Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο από σήμερα το iOS 8 με σημαντικές αλλαγές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το εχω βαλει σε ipad mini γενικα δεν κολλαει, τωρα δεν τρελαθηκα κιολας, αλλα οκ. δεν θα σου κολλησει αν θες βαλτην την 8.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Για iPad mini 1st Gen μιλάμε πάντα έτσι? Είναι τα animations το ίδιο smooth με την 7.1.2 ή βλέπεις lag του στύλ iPhone 4?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Υπάρχει τρόπος να διατηρηθεί η υποστήριξη φωνητικής πληκτρολόγησης στα Ελληνικά και το μενού στα Αγγλικά;

 

Ναι έτσι το έχω εγώ. Το μενού είναι στα Αγγλικά αλλά όταν είσαι σε ελληνικό πληκτρολόγιο και πατήσεις το μικρόφωνο, λειτουργεί κανονικά η αναγνώριση της γλώσσας,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ως αναγνώστης ενός θέματος για το iOS 8, ειλικρινά είναι κουραστικό (για να μην πω ανώφελο) να διαβάζω εάν την τάδε λειτουργία ή το δείνα χαρακτηριστικό προϋπάρχει σε άλλο λειτουργικό. Το θέμα είναι για το iOS 8, όχι για κάποιο "ανταγωνιστικό" λειτουργικό.

 

Ο (έντονος) σχολιασμός για λειτουργίες και χαρακτηριστικά που αντιγράφει η Apple γίνεται επειδή η Apple, συμπεριφερόμενη σαν patent troll και όχι σαν τεχνολογικός κολοσσός, έχει τρελάνει στις μηνύσεις τον ανταγωνισμό, πάντα σε δικαστήρια στη Καλιφόρνια για να παίζει και εντός έδρας, και έχει πετύχει απαγορεύσεις κυκλοφοριών για συσκευές, παχυλές αποζημιώσεις και "κερατιάτικα" πάνω σε κάθε πώληση ως δικαιώματα χρήσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε μήπως και γκρεμιστή κάννας φούρνος και κάνουν αναβάθμιση στο insomnia app. Εχει μείνει σε περιβάλλον ios 6 ρε παιδια.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε iPhone 5 μετά την αναβάθμιση που έκανα εχτές το βράδυ (σε ξενοδοχείο που βρίσκομαι στο Δουβλίνο) συνδέεται στο WiFi αλλά δεν μου ανοίγει η σελίδα στο Safari για login...Δοκίμασα network settings reset, Safari browser data reset, αλλά τίποτα! Από performance μου φαίνεται το ίδιο όπως και πριν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αλλαξε το privacy policy με το iOS 8.

Προς το πολυ καλυτερο:

Apple will no longer unlock most iPhones, iPads for police, even with search warrants

 

Our commitment to customer privacy doesn’t stop because of a government information request.

 

Θα πονταρω πως ειχε και τα πολυ θετικα της η ιστορια με το iCloud.

Το EFF: Who Has Your Back 2014 εχει αλλαξει δραστικα για την Apple

 

 

who-has-your-back-2014-png.11303

 

 

σε αντιθεση με το 2013 το οποιο ηταν οντως τραγικο γι αυτην

 

 

Who-Has-Your-Back.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που το εγκατεστησα στο iPad mini retina μου δεν είδα καμία διάφορα είτε μιλάμε για απόκριση είτε για features .ειδικα η υλοποίηση των third party keyboards που τα βάζουν όλα μαζί είναι κάκιστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξυ εβγαλαν την επιλογη 2g/3g και εχει μονον 3g/LTE. Τα εχω παρει ασχημα και με τα κ@λ@δικτυα που εχουμε, αντε να βρεις σημα. Με 2g και παλευα. Απαραδεκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το εφτά, ενώ θα κολλούσε καθόλου τώρα με την αναβάθμιση στο οχτώ κολλάει το iPod touch μου η φωνητική Πληκτρολόγησή στα ελληνικα είναι πάρα πολύ καλή μπράβο στην Apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε iphone 4s ειναι μια χαρα αν και δειχνει λιγο τα χρονακια του σε μερικα σημεια, δλδ κατι ψηλο lag. πιστευω πως στην 8.1 θα ειναι μια χαρα. οπως με το 7 που πηγε στο 7.1 και το 4s ηταν σφαιρα!!!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...