Προς το περιεχόμενο

Lexmark E120


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω τον laser εκτυπωτή Lexmark E120 παράγειλα ενα kit με το μελάνι (σκόνη) και το τσιπάκι για να αναγεμίσω το toner. Αυτο που θέλω να ρωτήσω ειναι το toner το αδειάζω απο οτι εχει μείνει μεσα ή δεν πηράζει να συμπληρώσω απο το καινούργιο ;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχοντας 3 απο αυτους στην δουλεια,μπορω να σου πω οτι και να κανεις(βγαλεις ή δε βγαλεις το γραφιτη)......ειναι σκυλια,δεν μασανε τιποτα.Το σημαντικο ,ομως, ειναι να καθαρησεις καλα τα ροδακια .....με μια σκουπα να τραβηξεις τη σκονη που εχει απο κατω .Και τέλος να ανοιξεις απο πισω και αν καθαρησεις επισης το fotoconductor(εκει θα δεις πολλη βρωμια και σκονη) για να εχεις καλες εκτυπωσεις.

 

ΥΓ.αν το τονερ σου ειναι πολυ παλιο...........καλυτερα αδειασε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις συμβουλές μολις έρθουν τα πράγματα θα κανω ολα τα παραπάνω , ή αλήθεια ειναι οτι τον εχω 3 4 χρόνια τον συγκεκριμένο εκτυπωτή και δεν μασάει καθόλου εκτος φυσικά απο το toner που τέλειωσε , το συγκεκριμένο toner παντως ειναι το αυθεντικό της lexmark και το εχουν ξαναγεμίσει απο οτι βλέπω απο το cartridge world  (τον ειχε ο πατέρας μου πριν τον εκτυπωτή στο μαγαζί οποτε το ειχε ξανα γεμίσει μαλλον) , δεν υπάρχει πρόβλημα αμα φάει και 2ο γέμισμα ε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνηθως μετα το τριτο γεμισμα .....παει στην ανακυκλωση.Περνεις ενα συμβατο(οχι ανακατασκευασμενο),και συνεχιζεις την διαδικασια γεμισματος(καθε φορα καθαρισμα ,οπως ειπα).Και παρακολουθεις το μουλτιραμα ή παμπλικ...........που πεταει προσφορες στα τονερ (1 κομματι)αυθεντικα σε γελιες τιμες και οποιος προλαβει :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eτσι ακριβως,δυο με τρια γεμισματα πολυ βαρια και με επιφυλαξη.

Και παντα παρακολουθουμε αν αρχιζει να  σταζει μεσα  στον εκτυπωτη,πεταμα και αγορα νεου.

Αν το αφησουμε 6 μηνες μεσα και τυπωνουμε ενω εχει προβλημα,θα δουμε μια λιμνη απο τονερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ ενα γέμισμα σίγουρα εχει γίνει αλλα δεν ξέρω αν εχουν κανει και αλλα .... στάξιμο παντως κτλπ δεν βλέπω κατι ολα ειναι μια χαρά εκ πρώτης όψεως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...