Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, παρήγγειλα την G1 από e-shop, την παραγγελία στο gamer-land δεν την ακυρώνω..Όποιος την φέρει πιο γρήγορα, θα πάρει και τα λεφτά μου :D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ευχαριστω για το καλωσορισμα ^^

 

 

ειναι η gigabyte windforce 3x OC

 

349 απο hardwareversand. την παραγγελια την εκανα δευτερα, δευτερα απογευμα ειχε γινει checkout παρασκευη πρωι την πηρα στα χερια μου.

Ωραίος! Ενημερωτικα για τους υπόλοιπους, η G1 βγαζει 59.7fps στα 1080p extreme.

 

Δεν την κανεις και ενα oc να δουμε αν εχει μεγάλη διαφορά απο την αδερφη της :P χωρις ρευματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, παρήγγειλα την G1 από e-shop, την παραγγελία στο gamer-land δεν την ακυρώνω..Όποιος την φέρει πιο γρήγορα, θα πάρει και τα λεφτά μου :D

 

Αντε βρε παιδακι μου, κοψε 2 καφεδες και απολαυσε αυτο που γουσταρς.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος! Ενημερωτικα για τους υπόλοιπους, η G1 βγαζει 59.7fps στα 1080p extreme.

 

Δεν την κανεις και ενα oc να δουμε αν εχει μεγάλη διαφορά απο την αδερφη της :P χωρις ρευματα.

Valley @ 1521/7900

 

 

06yy1xg.png

 

Αλλα μάλλον υπάρχει ένα πρόβλημα είτε με το valley είτε με τους drivers γιατί δεν έχω 99% gpu usage σε όλο το benchmark αλλα κάτι περίεργα spikes στο 50% gpu usage κάθε 20-30 δευτερόλεπτα. Θα το ξανατρέξω όταν βγούν καινούργιοι drivers μπας και φτιάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Valley @ 1521/7900

 

 

Αλλα μάλλον υπάρχει ένα πρόβλημα είτε με το valley είτε με τους drivers γιατί δεν έχω 99% gpu usage σε όλο το benchmark αλλα κάτι περίεργα spikes στο 50% gpu usage κάθε 20-30 δευτερόλεπτα. Θα το ξανατρέξω όταν βγούν καινούργιοι drivers μπας και φτιάξει.

 

Τo valley και το heaven απο οτι ειδα ειναι πιο "forgiving" στα clocks, και οντως δεν φαινεται να πουσαρει ιδιαιτερα τις gpu για usage.. Εβαλα και 1540/7850 σε SLI κιολας, που εκλυει μεγαλυτερη θερμοτητα και το βγαζει 2-3 loops χαλαρα χωρις το παραμικρο προβλημα, και χωρις να κανει throttle καθολου ο αλγοριθμος για τον πυρηνα. Big deal οπως και να εχει..

Αντιθετως για gaming και κατι 3dmark η μια απο τις 2 με κραταει πιο πισω, ανετα παιζω 1508/7700 και με τις 2 για 24/7 και μπεντσαρω με 1520-7700 περιπου στα υπολοιπα 3dmark, που πουσαρουν πιο πολυ (no artifacts).

Εγω θα το αφησω στα 1460/7500 περιπου, γιατι δεν θελω υψηλες θερμοκρασιες για gaming@24/7,ουτε να εχω τα ανεμιστηρια να βαρανε φουλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, παρήγγειλα την G1 από e-shop, την παραγγελία στο gamer-land δεν την ακυρώνω..Όποιος την φέρει πιο γρήγορα, θα πάρει και τα λεφτά μου :D

 

Καλή φάση, αν και χάνεται το VFM της κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τι να κάνω, άμα είναι να πάρω κάρτα τα Χριστούγεννα ας χαθεί.Είμαι ήδη σχεδόν ένα μήνα χωρίς κάρτα και έχουν βγει ένα σωρό παιχνίδια.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τι να κάνω, άμα είναι να πάρω κάρτα τα Χριστούγεννα ας χαθεί.Είμαι ήδη σχεδόν ένα μήνα χωρίς κάρτα και έχουν βγει ένα σωρό παιχνίδια.

381 η g1 στο polytope
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος! Ενημερωτικα για τους υπόλοιπους, η G1 βγαζει 59.7fps στα 1080p extreme.

 

Δεν την κανεις και ενα oc να δουμε αν εχει μεγάλη διαφορά απο την αδερφη της :P χωρις ρευματα.

 

xωρις ρευματα

benchreal140hz_zpsa6c62dfd.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...