Προς το περιεχόμενο

Αριθμός ρεκόρ 4 εκατομμυρίων προπαραγγελιών σε 24 ώρες για τα iPhone 6 και iPhone 6 Plus


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αποθεωτικά reviews και από δημοσιογράφους που παλαιότερα έκραζαν. Έπρεπε να τους δώσει η Apple μεγαλύτερες οθόνες... αυτό ήταν το βασικό τους θέμα με την σειρά 5... τρομάρα τους. Παρακάτω μπορείτε να διαβάσετε ενδιαφέροντα στοιχεία για τις τεχνικές δυνατότητες των καινούριων iPhone που η Apple κλασσικά δεν ανέφερε στο event... γιατί πρόκειται για μια εταιρία που δεν απευθύνεται στο μικρό κομμάτι της αγοράς που αποτελείται από tech geeks χρήστες/reporters. Χρήστες οι οποίοι δεν μπορούν καν να αντιληφθούν τον λόγο ύπαρξης του AppleWatch και για πιο λόγο θα πετύχει. Στον χώρο των techgeeks είναι ζήτημα αν το ποσοστό των ανθρώπων που έχουν αίσθηση της μόδας και του αντικειμενικά ωραίου (η ομορφιά δεν είναι υποκειμενική) ξεπερνά το 3%. Το AppleWatch είναι απόλυτα προσωπικό για τον χρήστη που θα το φορά καθημερινά και αφορά μια κατηγορία όπου οι αγοραστές επιλέγουν με βάση την αισθητική. Είτε αυτό λέγεται ρολόι, είτε κάποιο φόρεμα, αξεσουάρ, αυτοκίνητο, έπιπλο κτλ. Σύμφωνα με τους techgeeks αυτοί που επιλέγουν με βάση αυτά τα κριτήρια είναι αυτομάτως χαζογκόμενες και πρόβατα. Anyway ελπίζω να καταλαβαίνετε το point.. το ρολόι της Apple δεν απευθύνεται σε χρήστες τεχνολογίας και όσοι το κρίνουν με βάση αυτό είναι εκτός τόπου και χρόνου. Όποιος ενδιαφέρεται ας διαβάσει το σχόλιο του Gruber (if you think Apple is polarizing today  you havent seen anything yet...και πως άλλωστε...στο event μας έδειξαν ελάχιστα πράγματα) για το Apple Watch. Πάμε στα Reviews... σε quote τα καλύτερα σημεία. Για το 6+ γίνεται λόγος για 2 ημέρες+ αυτονομίας ενώ το touch id έχει αποκτήσει πιο εύκολο σετάρισμα και ξεκλειδώνει το τηλέφωνο πιο γρήγορα. H νέα κάμερα συγκεντρώνει τα περισσότερα θετικά σχόλια. Διαβάστε οπωσδήποτε τον επίλογο του πρώτου review από το techcrunch. Ξε-στράβωμα για όλους μας.

 

the iPhone 6 has smooth, curved corners, that make holding the device very easy. It fits perfectly in my hands and allows for mostly one-handed access to the entire screen. After handling the iPhone 6 Plus, I was sure it was a device that I wouldn’t use long term. However, the more I used it, the more I found myself wanting to use it.

 

http://www.loopinsight.com/2014/09/16/review-iphone-6-and-iphone-6-plus/?utm_source=loopinsight.com&utm_campaign=loopinsight.com&utm_medium=referral

 

It’s my recommendation for the best smartphone you can buy. Apple says the new iPhones have faster Wi-Fi and faster cellular LTE. In my tests, I found the iPhone 6’s Wi-Fi speeds — both downstream and upstream — were roughly double those of the 5s, and about 25 percent faster than those of the Samsung Galaxy S5. In my tests, text, photos and videos appeared clear, sharp and vivid, with great color that avoids the oversaturation I have found in some Samsung models.

