Προς το περιεχόμενο

Photos of your car


HALF EVIL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1. πολλά αυτοκίνητα είναι υπερκοστολογημένα αλλά έρχονται μια χαρά & κυκλοφορούν !

 

Ισχυει, απλα εν μεσω κρισης, αμα το τιμολογησουν 42 θα το παρουν πολυ λιγοι.

 

2. το φοκους ειναι 4wd.

 

Τα κριτηρια μου για να παρω αυτοκινητο ηταν sedan, awd, turbo, manual, <32. Ας βγαλουμε το sedan απο την εξισωση, μπορεις να μου δειξεις το focus που ικανοποιει τα υπολοιπα κριτηρια? Δωσε μου link γιατι δεν το εχω δει καπου.

 

3. εγώ ξέρω οτι τα αυτοκίνητα καίνε όσο τα πατάς, ενδεχομένως να ξέρεις κάτι παραπάνω. 

 

Ασχετως τι ξερω εγω και τι ξερεις εσυ, η Subaru ξερει καλυτερα και απο τους 2 μας. Δινει highway mpg στο wrx 28 και στο sti 23. Μεγαλη διαφορα.

 

4. ρίβιουζ από ποιούς & για ποιό λόγο να διαβάσω ; outdated για ποια χρήση ; οεο !

 

Απο οποιους θες και εννοειται για να μαθεις. Πατα 2016 wrx sti review/comparison κλπ και θα μαθεις, αμα σε ενδιαφερει βεβαια.

 

5. και τα 2 αυτοκίνητα "ρυθμίζονται" ανετότατα για άνεση ή όχι. φυσικά είναι επιλογή καθενός αν δε θέλει ν'ασχοληθεί.

 

Δηλαδη λιγο πολυ προτεινεις να αγορασω ενα απο τα πιο σκληροπυρηνικα αυτοκινητα εκει εξω και να το κανω πιο.... ανετο?

 

6. τουρμπάτα είναι κ τα 2...αμέτρητη ροπή απο χαμηλά. σίγουρα το νέο 2λιτρο είναι πιο χαλαρό.

 

Ο διλιτρος εχει μικροτερο τουρμπο και την βγαζει την ροπη πιο χαμηλα. Πιο ανετο στην καθημερινη χρηση.

 

η καλύτερη λύση θα ήταν 1 μοντέλο, twin turbo και τέλος !!! :D :D :D

 

Μωρε μακαρι αν και πρεπει να τα διαχωρισουν και αυτα τα 2, δεν μπορουν να τα εχουν πολυ κοντα σε αποδοση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. έτσι κι αλλιώς είναι λίγοι οι κάτοχοι

 

2. check Ford Focus RS

 

3. πάσο, δε θα τα βρούμε :)

 

4. αν θες στείλε μου ένα λινκ με πμ που να εξηγεί με ποιά κριτήρια κρίνεται το μοτεράκι outdated.

(γιατι και τα φάουβε που λένε οι γερμανοί, πρωτοπόροι είναι αλλά σε κάθε στάση για βενζίνη θέλουν περισσότερο λάδι κ απο βανκελ)

 

5. Αν χρειάζεσαι άνετο, ρυθμίζεται είπα. Εσύ αγόρασες κατευθείαν το άνετο, που γίνεται άβολο αλλά με μεγαλύτερο κόστος απ'το ανάποδο.

 

6. Πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. έτσι κι αλλιώς είναι λίγοι οι κάτοχοι

 

2. check Ford Focus RS

 

3. πάσο, δε θα τα βρούμε :)

 

4. αν θες στείλε μου ένα λινκ με πμ που να εξηγεί με ποιά κριτήρια κρίνεται το μοτεράκι outdated.

(γιατι και τα φάουβε που λένε οι γερμανοί, πρωτοπόροι είναι αλλά σε κάθε στάση για βενζίνη θέλουν περισσότερο λάδι κ απο βανκελ)

 

5. Αν χρειάζεσαι άνετο, ρυθμίζεται είπα. Εσύ αγόρασες κατευθείαν το άνετο, που γίνεται άβολο αλλά με μεγαλύτερο κόστος απ'το ανάποδο.

 

6. Πάσο.

 

2. Ηθελα να παρω sedan, awd, manual, turbo, <32k, τελικα συμφωνα με τα λεγομενα σου διαλεξα περιεργο αυτοκινητο καθοτι υπαρχουν πολλες επιλογες εκει εξω και μου προτεινεις ενα αμαξι που εχει αρχικη τιμη 35700 και με destination charge, sales tax κλπ κλπ δεν προκειται να ειναι κατω απο τα 38Κ. $6000 δολλαρια πανω απο το budget μου. Μηπως τελικα δεν υπαρχουν πολλες επιλογες εκει εξω?

