Προς το περιεχόμενο

Photos of your car


HALF EVIL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Δεν είναι δικό μου το αμάξι αλλά πιστεύω πως σας ενδιαφέρει...

 

Το είχα μπροστά μου για κάμποσα λεπτά και μετά το έχασα. Τελικά το βρήκα 50m κάτω από το σπίτι μου.. Chevrolet Camaro '93-02 (δεν ξέρω χρονολογία) Cabrio με αμερικάνικες πινακίδες.

 

Άμα τα έχεις τα λεφτά  :wub:

 

Δεν είναι το αμάξι που είναι ακριβό αλλά το να έρθεις εδώ. Δεν ήταν Έλληνας αλλά καθαρός Αμερικάνος. 

 

20150628_202027.jpg

20150628_201908.jpg

 

Δεν είναι και οι καλύτερες λήψεις... 

 

Υ.Γ: τον μισώ γιατί έκλεισε τον διάδρομο και είναι και αυτόματο... Μα τέτοιο τέρας σε αυτόματο?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί έτσι? ιδεολογικό θέμα ή υπάρχει κάποιος νόμος?

 

Το πρώτο. Έχουν συνηθίσει στα αυτόματα. Πολλοί αμερικανοί δεν ξέρουν καν να οδηγούν χειροκίνητο.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περισσοτερα αυτοματα, οπως ειπαν τα παιδια, (εχουμε γεμισει με hybrids…. :P )  αλλα υπαρχουν αρκετες εταιριες που τα βγαζουν και αυτοματα και με stick.

 

πχ, το δικο μου βγαινει και στα 2……  ευτυχως σταθηκα τυχερος και βρηκα με stick…. (μεταχειρισμενο φυσικα) 

 

 

Δεν υπαρχει καποιος νομος, απλα ειναι νοοτροπια της North America κυριως….. λογω εξοικονομησης fuel κλπ….

 

Επισης ειναι πιο ευκολο να το οδηγησεις, εξαλλου εδω τα θελουν καθαρα για την μεταφορα τους, και οχι για μοστρα κλπ….. οποτε βολευει το auto…..

 

:-D

 

Tελος, εδω διπλωμα βγαζουν απο τα 15- 16, οποτε οι περισσοτεροι ετσι μαθαινουν.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έχεις είπαμε? :P

 

Καλά με τα αυτοκίνητα που πάνε και παίρνουν η εξοικονόμηση τους νοιάζει? πάνε και μου παίρνουν mustang και corvette και παίζει να μην ξέρουν καν πόσους ίππους οδηγάνε... Οκ δεν το παίρνεις για μόστρα, για προσωπική ευτυχία-ευχαρίστηση όμως?

 

Ναι γι αυτό έχει γεμίσει το Youtube με βιντεάκια από ελικόπτερα της αστυνομίας στο αμερικα με παιδιά που πάνε να ξεφύγουν σε εθνικές κλτπ... btw ανοίγω μεγάλη συζήτηση τώρα και δεν είναι το κατάλληλο νήμα :P έχει και τα θετικά του έχει και τα αρνητικά του εκεί.. 

 

 

Ένα από τα θετικά, αυτά τα ζουμερά, τεράστια, λαχταριστά, εκρηκτικά χοληστερίνης burger :P

IMG_5054.JPG

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περισσοτερα αυτοματα, οπως ειπαν τα παιδια, (εχουμε γεμισει με hybrids…. :P )  αλλα υπαρχουν αρκετες εταιριες που τα βγαζουν και αυτοματα και με stick.

 

πχ, το δικο μου βγαινει και στα 2……  ευτυχως σταθηκα τυχερος και βρηκα με stick…. (μεταχειρισμενο φυσικα) 

 

 

Δεν υπαρχει καποιος νομος, απλα ειναι νοοτροπια της North America κυριως….. λογω εξοικονομησης fuel κλπ….

 

Επισης ειναι πιο ευκολο να το οδηγησεις, εξαλλου εδω τα θελουν καθαρα για την μεταφορα τους, και οχι για μοστρα κλπ….. οποτε βολευει το auto…..

 

:-D

 

Tελος, εδω διπλωμα βγαζουν απο τα 15- 16, οποτε οι περισσοτεροι ετσι μαθαινουν.  

Photo να βάλεις! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνιδα , αστυνομικος στην Αμερικη (highway patrol) μου ειπε οτι παιζουν τα περισσοτερα αυτοματα εκει κυριως λογω των τρελων μποτιλιαρισματων που παιζονται στους δρομους..

Σκεψου 1η..νεκρα..1η..νεκρα..1η νεκρα... επι ωρες...ε καποια στιγμη το γυρισανε στα αυτοματα και ξενοιασανε.

Προφανως υπαρχουν και με μηχανικα κιβωτια..αλλα δεν τα προτιμουν...

 

Στα χχ χρονια υπηρεσιας της εκει περα , κατασχεσανε αυτοκινητα με μηχανικα κιβωτια..2-3 φορες...

 

 

ΥΓ : συνηθως κατι συμμοριτες μου ελεγε παιζουν με μηχανικα κιβωτια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνιδα , αστυνομικος στην Αμερικη (highway patrol) μου ειπε οτι παιζουν τα περισσοτερα αυτοματα εκει κυριως λογω των τρελων μποτιλιαρισματων που παιζονται στους δρομους..

Σκεψου 1η..νεκρα..1η..νεκρα..1η νεκρα... επι ωρες...ε καποια στιγμη το γυρισανε στα αυτοματα και ξενοιασανε.

Προφανως υπαρχουν και με μηχανικα κιβωτια..αλλα δεν τα προτιμουν...

 

Στα χχ χρονια υπηρεσιας της εκει περα , κατασχεσανε αυτοκινητα με μηχανικα κιβωτια..2-3 φορες...

 

 

ΥΓ : συνηθως κατι συμμοριτες μου ελεγε παιζουν με μηχανικα κιβωτια...

 

Δεν ειναι μονο το μποτιλιαρισμα, απλα δεν υπαρχει λογος να παρεις χειροκινητο εκτος αμα ειναι για σπορ αμαξι. Αμα οδηγησεις καλο αυτοματο θα καταλαβεις οτι ειναι απλα ανωτερο και απολαυστικοτερο. Και μην τρελαθουμε τωρα και λεμε για περισσοτερο ελεγχο στο αμαξι και χαζομαρουλες, αφου και στο αυτοματο μια χαρα μπορεις να επιλεξεις την ταχυτητα που θελεις να εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...