Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το gamerland απο 380 την πηγε 390 την msi...''ξυπνανε'' κι αυτοι μου φαινεται.

Οποιος εχει την υπομονη να την παρει απο το gamer land να τους πει οτι αλλοι ( εγω δλδ ) θα την παρουν στα 382,99 και θα ερθει σπιτι τους . Αν σκοπευετε να την παρετε απο εκει να το πειτε αυτο. 

 

*Δεν ειναι χρηματιστηριο, ελεος δλδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βγω εκτός θέματος αλλά θέλω να ρωτήσω την 780Ti πόσο μπορώ να την δώσω; Μου την ζητάει ένας φίλος και μου μπήκε το μικρόβιο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε η g1!!!!!!!!!!!!!

Από που ; Καλορίζικη.

Ψιλο paper launch μου φαίνεστε έκανε η nVidia, δε μπορεί να καλύψει τη ζήτηση και ανέβηκαν οι τιμές...

Το είχαμε πει εξαρχής ότι η καλή διαθεσιμότητα θα είναι στα μέσα Νοέμβρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλο paper launch μου φαίνεστε έκανε η nVidia, δε μπορεί να καλύψει τη ζήτηση και ανέβηκαν οι τιμές...

 

 

Ούτε χοντρό ούτε ψιλό (το σκατί). Paper launch είναι όταν δεν υπάρχει hw που λειτουργεί ούτε για δείγμα στην ανακοίνωση (ούτε συμπεριλαμβάνονται οι ξυλόπροκες). Με τις τιμές των 970 είναι λογικό να υπάρχει τόσο υψηλή ζήτηση. Το ότι ανέβηκαν οι τιμές στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν έχει να κάνει με την NV αλλά με τους συνήθεις ύποπτους μεσάζοντες που εκμεταλλεύονται καταστάσεις όπως πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα έφταιγε η Nvidia οι τιμές θα ήταν εκεί που είναι εξ' αρχής. Τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας (τέλη Σεπτεμβρίου) τα περισσότερα καταστήματα είχαν λογικές τιμές, εκτώς από το πλαίσιο, γιατί είναι πλαίσιο.

 

Όχι ότι είχαν stock πάντως, εγώ παραγγελια στις 23 έκανα και την πήρα στις 9 Οκτωβρίου, 2 + εβδομάδες μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμ δεν ειναι αρκετα τα 2gb vram.  Εδω διαφωνουμε. Για αυτο εχουμε πεσει ολοι με τα μουτρα στις 970. Δυστυχως οτι βγαινει τον τελευταιο χρονο, ειτε αυτο λεγεται watch dogs, ειτε ryse ειτε Shadow of Mordor με το ultra texture pack, στανταρ το gta v που θα βγει επισης θα θελουν 3gb στην χειροτερη ακομα και για 1080p. Δεν μιλαω για υποχωρησεις. Ολα στο τερμα.

 

 Μερικα games οπως το bf αποτελουν εξαιρεση και παρολο που ζηταγε 3gb vram δεν σε κολλαγε και ας ειχα 2gb καρτες. Προφανως ειναι πιο γρηγορες . Οπως και να το κανουμε ειναι sli και θα εχεις παντα καλυτερο perfomance απο μια αλλη εκτος των θηριων της nvidia. Eξαρταται και το game παντα.

 

Μετανιωσα πολλες φορες που δεν πηρα τις 680 με τα 4gb και πιθανον να μην τις ειχα δωσει ακομα και τωρα αν δεν υπηρχε αυτο το θεμα με τις vram. Τοτε ολοι ελεγαν ακριβως αυτο, οτι δλδ για 1080p δεν θα υπηρχε κανενα προβλημα και οτι θα ειναι και overkill κιολας να παω για τις 4αρες για 1080p.

Πιστευω οτι δεν ειναι λογος επειδη 1-2 παιχνιδια δεν παιζουν με ultra ρυθμισεις  σε 1080p να παει καποιος σε 970...Μπορει καλλιστα να παει σε sli με 100-150 ευρω παραπανω και να ειναι αρχοντας...

η 970 προοριζεται για 1440p αλλα και εκει δεν εχει αρκετη δυναμη για σταθερα 60 frames...Eδω σε παιχνιδια crysis3,tomp raider,ryse of son εχει frames drops στα 40-45 frames σε 1080P...

Επομενως για καποιον που θελει 60 frames σταθερα για 1440p χρειαζεται 970 sli...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε η g1!!!!!!!!!!!!!

Aπο που την πηρες και ποσες μερες εκανε να σου ερθει?

Πιστευω οτι δεν ειναι λογος επειδη 1-2 παιχνιδια δεν παιζουν με ultra ρυθμισεις  σε 1080p να παει καποιος σε 970...Μπορει καλλιστα να παει σε sli με 100-150 ευρω παραπανω και να ειναι αρχοντας...

η 970 προοριζεται για 1440p αλλα και εκει δεν εχει αρκετη δυναμη για σταθερα 60 frames...Eδω σε παιχνιδια crysis3,tomp raider,ryse of son εχει frames drops στα 40-45 frames σε 1080P...

Επομενως για καποιον που θελει 60 frames σταθερα για 1440p χρειαζεται 970 sli...

Μονο στα crysis 3 και ryse εχει framedrops γιατι ειναι παιχνδια της crytek με γραφικαρες τα οποια ειναι φτιαγμενα για το μελλον. crytek ειναι αυτη. Αλλα και αυτα ειναι playble 1080p ολα φουλ και ας μην τρεχουν σταθερα στα 60 εφοσον δεν πεφτουν ποτε κατω απο 30. Μαλιστα το crysis 3 με 2xmssa εχει σταθερα 60 ενω και με 4χmsaa παλι playble ειναι . Οσο για το  tomb raider ...   http://www.guru3d.com/articles-pages/gigabyte-geforce-gtx-970-g1-gaming-review,13.html μεχρι και σε 4κ ειναι playble ειτε με dsr ειτε σε 4κ οθονη καθως πιανει 48 fps και ειναι ενα απο τα παιχνιδια που σκοπευω να ξαναπαιξω με dsr για να το απολαυσω σε ολο του το μεγαλειο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω παιδες.Απο το polytope την πηρα και την παρηγγειλα πριν 10 μερες περιπου.Δε περιμενα να την εχω τοσο γρηγορα.Αν δεν ειχα ξηλωσει και την pci της μητρικης θα ημουν πιο χαρουμενος :-D :-D :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Plot twist.

 

Η Nvidia βαζει MSRP στα 400/600 εξ αρχης για τις 970/980. Τι συμβαινει στην αγορα;

Η ιστορια εχει μια ταση να επαναλαμβανεται..

THE MYSTERIES OF THE FREE MARKET!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...