Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aπο που την πηρες και ποσες μερες εκανε να σου ερθει?

Μονο στα crysis 3 και ryse εχει framedrops γιατι ειναι παιχνδια της crytek με γραφικαρες τα οποια ειναι φτιαγμενα για το μελλον. crytek ειναι αυτη. Αλλα και αυτα ειναι playble 1080p ολα φουλ και ας μην τρεχουν σταθερα στα 60 εφοσον δεν πεφτουν ποτε κατω απο 30. Μαλιστα το crysis 3 με 2xmssa εχει σταθερα 60 ενω και με 4χmsaa παλι playble ειναι . Οσο για το  tomb raider ...   http://www.guru3d.com/articles-pages/gigabyte-geforce-gtx-970-g1-gaming-review,13.html μεχρι και σε 4κ ειναι playble ειτε με dsr ειτε σε 4κ οθονη καθως πιανει 48 fps και ειναι ενα απο τα παιχνιδια που σκοπευω να ξαναπαιξω με dsr για να το απολαυσω σε ολο του το μεγαλειο!!!

εγω παλι πιστευω ειτε 2xmssa ειτε 4χmsaa στα 1080 δν καταλαβαινεις την διαφορα...σε θεμα ποιοτητας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω παλι πιστευω ειτε 2xmssa ειτε 4χmsaa στα 1080 δν καταλαβαινεις την διαφορα...σε θεμα ποιοτητας

Ναι ισως εχεις δικιο. Οσα παιχνιδια δοκιμασα με 2χ msaa αλλα και με 4χ msaa συμπεριλαμβανομενου δεν ειδα διαφορα στα γραφικα τους Γι αυτο θα το παιξω με 2χ msaa ωστε να ειμαι σιγουρος οτι θα τρεχιε στα 60 fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DSR στα Ελληνικα πως λεγεται? Για να ξερω πως θα το βρισκω .


Να ξέρετε μόλις παραλάβω την 970 θα χρειαστώ ιδιαίτερα γιατί δεν κατέχω τίποτα από msaa , dsr κλπ. :-D

Μην ανησυχεις εμεις εδω ειμαστε για να σε βοηθησουμε!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DSR στα Ελληνικα πως λεγεται? Για να ξερω πως θα το βρισκω .

 

Νταϊνάμικ Σούπερ Ρεζολούσιον

 

Όρος της Nvidia είναι, δεν είναι γνωστός τεχνολογικός ορισμός (αν και κάτι πρόσεξε το μάτι μου σε ακαδημαϊκές μελέτες).

 

Αν σε βοηθά, στα Ελληνικά ίσως να είναι κάτι σε " Δυναμική επεξεργασία Υπέρ Υψηλής Ανάλυσης"

 

Αϊ χόουπ άι χέλπντ γιού

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν πήγε ποτέ φροντιστήριο Αγγλικών αυτός και δεν ξέρει ούτε τα βασικά, να φανταστώ αν ''δουλέψει'' σε Aγγλικά Windows δεν θα ξέρει που πάνε τα 4 :D

 

Επίσης, νέα απάντηση από Gamer-land:

 

Καλησπέρα σας,

Αν μας την στείλει την ίδια μέρα, τότε εμείς θα την έχουμε έως το τέλος της ερχόμενης εβδομάδας ή έως την Δευτέρα 3/11 το αργότερο. Υπάρχει όμως μια πιθανότητα να μην μας στείλει όλα τα τεμάχια που έχουμε παραγγείλει την ίδια ημέρα, γιατί όπως μας είπαν πριν από λίγο σε συνομιλία που είχαμε, μπορεί κι εκείνοι να μην παραλάβουν όλα τα τεμάχια την ίδια ημέρα και θα πρέπει μετά να μοιράσουν το στοκ στο κάθε κατάστημα βάσει των τεμαχίων που έχει κρατήσει. Σε αυτή την περίπτωση θα σας εξυπηρετήσουμε με σειρά προτεραιότητας και θα σας ενημερώνουμε τακτικά.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Να κάνω μια ερώτηση καθαρά για εκπαιδευτικούς σκοπούς;

Μπορώ να κάνω SLI (π.χ με 2x980 G1) και η μία να είναι OCed και η άλλη όχι;;;

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι πιστευω ειτε 2xmssa ειτε 4χmsaa στα 1080 δν καταλαβαινεις την διαφορα...σε θεμα ποιοτητας

Μια χαρά την καταλαβαίνεις τη διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταϊνάμικ Σούπερ Ρεζολούσιον

 

Όρος της Nvidia είναι, δεν είναι γνωστός τεχνολογικός ορισμός (αν και κάτι πρόσεξε το μάτι μου σε ακαδημαϊκές μελέτες).

 

Αν σε βοηθά, στα Ελληνικά ίσως να είναι κάτι σε " Δυναμική επεξεργασία Υπέρ Υψηλής Ανάλυσης"

 

Αϊ χόουπ άι χέλπντ γιού

 

 

οκ. Επισης επειδη ειδα οτι στη λιστα του geforce experience δεν εμφανιζονται ολα τα παιχνιδια που εχω εγκατεσημενα στο pc για να βαλω dsr σε καποιο παιχνιδι που δεν ειναι στη λιστα θα πρεπει να το ρυθμιζω απο το nvidia control panel?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε η evga 970 πριν λίγο και πρέπει να φύγω για δουλειά :(

Έτρεξα ένα valley στα γρήγορα και χτύπησε 1506 boost \m/
(τουλάχιστον έτσι έλεγε το valley πάνω δεξιά)

Kαι δε σφυρίζει καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...