 

http://recode.net/2014/09/16/iphone-6-review/

 

I used the iPhone 6 Plus for two days straight at Disneyland without charging it once and still had 16% battery life left. Apple has made significant improvements to its ISP (Image Signal Processor) which have resulted in apparent gains in sharpness, color rendition and low-light performance. The iPhone 6 and iPhone 6 Plus are the best smartphone cameras I’ve ever used, and approach the best point-and-shoot cameras I’ve ever shot. Cameras like the one in the Nokia 1020 may have more raw resolution, but Apple’s decision to build its own ISP, and to fine-tune it to the sensors and hardware it is using has paid off big time. The image quality is off the charts and the (software driven) “Cinematic Stabilization” is amazing.  I was consistently blown away with the low-light performance of both models. Technically speaking the OIS “gives you back” around 3 stops of light, letting you shoot at slower shutter speeds with decent quality. Hardware and software working together is one of those things that we hear a lot about these days and lord knows Apple likes to toot toot its aluminium horn about it. But it’s most important when the stuff you use is personal to you.

 

 

img_0085.jpg?w=509&h=680img_0381.jpg?w=509&h=680

 

http://techcrunch.com/2014/09/17/life-is-tough/

 

The iPhone 6 is the best smartphone available.

 

Στο γνωστό "androidosite" Wirecutter (founder ο πρώην editor του Gizmodo) ένα από τα πιο γνωστά site με gadget reviews στην Αμερική θεωρεί το i6 το καλύτερο smartphone αυτή την στιγμή... και όπως αναμενόταν τα comments από εξαγριωμένους χρήστες δίνουν και παίρνουν.

 

We were initially skeptical of the larger size, but the iPhone 6 feels surprisingly comfortable to use compared to the smaller 5s. Android will automatically back up your Google account data (including mail, contacts, calendar, Wi-Fi passwords, etc,) and photos (through Google+), as well as a list of apps on your phone, but it doesn’t back up the data from third-party apps like iCloud does. You need something like Helium ($5) for that. Many carriers also offer warranties on their phones for an extra cost. The iPhone does all of this this out of the box.)

 

http://thewirecutter.com/reviews/the-iphone-is-our-favorite-smartphone/

 

The iPhone 6 and 6 Plus are smartphone stars.

http://www.usatoday.com/story/tech/columnist/baig/2014/09/16/edbaig-review-sizing-up-iphone6-6plus/15718565/

 

Τhe iPhone once again has my full attention.

http://online.wsj.com/articles/iphone-6-review-apples-cure-for-android-envy-1410915695

 

iPhone 6 & 6 Plus: A tale of scale

http://sixcolors.com/post/2014/09/iphone-6-iphone-6-plus-a-tale-of-scale.html

 

Ultimately, it’s what’s on the inside that keeps them just in front of their competitors.

http://www.nytimes.com/2014/09/17/technology/personaltech/review-and-video-with-new-iphone-6-and-6-plus-its-whats-inside-that-counts.html?_r=0

 

iPhone 6 Is a Thin, Sexy Phone with a Killer Camera

https://www.yahoo.com/tech/when-apple-unveiled-the-iphone-6-last-week-it-97685451544.html

 

For a variety of reasons, from the camera to the app ecosystem to the hardware itself, the iPhone 6 is one of the best smartphones on the market.There's something perfectly polished about the way it feels to use this screen. I've never felt so much like I was truly moving things around under my finger, manipulating icons and pictures by hand. It's organic and natural in a distinctly Apple way.

