Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαν χρηστης SLI δεν θα συμφωνησω με τις αποψεις σας. Ναι υπαρχουν καποιες περιπτωσεις που το SLI profile εχει θεματακια ή καμια φορα αργει να βγει ενα profile με αρκετο performance, αλλα η αληθεια ειναι οτι τα 3 τελευταια χρονια με 680 SLI και τωρα με 970 SLI, ειμαι υπερευχαριστημενος απο την αποδοση και το scaling του. Στην συντριπτικη πλειοψηφια απο τα μεγαλα παιχνιδια που με ενδιαφερουν, υπαρχει επαρκες ή παρα πολυ καλο scaling και γενικοτερα για οτιδηποτε >=1440p ειναι συνετο να υπαρχει, ειδικα αν καποιος θελει οπωσδηποτε 60fps.

Eαν φυσικα μιλαμε για 1080p ουτε για αστειο τετοια πραγματα..

Ειδικα τα τελευταια χρονια που παρουσιαζει ολοενα και φθινουσα αποδοση η αποσταση απο γενια σε γενια σε μονες καρτες, το SLI αποτελει ολο και πιο λογικη λυση για καποιον, ποσο μαλλον οταν δεν υπαρχουν και ιδιαιτερα features για να συνοδευουν την νεα γενια, οπως νεα dx χαρακτηριστικα.

Το 970 SLI απλα εχει για πλακα οτιδηποτε σε 1440p αυτη την στιγμη, και μιλαω εκ πειρας, και μπορω να παιξω αρκετα παιχνιδια σε 2160p με ενα επαρκες framerate. Αυτο για εμενα ειναι μεγαλη αξια, για αλλον παλι οχι. Just my 2 cents

και εγω φιλε μου με 660 ti sli ημουν απολυτα ικανοποιημενος....Τωρα με την 970,σκεφτομαι οταν παω σε 1440p να ξαναπαω σε sli...Oσα τα αρνητικα ακουγονται περι SLI ειναι κυριως απο ατομα που δεν εχουν δοκιμασει καν sli...για παραδειγμα 660 ti sli

post-141563-0-92144100-1413830673_thumb.jpg

φανταστειτε 970 sli σε 1440p...υπομονη μεχρι τις γιορτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επιδόσεις έχουν φυσικά τόσα έχω με την 780Ti αλλά τα 2gb σε περιορίζουν πλέον με τα 4gb που έχει η 970 συμφέρει το sli σε ανάλυση 1440p . Εγώ είχα sli τις 560Ti 1GB που ενώ είχαν την δύναμη αναγκάστηκα να τις δώσω λόγο περιορισμένης vram     

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση σκέφτομαι να πάρω μια gtx 970 Αξίζει σαν αγορά για όλα τα τελευταία games σε ανάλυση 1080 σε 42tv φουλ ανάλυση. Και τη μάρκα να επιλέξω από όλες αυτές που έχουν βγει, που μπορώ να βρω καλες τιμές

 

http://www.insomnia.gr/topic/515009-%CE%B2%CE%BF%CE%B7%CE%B8%CE%B5%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%B1%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%B1%CF%83-%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%BA%CF%89%CE%BD/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιδόσεις έχουν φυσικά τόσα έχω με την 780Ti αλλά τα 2gb σε περιορίζουν πλέον με τα 4gb που έχει η 970 συμφέρει το sli σε ανάλυση 1440p . Εγώ είχα sli τις 560Ti 1GB που ενώ είχαν την δύναμη αναγκάστηκα να τις δώσω λόγο περιορισμένης vram     

μεχρι 1080p τα 2gb ειναι υπεραρκετα(εαν εξαιρεσεις watch dogs).Για 1440p η 970 sli ειναι must...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Oσα τα αρνητικα ακουγονται περι SLI ειναι κυριως απο ατομα που δεν εχουν δοκιμασει καν sli...

Δείχνεις ένα benchmark, εγώ μίλησα για παιχνίδια.

 

Φυσικά και δεν έχω δοκιμάσει με δικά μου χρήματα λύση με διπλή κάρτα οποιασδήποτε εταιρείας, αλλά δεν ήρθα από τον Άρη, ξέρω πολύ καλά τι συμβαίνει.