 

3. Δεν ειναι κατι να βρουμε φιλε μου, το ενα καιει 20% παραπανω απο το αλλο.

 

4. Στο βαζω εδω. 1 link ενδεικτικα που βρηκα

 

http://www.caranddriver.com/subaru/wrx-sti

 

"For all the STI’s power-allocation magic, it’s overdue for more power, period. The 2015 STI brings 305 horsepower from its 2.5-liter flat-four, just five more horses than the first U.S.-spec STI had back in 2004. A decade ago, 300 horsepower was impressive. Now you can buy Jet Skis and four-cylinder Mustangs with more than 300 horsepower. The world moves on."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν ξέρω προς τα πού τραβάει η συζήτηση, θα ήθελα και εγώ να ευχηθώ στον linkin:

Καλορίζικο,καλοτάξιδο

και

να μήν δεί νιφάδα χιονιού, μέχρι να αλλάξει παλι αμάξι :P

 

huehuehehue

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβερο αμαξακι, 300 αλογα απο 2,5 λιτρα μοτερ ειναι μια χαρα,εγω με το καλο μολις εγκατασταθω μονιμα γερμανια , θα παρω κατι σε c63  που ειναι και οικονομικο  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν ξέρω προς τα πού τραβάει η συζήτηση, θα ήθελα και εγώ να ευχηθώ στον linkin:

Καλορίζικο,καλοτάξιδο

και

να μήν δεί νιφάδα χιονιού, μέχρι να αλλάξει παλι αμάξι :P

 

huehuehehue

 

Αχαχα, καλο! Εκει που παει το αμαξι τουλαχιστον 10-15 φορες τον χρονο χιονισε ηδη!!  :-D  :-D

 

φοβερο αμαξακι, 300 αλογα απο 2,5 λιτρα μοτερ ειναι μια χαρα,εγω με το καλο μολις εγκατασταθω μονιμα γερμανια , θα παρω κατι σε c63  που ειναι και οικονομικο   :P

 

Το C63 ειναι τρομερο indeed αλλα για αλλα πορτοφολια. Μπορεις να το παρεις μεταχειρισμενο σε "συμπαθητικη τιμη" με 100k μιλια πανω αλλα οτιδηποτε μεγαλο χαλασει εκτος εγγυησης και το αμαξι ειναι για πεταμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το C63 ειναι τρομερο indeed αλλα για αλλα πορτοφολια. Μπορεις να το παρεις μεταχειρισμενο σε "συμπαθητικη τιμη" με 100k μιλια πανω αλλα οτιδηποτε μεγαλο χαλασει εκτος εγγυησης και το αμαξι ειναι για πεταμα.

 

Το ζαχαρωνω καιρο τωρα , θα σκασω αμα δεν το παρω  :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Linkin καλορίζικο & καλοτάξιδο... το νέο WRX είναι έρωτας!

 

Thnx filos, ειναι ωραιο εργαλειο για καποιον που του αρεσει να οδηγαει. Στα ιδια τα λεφτα ισως υπαρχουν καλυτερες επιλογες ποιοτικα, ή για μουρη και στυλ, κλπ αλλα οδηγικα ειναι μπροστα το Subaru . Του πηρα και δωρακι για τα χιονολαστιχα του.

 

 

 

 

post-140655-0-33793600-1445302364_thumb.jpg

 

 

post-140655-0-84833100-1445302380_thumb.jpg

 

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης dimitrisOP είπε:
η δικια μας 95αρα ειναι πραγματικη 95αρα?



 Μια χαρά ειναι η δικιά μας 95 άρα.. Οι άλλες ειναι παρακατω

Προφανως κανεις πλακα ε;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης Expertr είπε:

Προφανως κανεις πλακα ε;
Νομίζω δεν κάνει πλάκα γιατί αν θυμάμαι καλά δουλεύει κάπου σχετικά με αναλύσεις καυσίμων ο φίλος

Εαν οντως δουλευει εκει που λες να μας πει απο πιο βενζιναδικο παιρνει αναλυσεις να παμε και εμεις..:Ρ
Δεν υπαρχει γρηγορο που να δουλευει σωστα με 95 αρα στην Ελλαδα..Και ειδικα οταν μιλαμε για αμεσου ψεκασμου (vag) ολα κανουν κοψιματα με το παραμικρο εαν το καυσιμο ειναι σκατα.Επειδη τυχαινει να εχουμε ενα στην οικογενεια ετσι ξεχωριζουμε πλεον εαν η 100αρα του βενζινα ειναι καλη η οχι.για 95 ουτε λογος εαν θες να χουφτωνεις το γκαζι
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...