 

http://www.theverge.com/2014/9/16/6154975/iphone-6-review

 

IMG_1274.0.jpg


 

Compared to other phablets, it’s lighter and thinner – but not cheaper

http://www.theguardian.com/technology/2014/sep/17/review-iphone-6-plus-apple

 

The reasons to buy an Android phone have never been fewer.

http://www.telegraph.co.uk/technology/apple/iphone/11099341/iPhone-6-Plus-review-bigger-is-beautiful.html

 

The king is dead, long live the king

http://www.t3.com/reviews/apple-iphone-6-review

 

The most elegant and effective smartphone on the market.

http://mashable.com/2014/09/16/apple-iphone-6-review/

 

I'm going to buy an iPhone 6 Plus. I'm taken with it; it feels like an entirely new kind of device for Apple, and it has such a killer camera I can't say no. It's every bit as good a phone as the iPhone 6.

http://www.theverge.com/2014/9/16/6155009/apple-iphone-6-plus-review

 

IMG_1057.0.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ναι εμενα που δεν εχω iphone πως θα μου στειλεις η κοπελα σου,οι φιλοι σου αμα σου πουν να στειλεις καποιες φωτογραφιες?μαιλ φανταζομαι

έκανα χιουμορ γιατι κανετε ολοι λες και ζητε στην νεολιθικη εποχη. εσυ με το android με bluetooth στέλνεις στους φιλους σου; ο κοσμος με fb η  whatsapp στέλνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κι εγώ τη γνώμη μου λοιπόν...

Το πρώτο iPhone που αγόρασα ήταν το 3GS το οποίο μετά απο Windows mobile μου φάνηκε απλά θεϊκό. Και συνέχισα ακάθεκτος με 4 και 4S. Τότε τα Android ήταν στα παιδικά τους βήματα με χίλια δυο προβλήματα οπότε δε σκέφτηκα αλλαγή. Ήμουν εντυπωσιασμένος με τη σταθερότητα του ios και προφανώς εκτός από το σχεδιασμό το απέδιδα στο πολύ κλειστό σύστημα. Πριν λίγους μήνες πήρα τη μεγάλη απόφαση να γυρίσω σε Android (Galaxy S4), όχι επειδή ήμουν δυσαρεστημένος με το iphone ούτε για οικονoμικούς λόγους, απλά ήθελα να δω και την άλλη όψη του νομίσματος ώστε να έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη. Δε νομίζω ότι μπορεί ο οποισδήποτε να είναι αντικειμενικός αν δε "δουλέψει" και τα δύο συστήματα (και όχι... το να πιάσεις για δυο λεπτά το κινητό του φίλου σου δε θεωρείται ότι το δοκίμασες). Αποτέλεσμα: Δε νομίζω να ξαναγυρίσω στην Apple αν δεν αρχίσει να εξελίσσεται περισότερο σε θέμα λειτουργικού. Πχ μπορώ πλέον να συνδέσω ένα στικάκι (με έναν αντάπτορα των 3 ευρώ) και να δω ότι υπάρχει εκεί μέσα λόγω file system (ταινίες, φωτό, μουσική, έγγραφα, τα πάντα όλα) για να μην αναφέρω ότι τα 32GB μιας SD μου στοιχίζουν 15 ευρώ και όχι 200. Τα widgets δεν τα αλλάζω με τίποτα. Λαμβάνω καθημερινά λόγω δουλειάς δεκάδες mail και, πως να το κάνουμε, δεν είναι το ίδιο να σου παρουσιάζονται κατευθείαν στην οθόνη από το να ανοιγοκλείνεις εφαρμογές. Το notification center ΔΟΥΛΕΥΕΙ. Στο ios τι υπήρχε, τι δεν υπήρχε ήταν το ίδιο, μου έσπαγε τα νεύρα να το δουλέυω. Στο android είναι πολύτιμος συνεργάτης. Και το πιο σημαντικό που είμαι σίγουρος ότι θα προκαλέσει θύελλα μόλις το ξεστομίσω... ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ... ΠΟΤΕ! Το κινητό το έχω κανένα εξάμηνο, του βγάζω τα μάτια καθημερινά, δεν το σβήνω ποτέ, δεν του έχω κάνει reset ποτέ και δεν έχει φάει το παραμικρό σκάλωμα. Δεν ξέρω αν φταίει το KitKat ή το hardware ή ο συνδυασμός τους, έχω μέινει όμως έκπληκτος γιατί από αυτά που άκουγα περίμενα τα πράγματα τελείως διαφορετικά. Μέχρι και το iphone και το ipad μου τρώνε συχνά πυκνά κάποιο σκαλωματάκι (όχι σπουδαία πράγματα) του τύπου μου κρεμάει η εφαρμογή και με πετάει στην αρχική οθόνη. Στο android κυριολεκτικα ποτέ.