 

Φυσικά ο καθένας κάνει ότι θέλει με τα λεφτά του, αλλά και ο καθένας μπορεί να έχει την άποψή του

 

Και επειδή κάποιος έγραψε πίσω για 4Κ, ας μιλάμε λίγο σοβαρά.. Οι δυνατές κάρτες που κυκλοφορούν σήμερα μπορούμε να πούμε ότι είναι ικανές με σχετική άνεση να διαχειριστούν τα 1440p και πάλι όχι με αμελητέο κόστος και πάλι αφορούν λίγους και υπενθυμίζω μιλάμε για σήμερα, όχι από τη πρώτη μέρα που κυκλοφόρησαν τέτοια μόνιτορ.

 

Το 4Κ για gaming ακόμα επιστημονική φαντασία και είναι περιττό να το συζητάμε.

Ακόμα και αν κάποιος επένδυε σήμερα τα μαλλιοκεφαλά του να παίζει σε 4Κ οι επιλογές του δε θα ήταν ούτε για πλάκα future proof μιας και σχετικά μικρό διάστημα θα (για να πούμε ότι θα για πιάσουν τόπο έξοδα) υπάρχουν καλύτερες λύσεις κάτω από μισά λεφτά για το ίδιο πράγμα.

 

Όποιος βιάζεται σκοντάφτει, εκτός αν έχει τόσα λεφτά και απλά δεν ασχολείται

Επεξ/σία από qsis
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 1080p 60 fps για την ωρα το sli ειναι overkill. Μια gtx 970 ειναι more than enough. Μπορει ναι μεν να εχει βελτιωθει η κατασταση με τα games και το sli/crossfire σε σχεση με παλιοτερα αλλα δεν ειναι και η καλυτερη λυση για τον μεσο gamer που δεν θελει πολλα.

 

Ημουν σε sli τα τελευταια 2 χρονια κυριως λογω του monitor μου,και σε μερικα games οντως ενιωθα το boost που μου εδινε η δευτερη gpu. Σε πολλα αλλα ομως τελευταια games του 2013/2014 δεν θα ελεγα ακριβως την κατασταση καλη.

 

Δεν με ενδιαφερει ποιος φταιει και τι, αν φταιει δλδ η nvidia ή ο developer που απλα αγνοησε το γεγονος εσκεμμενα ή μη, να μας πασαρει το game του ειτε κλειδωμενο στα 30/60 ( που σημαινει στα @@ τους να υπολογισουν οσους θα ηθελαν 100fps+ στο 120/144hz monitor τους ) ειτε με ανυπαρκτο sli που πιθανον να εδινε μια σταθεροτητα στα frames αν υπηρχε.

 

Μπορω ευκολα να αναφερω μια προχειρη λιστα με games που ειτε δεν υποστηριζαν καν sli ή μας αναγκαζε να χρησιμοποιουμε ''δανεικα'' sli bits στο inspector για να το κανουμε με το ζορι να δουλεψει, και οχι παντα με καλο scaling και πολλα και διαφορα glitches.

 

Company of heroes 2,Wolfenstein,Watch Dogs, the evil within,ryse son of rome, shadow of mordor. Λιγα απο τα παιχνιδια που μπορω να σκεφτω,με ανυπαρκτο sli ή '' με το ζορι '' sli μεσω inspector με δανεικα sli bits. 

 

Εγω θα περιμενω τι θα βγει και πως θα ειναι για να ξαναπαω σε sli. Ουτως η αλλως τα πιο πολλα games δεν εχουν unlocked framerate ( παρε ubisoft) και ουτως η αλλως θα ημαστε περιορισμενοι στα 60.Αν  βγουν αρκετα games που μπορω να εκμεταλευτω το sli και να εχω 120fps + με τις 970 σε sli, καλοδεχουμενα να ειναι. 

 

Δεν αναφερομαι για 4Κ και ulrta ρυθμισεις, εκει ειναι must το sli για 100fps +.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά ο καθένας κάνει ότι θέλει με τα λεφτά του, αλλά και ο καθένας μπορεί να έχει την άποψή του

 

Μεχρι εδω μια χαρα.

 

 

 

Και επειδή κάποιος έγραψε πίσω για 4Κ, ας μιλάμε λίγο σοβαρά.. Οι δυνατές κάρτες που κυκλοφορούν σήμερα μπορούμε να πούμε ότι είναι ικανές με σχετική άνεση να διαχειριστούν τα 1440p και πάλι όχι με αμελητέο κόστος και πάλι αφορούν λίγους και υπενθυμίζω μιλάμε για σήμερα, όχι από τη πρώτη μέρα που κυκλοφόρησαν τέτοια μόνιτορ.

