Προς το περιεχόμενο

Photos of your car


HALF EVIL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει κανεις καποια γνωμη να δωσει να βοηθησει την κατασταση?

Ειμαι αναμεσα σε 207 rallye / astra gtc. Ακομα κοιταζω και για golf tsi / cooper r53 αλλα δυσκολα θα φτασω λογο περιορισμενου budget, αν και το golf δεν με τρελαινει μπορω να πω, μου φαινεται αρκετα μετριο εμφανισιακα και στο εσωτερικο. Βασικα προς το 207 κλεινω..

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι, αξιζει να κοιταω τα συγκεκριμενα αυτοκινητα μεταχειρισμενα ή θα πληρωνω τα "σπασμενα" καποιου αλλου στο τελος?

 

Το golf (λογικα λες το 122hp) ειναι καλο σαν αμαξι αλλα για να παρεις πλουσιο εξοπλισμο θες κανα 10αρι πιστευω.

Εγω προτεινω να κανεις μια λιστα με τα αμαξια που σαρεσουν και να βαλεις τι προσφερει το καθενα και να διαλεξεις το καλυτερο, εφοσον σου αρεσουν ολα εμφανησιακα...Βαλε στην λιστα σου και το suzuki swift sport. Επισης παιζει ρολο και τι χρονολογιες κοιτας. Γιατι τωρα εχουμε 2016. Αν εσυ κοιτας 207 rally του 2007 ειναι ηδη 9 χρονων αμαξι με οτι συνεπαγεται αυτο... Οποτε σκεψου και αυτα λιγο.

 

Εγω εκανα αυτο το πραγμα (με τις λιστες) πριν απο 3 χρονια και πηρα το δικο μου. Δεν υπηρχε αλλο αμαξι στα 6.500 με τα χιλιομετρα που ειχε και τον εξοπλισμο+επιδοσεις σαν το αμαξι μου... Επισης μου αρεσε πολυ και σαν στησιμο, οποτε το μονο αμαξι που θα με εκανε να μην το παρω ηταν το a3 (facelift 09' και μετα)..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις καποια γνωμη να δωσει να βοηθησει την κατασταση?

Ειμαι αναμεσα σε 207 rallye / astra gtc. Ακομα κοιταζω και για golf tsi / cooper r53 αλλα δυσκολα θα φτασω λογο περιορισμενου budget, αν και το golf δεν με τρελαινει μπορω να πω, μου φαινεται αρκετα μετριο εμφανισιακα και στο εσωτερικο. Βασικα προς το 207 κλεινω..

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι, αξιζει να κοιταω τα συγκεκριμενα αυτοκινητα μεταχειρισμενα ή θα πληρωνω τα "σπασμενα" καποιου αλλου στο τελος?

 

Για μενα, μην τα φοβασαι τα μεταχειρισμενα. Αμα θες να κοιταξεις την συγκεκριμενη κατηγορια, παιρνεις ως δεδομενο οτι ενα rallye θα κοστισει περισσοτερο απο ενα απλο 207, ενα cooper περισσοτερο απο ενα απλο, και παει λεγοντας.

 

Υπαρχουν πολλοι ιδιοκτητες εκει εξω οι οποιοι τα προσεχουν σαν τα παιδια τους και αναγκαζονται να τα δωσουν λογο γενικοτερης οικονομικης στενοτητας. Δεν ειναι ολα τα μεταχειρισμενα turbo παρταλια. Εννοειται το πας σε μηχανικο και ηλεκτρολογο το αμαξι να το τσεκαρουν. Βελτιωμενο δεν θα επαιρνα.

 

Σχετικα με την αξιοπιστια, για μενα ειναι ολα θεμα συντηρησης. Μπες σε κανα forum φιλων των αυτοκινητων που σε ενδιαφερουν να ενημερωθεις για τα πιο συχνα προβληματα + οδηγιες συντηρησης. Μπορει να βρεις και κατι καλο στις αγγελιες. Ο μεσος user εκει (πιστευω εγω) θα ειναι συχνα καvlοgαζος αλλα σιγουρα πιο ψαγμενος και θα μεταχειριζεται σωστα το αμαξι απο αποψη χρησης και συντηρησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις καποια γνωμη να δωσει να βοηθησει την κατασταση?

Ειμαι αναμεσα σε 207 rallye / astra gtc. Ακομα κοιταζω και για golf tsi / cooper r53 

Ανοιξε ενα νεο θεμα να το κουβεντιασουμε !!

Αμαρτια να μας το κλεισουν το νημα  B)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξε ενα νεο θεμα να το κουβεντιασουμε !!

Αμαρτια να μας το κλεισουν το νημα  B)

Και όταν με το καλό το πάρεις έλα πάλι εδώ και βάλε φωτογραφίες! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όταν με το καλό το πάρεις έλα πάλι εδώ και βάλε φωτογραφίες! :)

Εννοειται εννοειται!! Απλα με αυτα που διαβαζω ολο το φοβαμαι και το ψαχνω υπερβολικα. Οσο το νεο θεμα, εχω ενα ξεχασμενο απο δεκεμβρη..

 

http://www.insomnia.gr/topic/592006-%CE%B3%CE%BD%CF%89%CE%BC%CE%B5%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-207-rc-golf-5-gt-astra-gtc-16t/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε παιδιά τόσο κακιά για το 207; Το δικό μου με 98κ χιλιόμετρα δεν εχει βγάλει πανω απο 60 εύρο ζημιές σύνολο στα τόσα χρόνια

 

Το ίδιο και το δικό μου (όταν το είχα) και ενος φίλου. Πιστεύω οτι πλέον εχει μείνει η ρετσινιά, οτι τα γαλλικά αυτοκίνητα είναι σάπια!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε 207 rc του 2010, στα πρωτα 5.000κμ :

 

καρφωσε κινητηρα στη μεση της εθνικης οδου στα 2200κμ κ αργοτερα εβγαλε προβλημα στο σασμαν.

 

ε, προφανως τα κουσουρια του παρελθοντος ακομη υπαρχουν !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο και το δικό μου (όταν το είχα) και ενος φίλου. Πιστεύω οτι πλέον εχει μείνει η ρετσινιά, οτι τα γαλλικά αυτοκίνητα είναι σάπια!

 

Τι να πούμε κι εμείς που έχουμε ιταλικά! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέσα το είχα πένα, άλλα πλέον είναι αποθηκη

 

btw zio φτιάξε την πρωτη φώτο , φαίνεται κάπως χοντρό :P

Την άλλαξα και πάλι έτσι βγαίνει, δεν ξέρω γιατί...

 

(Ή μάλλον ξέρω, είναι χοντρό! :D )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...