Σύμφωνοι, υστερεί σε αίθηση και υλικά κατασκευής (πλαστικό γαρ), ξέρω όμως ότι αν η πλάτη γίνει χάλια με 15 ευρώ έχω μια ολοκαίνουργια (η οθόνη είναι προστατευμένη από τη μάνα του με ζελατίνα).

Α, και μια που μιλάμε για hardware. Στο γραφείο μου έχω χάλια σήμα. Δίπλα-δίπλα με ένα iphone 5S ενός φίλου μου (στο ίδιο δίκτυο εννοείται) το δικό μου έχει μία γραμμούλα, ο φίλος μου πρέπει να βγει έξω για να μιλήσει. Ομοίως σε ταξίδι που έτυχε να είμαστε μέσα στο ίδιο καράβι το GPS του δε λόκαρε σήμα με τίποτα, το S4 λόκαρε σα να ήταν σε λιβάδι.

Και τελευταίο και πιο επικό από όλα... Έχω δικαίωμα να δοκιμάσω μια εφαρμογή από το play store για 2 ώρες (παλότερα για 15 λεπτά) να δω αν μου κάνει πριν την αγοράσω οριστικά. Στο app store αν αγοράσεις πατάτα ας πρόσεχες.

Δεν είμαι hater καμμιάς εταιρείας ούτε μπορώ με τίποτα να πω ότι το iphone είναι κακό κινητό. Το αντίθετο μάλιστα. Πιο περιορισμένο; Για μένα ναι. Πιο overpriced; Σίγουρα. Απλά δε με καλύπτει πλέον.

Αυτά τα λέω όχι για να υποστηρίξω το μεν ή το δεν, απλά για να δείξω ότι ο καθένας επιλέγει με τις ανάγκες του και ΔΕΝ μπορεί να κρίνει χωρίς να έχει προσωπική εμπειρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και τελευταίο και πιο επικό από όλα... Έχω δικαίωμα να δοκιμάσω μια εφαρμογή από το play store για 2 ώρες (παλότερα για 15 λεπτά) να δω αν μου κάνει πριν την αγοράσω οριστικά. Στο app store αν αγοράσεις πατάτα ας πρόσεχες.

 

 

Απλά για την ιστορία, αυτό δεν ισχύει και δεν νομίζω να ίσχυε ποτέ στο App Store.

Μου έχει τύχει 2 φορές να αγοράσω εφαρμογή που δεν με βόλεψε στο App Store και με μία απλή αίτηση μου τις αφαίρεσαν και μου επέστρεψαν τα χρήματα σε λιγότερο από 24 ώρες.

 

Για τα υπόλοιπα, πλέον άλλοι βολεύονται με iOS, άλλοι με Android και ακολουθούν ένα από τα 2 λειτουργικά.

Δεν νομίζω να είναι πολύ αυτοί που μεταπηδάνε συνεχώς από το ένα λειτουργικό στο άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά για την ιστορία, αυτό δεν ισχύει και δεν νομίζω να ίσχυε ποτέ στο App Store.

Μου έχει τύχει 2 φορές να αγοράσω εφαρμογή που δεν με βόλεψε στο App Store και με μία απλή αίτηση μου τις αφαίρεσαν και μου επέστρεψαν τα χρήματα σε λιγότερο από 24 ώρες.

 

Για τα υπόλοιπα, πλέον άλλοι βολεύονται με iOS, άλλοι με Android και ακολουθούν ένα από τα 2 λειτουργικά.

Δεν νομίζω να είναι πολύ αυτοί που μεταπηδάνε συνεχώς από το ένα λειτουργικό στο άλλο.