 

Σαφως και ειναι ικανες να διαχειριστουν ενα μεγαλο μερος απο τα 1440p οι σημερινες high end καρτες. ΠΟΥΘΕΝΑ δεν ειπα και ισχυριστηκα το αντιθετο, ειπα οτι με ενα συστημα SLI παιζω ΤΑ ΠΑΝΤΑ με πανω απο 60fps σε SLI που ειναι ενα μεγαλο συν.Κατι που οι μονες καρτες ΔΕΝ μπορουν να σου υποσχεθουν σε αυτη την αναλυση. Οπως μια χαρα επαιζα και εδω και 2 χρονια σε 1440p με το 680 SLI πριν. Ειδες τελικα που αν ψαξεις παντα υπαρχει χρησιμοτητα για ενα συστημα;

 

 

Το 4Κ για gaming ακόμα επιστημονική φαντασία και είναι περιττό να το συζητάμε.

Ακόμα και αν κάποιος επένδυε σήμερα τα μαλλιοκεφαλά του να παίζει σε 4Κ οι επιλογές του δε θα ήταν ούτε για πλάκα future proof μιας και σχετικά μικρό διάστημα (για να πούμε ότι θαθα για πιάσουν τόπο έξοδα) υπάρχουν καλύτερες λύσεις κάτω από μισά λεφτά για το ίδιο πράγμα.

 

Ε κατι παραπανω θα ξερεις απο τα benchmarks που εχεις δει,ενω εγω εχω παιξει τουλαχιστον μια 30αρα απο αυτα σε 4k και μπορω να σου πω οτι σπανια δεν τα ευχαριστιεμαι με 970 SLI.

 

Hitman Absolution,Bioshock Infinite,Tomb Raider, Call of Duty,Metro Last Light, Thief,BF4,Far Cry 3,Splinter Cell Blacklist,ολα τα αθλητικα παιχνιδια,Middle Earth,Evil Within και ενα σωρο παιχνιδια τα παιζω με πανω απο 40fps και μαλλον ζω στην σφαιρα της επιστημονικης φαντασιας με βαση τα λεγομενα σου λοιπον. Τα μονα παιχνιδια που δεν μπορω να παιξω σε 4k ειναι το Crysis 3 και το Ryse.. Δεν μιλησα ουτε για future proof ουτε υποβαθμισα λυσεις κατωτερες γιατι πολυ απλα δεν εχω κανενα λογο να το κανω. Το αν θα μπορει σε 1 χρονο να παιζει 4k παιχνιδια αυτο το SLI δεν το ξερω, αλλωστε οπως ειπα δεν ηταν αυτη η αρχικη χρησιμοτητα του συστηματος μου. Αλλα να ξερεις οτι αν δεν μπορει αυτο το συστημα να παιξει σε ενα χρονο, δεν θα μπορει ικανοποιητικα καμια ultra high end καρτα να τα παιξει εστω και σε SLI ευκολα. Δοξα τω Θεω κριτικη σκεψη εχω για τα δικα μου δεδομενα. Ρωτησαν και αμφισβητησαν καποιοι την χρησιμοτητα του SLI και απαντησα αναλογως.

 

Τα παιχνιδια λοιπον αυτα τα παιζω ΣΗΜΕΡΑ και οχι αυριο σε 4k και προσκαλω οποιον θελει να ερθει να τα δει απο κοντα ή να παει σε αναλογο συστημα σε ενα φιλο του να το διαπιστωσει. Τελος με αυτο γιατι αρχιζω και αναρωτιεμαι οτι αλλοι λογοι κρυβονται πισω απο την αμφισβητηση και τις γενικευσεις πλεον, μην τα κανω και φραγκοδιφραγκα νομιζω καταλαβαινομαστε, μεγαλα παιδια ειμαστε.

 

 

Όποιος βιάζεται σκοντάφτει, εκτός αν έχει τόσα λεφτά και απλά δεν ασχολείται

 

Οτι να ειναι φιλαρακι. Απο γενικευσεις και ανουσια συμπερασματα αλλο τιποτα. Χρησιμοτητα μια χαρα υπαρχει για SLI αρκει να εχεις και τα καταλληλα εργαλεια για να το εκμεταλλευτεις. Τα περι τσεπης του καθενος ασχολιαστα, δεν θα παιδιαρισω..

