό (το σκατί). Paper launch είναι όταν δεν υπάρχει hw που λειτουργεί ούτε για δείγμα στην ανακοίνωση (ούτε συμπεριλαμβάνονται οι ξυλόπροκες). Με τις τιμές των 970 είναι λογικό να υπάρχει τόσο υψηλή ζήτηση. Το ότι ανέβηκαν οι τιμές στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν έχει να κάνει με την NV αλλά με τους συνήθεις ύποπτους μεσάζοντες που εκμεταλλεύονται καταστάσεις όπως πάντα.

 

 

Το έχουμε πια συνηθίσει το σκηνικό

Το ίδιο συμβαίνει εδώ και 3-4 χρόνια

Με τις vfm κάρτες στην υψηλή κατηγορία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σερνεται με οποιαδηποτε καρτα κατωτερη απο 970 η 780 ti αρα ποιο το νοημα? Θα το δοκιμασω τωρα ετσι απο περιεργεια να δω πως φαινονται τα παιχνδια αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι palyble εκτος απο τα 2d fighters&platformers side scrollers σε οποιοδηποτε AAA πφιχνδιι δεν θα πιανει ουτε 1 fps. Αντε να μου την φερουν επιτελους!!  Εχω παραγγειλει σε e shop απο το Σαββατο και gamerland 3+ εβδομαδες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, σας βλέπω που λέτε και για την Gigabyte με τα 3 fans και μου κάνει εντύπωση.. ΤΙ κουτί έχετε και χωράει αυτό το ταψί για παστίτσιο; Έκλεινα προς 970 της Giga, μέχρι που είδα διαστάσεις... και το κουτάκι μου είναι το pgs -r9 Red Devil με 290 mm χώρο "για τις μεγάλες κάρτες" όπως έλεγε στο manual...

Από MSI ή Palit πια αξίζει περισσότερο; Εφόσον δεν πρόκειται να αλλάξω και κουτί για την Giga.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα ταψι για παστιτσιο, τι ειπες τωρα. Οντως ειναι πιο μακρια και απο την msi gyx 680 lighting που ειχα και χωραγε ισα ισα στο κουτι της υπογραφης. Καλα βεβαια πολλα midi towers κουτια εχουν εσωτερικες μετατροπες για να μπουν ακομα και πιο μεγαλες καρτες. Σε οποιοδηποτε full tower δεν νομιζω να εχει κανεις προβλημα οτι τερας και να του βαλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μια χαρά την καταλαβαίνεις τη διαφορά.

 

Ότι υπάρχει, υπάρχει.

 

Το θέμα είναι, την αντιλαμβάνεται ο χρήστης σε πραγματικό χρόνο ή πρέπει να βγάλει τα μάτια του στα screenshots;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εβαλα το dsr για να κανω δοκιμες σε διαφορα παιχνιδια. Τραβηξα και φωτογραφιες για να κανω συγκριση 4κdsr με 1080p. Ελαχιστες διαφορες βλεπω στα γραφικα αλλα ολα τα παιχνιδια σερνονται με dsr 4k.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Ότι υπάρχει, υπάρχει.

 

Το θέμα είναι, την αντιλαμβάνεται ο χρήστης σε πραγματικό χρόνο ή πρέπει να βγάλει τα μάτια του στα screenshots;

 

Ανάλογα και το παιχνίδι, άλλα το ζητάνε περισσότερο το ΑΑ και άλλα λιγότερο.Αυτά που κατ' εμέ το ζητάνε περισσότερο απ' όλα είναι τα racing games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Valley το boost clock είχε θέμα και έδειχνε υψηλότερο χρονισμό από τον πραγματικό, ποια έκδοση είναι ; Καλορίζικη.

1392 boost τελικά απο afterburner. Πάω να παίξω, αρκετά ασχολήθηκα με τα νούμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...