Συγγνώμη αλλά εγώ έχω την ακριβώς αντίθετη εμπειρία. Όσες φορές έχω παραπονεθεί με έχουν γράψει κανονικά, αλλά με πολύ ευγένεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@June

Επειδή με ενδιαφέρει αυτό, τους είπες ότι είχες κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα ή απλά ότι μετά το download είδες ότι δε σε εξυπηρετεί η εφαρμογή; Θα εντυπωσιαστώ πολύ αν ισχύει το 2ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω καποιος να μου πει χωρις φανμποισμους/hate κτλ, με ειλικρινεια γιατι να προτιμησει το iphone 5/6 και να μην παει στα note 3/4, g3, nexus, htc one, z2, s4/s5 . Yπ'οψιν ολα αυτα που προανεφερερα ειναι στο μισο της τιμης του iphone και μερικα ακομη πιο κατω απο τα μισα,  και ειναι ολα τους κατα πολυ καλυτερα σε raw strengh, οθονη, καμερα, ηχο. Για τα restrictions που επιβαλλει η apple θελω να μου πει καποιος γιατι να τα προτιμησει επισης. 

 

Θελω απλα και λιτα επιχειρηματα καποιος να μου αιτιολογησει την αγορα του iphone περα απο το ios που μπορει να τον βολευει περισσοτερο απο ενα android smartphone. Δεν το παω σε vs γιατι στην τελικη , οτι γουσταρεις παιρνεις, δεν θα το κρινω εγω αυτο. Μια καθαρη απαντηση θελω και θα την σεβαστω εννοειται. Αλλιως καλλιστα μπορω να υποθεσω οτι ισχυει οσο δεν παει η παρακατω εικονα...

 

 

post-250036-0-83126300-1411153154_thumb.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάνε για το "οικοσύστημα" και τα restrictions υπάρχουν για την ασφάλεια και το καλό του χρήστη.

 

Επίσης όλα τα παραπάνω που λες λαγκάρουν, ένα iPhone ποτέ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάνε για το "οικοσύστημα" και τα restrictions υπάρχουν για την ασφάλεια και το καλό του χρήστη.

 

Επίσης όλα τα παραπάνω που λες λαγκάρουν, ένα iPhone ποτέ

Φανταζομαι τρολαρεις  :P. Το ios ειναι πολυ πιο ελαφρυ λογισμικο, το android δινεται δεν ξερω και εγω σε ποσες χιλιαδες συσκευες πλεον. Λογικο ειναι να ειναι μια πολυ πιο περιπλοκη υποθεση και πονοκεφαλος για την google. Το bloatware ειναι που δημιουργει olo to προβλημα σε ορισμενα android smartphones. Με μια custom rom μπορει να λυθει αυτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι πως αυτό που λέω εγώ για τρολλάρισμα κάποιοι άλλοι το πιστεύουν και είναι τόσο επίμονοι σε αυτό που δε βλέπουν τι υπάρχει πιο πέρα.

 

Βέβαια δε σημαίνει ότι όλοι πρέπει να έχουν τα ίδια γούστα, σεβαστό, αλλά μην περιμένεις να αναγνωρίσει κάποιο fanboy τα ουσιαστικά θετικά του android..

 

Θα τα αγνοήσουν μέχρι να τους τα δώσει η Apple και να τα θεωρήσουν καινοτομία..

 

Εδώ μέχρι τώρα δεν είχαν cross app communication σε smartphone και θεώρησαν καινοτομία το βαρόμετρο σε κινητό.