Για 1080p 60 fps για την ωρα το sli ειναι overkill. Μια gtx 970 ειναι more than enough. Μπορει ναι μεν να εχει βελτιωθει η κατασταση με τα games και το sli/crossfire σε σχεση με παλιοτερα αλλα δεν ειναι και η καλυτερη λυση για τον μεσο gamer που δεν θελει πολλα.

 

Ημουν σε sli τα τελευταια 2 χρονια κυριως λογω του monitor μου,και σε μερικα games οντως ενιωθα το boost που μου εδινε η δευτερη gpu. Σε πολλα αλλα ομως τελευταια games του 2013/2014 δεν θα ελεγα ακριβως την κατασταση καλη.

 

Δεν με ενδιαφερει ποιος φταιει και τι, αν φταιει δλδ η nvidia ή ο developer που απλα αγνοησε το γεγονος εσκεμμενα ή μη, να μας πασαρει το game του ειτε κλειδωμενο στα 30/60 ( που σημαινει στα @@ τους να υπολογισουν οσους θα ηθελαν 100fps+ στο 120/144hz monitor τους ) ειτε με ανυπαρκτο sli που πιθανον να εδινε μια σταθεροτητα στα frames αν υπηρχε.

 

Μπορω ευκολα να αναφερω μια προχειρη λιστα με games που ειτε δεν υποστηριζαν καν sli ή μας αναγκαζε να χρησιμοποιουμε ''δανεικα'' sli bits στο inspector για να το κανουμε με το ζορι να δουλεψει, και οχι παντα με καλο scaling και πολλα και διαφορα glitches.

 

Company of heroes 2,Wolfenstein,Watch Dogs, the evil within,ryse son of rome, shadow of mordor. Λιγα απο τα παιχνιδια που μπορω να σκεφτω,με ανυπαρκτο sli ή '' με το ζορι '' sli μεσω inspector με δανεικα sli bits. 

 

Εγω θα περιμενω τι θα βγει και πως θα ειναι για να ξαναπαω σε sli. Ουτως η αλλως τα πιο πολλα games δεν εχουν unlocked framerate ( παρε ubisoft) και ουτως η αλλως θα ημαστε περιορισμενοι στα 60.Αν  βγουν αρκετα games που μπορω να εκμεταλευτω το sli και να εχω 120fps + με τις 970 σε sli, καλοδεχουμενα να ειναι. 

 

Δεν αναφερομαι για 4Κ και ulrta ρυθμισεις, εκει ειναι must το sli για 100fps +.

 

Αδελφε σορρυ που στο λεω αλλα το να θεωρεις ακομη και με SLI στις πολυ απαιτητικες engine ευκολο τα 100+fps στις μεγαλες gpu limited αναλυσεις ειναι ουτοπικο.

100+ fps περιμενουμε απο ενα παιχνιδι με μια οχι και τοσο απαιτητικη engine που τρεχει απο την πρωτη μερα της κυκλοφοριας του στα 60+ fps και σχεδον σε ολα τα μηχανακια. Ετσι ηταν απο παλια ετσι ειναι και σημερα, τιποτα δεν αλλαξε.. Δεν μπορεις ενα παιχνιδι σαν το Crysis 3 που βγαινει και γονατιζει το συμπαν, να περιμενεις επειδη εχεις SLI να το σηκωσεις στα 100+ fps, ακομη και την επομενη γενια, και να το κανεις οτι θες. Εδω παιχνιδια σαν το original Crysis ακομη βαζουν δυσκολα σε σημερινες gpu σαν ενα παραδειγμα τοσα χρονια μετα. Ελπιζω να καταλαβαινεις τι λεω. Παντα θα υπαρχουν περιπτωσεις που ακομη και με SLI και TRI SLI και το καλυτερο συστημα του κοσμου δεν θα μπορεις να το παιξεις οπως θες. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνω αν και μου εριξες το πιο βαρυ παιχνιδι που θα μπορουσες να αναφερεις. Στην πλειοψηφια των games σε 1080p θα ειμαι above 100fps+ οπως και ημουν και με τις 680 σε οποια games ειχαν καλο SLI support. Mιλαω για 1080p, οποτε δεν θα ελεγα οτι ειναι ουτοπικο αυτο που εγραψα. Οκ και το ryse δεν θα το τρεξει καποιος για την ωρα στα 120 καρφωμενα ακομα και με SLI. Ειναι απαιτητικα τα games με την cryengine. Ολα τα υπολοιπα ομως, metro, far cry, bf,cod οπου ημουν με sli στα 100+ θα ειμαι και στο μελλον. Εκει ουτως η αλλως μετραει πολυ το 100fps+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνω αν και μου εριξες το πιο βαρυ παιχνιδι που θα μπορουσες να αναφερεις. Στην πλειοψηφια των games σε 1080p θα ειμαι above 100fps+ οπως και ημουν και με τις 680 σε οποια games ειχαν καλο SLI support. Mιλαω για 1080p, οποτε δεν θα ελεγα οτι ειναι ουτοπικο αυτο που εγραψα. Οκ και το ryse δεν θα το τρεξει καποιος για την ωρα στα 120 καρφωμενα ακομα και με SLI. Ειναι απαιτητικα τα games με την cryengine. Ολα τα υπολοιπα ομως, metro, far cry, bf,cod οπου ημουν με sli στα 100+ θα ειμαι και στο μελλον. Εκει ουτως η αλλως μετραει πολυ το 100fps+.

 

Απλα απαντησα στο "Δεν αναφερομαι για 4Κ και ulrta ρυθμισεις, εκει ειναι must το sli για 100fps +." πιο πολυ..

Για 1080p ειναι πιο βατο αυτο που απαιτεις χωρις απαραιτητα να σημαινει οτι παντα θα ειναι εφικτο ακομη και σε αυτη την οχι και τοσο απαιτητικη αναλυση.. Αν μια engine ειναι βαρια, ακομη και εκει μπορει να εχεις θεμα.. Απο παιχνιδια πολλα που ηταν ετσι.. Ενδεικτικα μερικα το original Far Cry,το Crysis, το F.E.A.R, αρκετα RTS, Stalker,Oblivion με τα mods και παρα πολλα ακομη κατα καιρους.. Ειναι νομος οτι θα βγουν τετοια παιχνιδια στο μελλον, μην ψαρωνετε με το θα μας κανουν οι κονσολες να παιζουμε μονο στα 30fps δεν παιζει αυτο.. Κατα καιρους απο φημες αλλο τιποτα..

Και να σου πω και το αλλο; Να παρακαλας εν μερει να μην μπορεις ακομη και με SLI να το παιζεις στα 100+ fps..Γιατι ή παρα πολυ καλο scaling και optimization θα εχει γινει στην engine αν δεν μπορεις ή θα ειναι χαρμα οφθαλμων οπως τα παιχνιδια της Cry Engine, μια high end engine με φανταστικο IQ και features..

Χιλιες φορες λοιπον κατι βαρυ και ομορφο παρα κατι με 100+fps και να ειναι.. ok..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Οτι να ειναι φιλαρακι. Απο γενικευσεις και ανουσια συμπερασματα αλλο τιποτα. Χρησιμοτητα μια χαρα υπαρχει για SLI αρκει να εχεις και τα καταλληλα εργαλεια για να το εκμεταλλευτεις. Τα περι τσεπης του καθενος ασχολιαστα, δεν θα παιδιαρισω..

 

κάνε μου μια ανάλυση και πες μου πόσα λεφτά έσκασες για το sli σου και τα 4Κ και ξαναμιλάμε

 

τι μου λες; τώρα ότι έχεις πολλά λεφτά και τα χαλάς για hw; μαγκιά σου, αλλά αυτό δεν έχει σχέση με αυτό που θέλει και μπορεί ο περισσότερος κόσμος 

 

εγώ αν δε παίζω το ίδιο και καλύτερα από ότι εσύ σήμερα με μία κάρτα και ένα μόνιτορ λογικού κόστους, πολύ απλά δε πρόκειται να παίξω και ας περιμένω και 2 και 3 χρόνια

 

θες να έχεις κάποιο προβάδισμα σε σχέση με τους άλλους στα τεχνολογικά τεκταινόμενα;

 

πάλι θα σου πω μπράβο σου, αλλά το πληρώνεις χρυσό και δε πιστεύω ότι αξίζει ώστε να το κάνω κι εγώ.