 

Δε τους ενδιαφέρει τι γίνεται εκτός apple

 

Εγώ κι εσύ μπορεί να παίρνουμε android γιατί κάνει τα μισά και κάτω λεφτά (εννοείται φυσικά), αλλά το κάνουμε και για το ίδιο το android (πρωτίστως) και όλα αυτά τα παραπάνω που προσφέρει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Alex21121988

Σαν πρώην κάτοχος iPhone η απάντηση είναι απλή και άμεσα σχετιζόμενη με το ios. "Απλά, δουλεύει"! Το software συνεργάζεται τόσο άψογα με το hardware που η εμπειρία που σου αφήνει δεν έχει κενά. Ότι θες να κάνεις είναι λογικό να γίνεται με τον τρόπο που γίνεται και δε χρειάζεται να κάνεις τόσες ρυθμίσεις, παραμετροποιήσεις και επιλογές. Για κάποιον δηλ που θέλει ένα τηλ που να κάνει τα πάντα χωρίς πολλά-πολλά είναι το τέλειο.

Εδώ όμως αρχίζουν και τα προβλήματα γιατί για κάποιον πιο ψαγμένο που ΘΕΛΕΙ την υπερβολική παραμετροποίηση ή θέλει να κάνει το κάτι παραπάνω με το κινητό του ώστε να πλησιάζει σε δυνατότητες υπολογιστή, το κλειστό σύστημα της Apple δεν τον αφήνει.

Κι εδώ ο καθένας κοιτάζει τις ανάγκες του και αναλόγως επιλέγει. Τώρα το αν αξίζει 2 φορές παραπάνω... είναι πολύ αμφιλεγόμενο ζήτημα. Προσωπική μου άποψη είναι ότι ίσως να αξίζει κάτι παραπάνω λόγω ποιότητας υλικών και κατασκευής, όχι όμως ΤΟΣΟ παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Alex21121988

Σαν πρώην κάτοχος iPhone η απάντηση είναι απλή και άμεσα σχετιζόμενη με το ios. "Απλά, δουλεύει"! Το software συνεργάζεται τόσο άψογα με το hardware που η εμπειρία που σου αφήνει δεν έχει κενά. Ότι θες να κάνεις είναι λογικό να γίνεται με τον τρόπο που γίνεται και δε χρειάζεται να κάνεις τόσες ρυθμίσεις, παραμετροποιήσεις και επιλογές. Για κάποιον δηλ που θέλει ένα τηλ που να κάνει τα πάντα χωρίς πολλά-πολλά είναι το τέλειο.

Εδώ όμως αρχίζουν και τα προβλήματα γιατί για κάποιον πιο ψαγμένο που ΘΕΛΕΙ την υπερβολική παραμετροποίηση ή θέλει να κάνει το κάτι παραπάνω με το κινητό του ώστε να πλησιάζει σε δυνατότητες υπολογιστή, το κλειστό σύστημα της Apple δεν τον αφήνει.

Κι εδώ ο καθένας κοιτάζει τις ανάγκες του και αναλόγως επιλέγει. Τώρα το αν αξίζει 2 φορές παραπάνω... είναι πολύ αμφιλεγόμενο ζήτημα. Προσωπική μου άποψη είναι ότι ίσως να αξίζει κάτι παραπάνω λόγω ποιότητας υλικών και κατασκευής, όχι όμως ΤΟΣΟ παραπάνω.

Εισαι πολυ σωστος. Ειναι η πρωτη φορα που διαβαζω τεκμηριωμενη και ειλικρινης γνωμη και οχι επηρρεασμενη απο fashion κατευθυνσεις. Ισχυει αυτο που λες, δεν μπορω να διαφωνησω, οποιος θελει απλα πραγματα απο το λογισμικο του, χωρις τις πολλες ρυθμισεις, θα ηταν καλυτερο να παει σε ios. Βεβαια ο παραγοντας τιμη ειναι που ειναι απαγορευτικος για πολλους, μιας στα προιοντα της apple αργουν να πεσουν οι τιμες συγκριτικα με τα android smartphones.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"4 εκατομυρια προβατα,εχουν φαει απο το δικο μας σανο!Εσεις τι περιμενετε...? " :devil:

Και το μαρκετινκ των 3 000+ ετων,καλα κρατει!Οταν μια συνταγη ειναι επυτυχημενη  ΔΕΝ την αλλαζεις! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...