 

δε με νοιάζει τι κάνει ο καθένας στη τσέπη του, ειλικρινά χέστηκα

αλλά αν κάτι δεν αξίζει τα χρηματά του, δε μπορείς να το προβάλλεις ως επιχείρημα 

 

το sli δεν είναι λογικό επιχείρημα για ένα μέσο gamer, ακόμα και για gamer που νοιάζεται για τα γραφικά και θέλει μια καλή κάρτα άνω του μέσου όρου 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα απαντησα στο "Δεν αναφερομαι για 4Κ και ulrta ρυθμισεις, εκει ειναι must το sli για 100fps +." πιο πολυ..

Για 1080p ειναι πιο βατο αυτο που απαιτεις χωρις απαραιτητα να σημαινει οτι παντα θα ειναι εφικτο ακομη και σε αυτη την οχι και τοσο απαιτητικη αναλυση.. Αν μια engine ειναι βαρια, ακομη και εκει μπορει να εχεις θεμα.. Απο παιχνιδια πολλα που ηταν ετσι.. Ενδεικτικα μερικα το original Far Cry,το Crysis, το F.E.A.R, αρκετα RTS, Stalker,Oblivion με τα mods και παρα πολλα ακομη κατα καιρους.. Ειναι νομος οτι θα βγουν τετοια παιχνιδια στο μελλον, μην ψαρωνετε με το θα μας κανουν οι κονσολες να παιζουμε μονο στα 30fps δεν παιζει αυτο.. Κατα καιρους απο φημες αλλο τιποτα..

Και να σου πω και το αλλο; Να παρακαλας εν μερει να μην μπορεις ακομη και με SLI να το παιζεις στα 100+ fps..Γιατι ή παρα πολυ καλο scaling και optimization θα εχει γινει στην engine αν δεν μπορεις ή θα ειναι χαρμα οφθαλμων οπως τα παιχνιδια της Cry Engine, μια high end engine με φανταστικο IQ και features..

Χιλιες φορες λοιπον κατι βαρυ και ομορφο παρα κατι με 100+fps και να ειναι.. ok..

α οκ, επειδη παρεθεσες ολο το κειμενο μου δεν καταλαβα οτι αναφερθηκες στο συγκεκριμενο part του κειμενου μου. Ναι ορισμενα παιχνιδια δεν θα μπορεις να εχεις 100+ ακομα και με sli. Αλλα επιμενω οτι μεχρι τωρα δεν εχει βγει κατι το τοσο ουαου για να μπορω να πω οτι προτιμω τα  60 locked και με απιστευτα visuals. Θεωρω οτι εχουμε μεχρι τωρα οτι μια 970/980 ειναι υπεραρκετη . Αν δω οτι πολλα games θα ειναι οντως ξεκλειδωτα και θα μπορω να δω τα παραπανω frames που θελω, θα παω για δευτερη. Εχω εμπειρια με τα sli κτλ, και οσοι με ρωτανε για το αν θα ηταν καλο να το προτιμησουν, εγω λεω παντα μια και καλη για να μην μπλεκεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνε μου μια ανάλυση και πες μου πόσα λεφτά έσκασες για το sli σου και τα 4Κ και ξαναμιλάμε

 

 

800 ευρω και εχω συστημα που παιζει ΤΑ ΠΑΝΤΑ σε 1440p και ενα πολυ μεγαλο ποσοστο ΕΠΑΡΚΕΣΤΑΤΑ στα 2160p. Ξερεις ποσο κανει μια μονη HIGH END καρτα do the math.. ΑΝ τα θεωρεις πολλα για να μπορεις να παιζεις αυτα που σου ειπα, δεν μπορω να κανω κατι συγνωμη..Δες και απο κατω τωρα ΤΙ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ γιατι εισαι και ξερολας..

 

 

 

τι μου λες; τώρα ότι έχεις πολλά λεφτά και τα χαλάς για hw; μαγκιά σου, αλλά αυτό δεν έχει σχέση με αυτό που θέλει και μπορεί ο περισσότερος κόσμος

 

Οχι δεν σου λεω αυτο, αυτο ειναι δικο σου συμπερασμα που βγαζεις αυθαιρετα.. Μετα απο 3 χρονια αλλαξα το SLI συστημα μου που με πηγαινε καρφι σε 1440p και εδωσα κοντα στα 400 ευρω συν τις καρτες μου και πηρα ενα συστημα που θα κανει τα ιδια για αλλα 3 χρονια.. Σου φαινονται πολλα τωρα; Βαλε κατω ποσα σκαει για αναβαθμιση ΜΙΑΣ ΜΟΝΗΣ high end καρτας, ενας που αλλαζει καθε γενια ή γενια παρα γενια ΞΑΝΑΚΑΝΕ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ και ελα να μου ξαναπεις οτι ξοδευω αλογιστα.. Does not compute φιλαρακι η λογικη σου..

 

 

 

εγώ αν δε παίζω το ίδιο και καλύτερα από ότι εσύ σήμερα με μία κάρτα και ένα μόνιτορ λογικού κόστους, πολύ απλά δε πρόκειται να παίξω και ας περιμένω και 2 και 3 χρόνια

 

Και καλα θα κανεις, ειδες πουθενα να σου πω βλακεια σου που δεν αλλαζεις καρτα για να παιξεις αν δεν εχεις ή δεν θες να ξοδεψεις για να παρεις; Οπως ομως θεωρω σεβαστη την αποψη σου απαιτω να θεωρεις και εσυ την δικια μου.. Αν δεν εγινε αυτο κατανοητο ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ οχι ΑΕΡΟΛΟΓΙΕΣ μεχρι τωρα με συγχωρεις δεν μπορω να στο πω πιο απλα.

 

 

 

θες να έχεις κάποιο προβάδισμα σε σχέση με τους άλλους στα τεχνολογικά τεκταινόμενα;

 

πάλι θα σου πω μπράβο σου, αλλά το πληρώνεις χρυσό και δε πιστεύω ότι αξίζει ώστε να το κάνω κι εγώ.

 

Δες στην αρχη του ποστ τι μου στοιχισε και αν μετα απο 3 χρονια αυτο ειναι ποσο που το πληρωσα χρυσο. Σου ειπα μιλας με γενικοτητες και χωρις αποδειξεις και σου το αποδεικνυω. Αν και αυτα τα 400 μετα απο 3 χρονια σου φαινονται πολλα ειδικα για τις αναλυσεις που παιζω, ε τοτε γυρνα το σε κονσολα ρε φιλε δεν μπορω να σου πω κατι αλλο..

 

 

 

δε με νοίαζει τι κάνει ο καθένας στη τσέπη του, ειλικρινά χέστηκα

αλλά αν κάτι δεν αξίζει τα χρηματά του, δε μπορείς να το προβάλλεις ως επιχείρημα

 

Δεν σε νοιαζει δεν σε νοιαζει αλλα ολο τις πετας τις σπονδιτσες σου, και οταν σου απαντανε ορθολογικα σφυριζεις αδιαφορα.

Αν δεν σε ενοιαζε δεν θα προσπαθουσες να μας βγαλεις αλογους και βλακες γιατι εχουμε SLI για να παιζουμε αυτο που εσυ καλεις αυριο. PC κοινοτητα ειμαστε υπαρχει και το ultra high end κομματι, εκτος και αν τα console peasants κατα καιρους ειναι μονο για εκει που μας περνει.. Διπλα μετρα και σταθμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έδωσες 800€ για τις δύο κάρτες και για οθόνη 4Κ? 

(δε με νοιάζει το υπόλοιπο σύστημα, το pc είναι κάτι που πρέπει να έχεις έτσι κι αλλιώς) 

 

σε ρωτάω γιατί έτσι όπως το σκέφτομαι θες τουλάχιστον 300-400€ για μια δυνατή κάρτα και κάνα 500αρικο για 2K μόνιτορ,όχι 4 , πώς τα κατάφερες; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έδωσες 800€ για τις δύο κάρτες και για οθόνη 4Κ? 

(δε με νοιάζει το υπόλοιπο σύστημα, το pc είναι κάτι που πρέπει να έχεις έτσι κι αλλιώς) 

 

σε ρωτάω γιατί έτσι όπως το σκέφτομαι θες τουλάχιστον 300-400€ για μια δυνατή κάρτα και κάνα 500αρικο για 2K μόνιτορ,όχι 4 , πώς τα κατάφερες; 

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/THOMSON-50UW9766,99452,498528,1216713.html?langId=-18&et_lid=1797&utm_medium=email&et_cid=422&utm_source=Newsletter-20-10-2014&et_sub=tv-1137596&utm_campaign=National-LateNight-Newsletter-20-10-2014

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...