Προς το περιεχόμενο

Red Hat RHCSA Πιστοποίηση


siropio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Έκανα τα μαθήματα (δεν είχα επαφή με Linux πριν, τώρα θεωρώ ότι ήταν εύκολο)

2) Ναι, το απόγευμα θα σου στείλω links. ;)

3) Ναι, η Ελληνοαμερικανική Ένωση hau.gr. Τα λεφτά είναι τα ίδια.

4) Στο εξωτερικό ναι, Ελλάδα όχι.

5) Μπα...

6) Centos είναι must.

7) Δεν έχω ιδέα, υπάρχουν πάρα πολλά ανάλογα τα κέφια σου.

Αν θες προώθησε και σε εμένα τα Links καθώς ψάχνομαι για την ίδια πιστοποίηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://www.certdepot.net/

https://certcollection.org/forum/

 

Αυτά τα 2. Έχουν αρκετό πράμα.

 

Έκανα μια εβδομάδα σερί. Αν θυμάμαι τη τελευταία μέρα έδωσα το τεστ. Είχα ξεκινήσει 1 μήνα πριν διάβασμα αλλά όπως σου είπα δεν είχα επαφή με linux. Θέλει να κάνεις πολύ συγκεκριμένα πράματα ση διάρκεια του τεστ. Οπότε τα μαθαίνεις λίγο παπαγαλία. Αν δεν είσαι εντελώς άσχετος το περνάς εύκολα.

Το rhce ακούω ότι είναι πολύ δύσκολο και πρέπει μέχρι τον Απρίλιο να το περάσω. Η διάρκεια ισχύς των πιστοποιήσεων είναι 3 έτη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο έχει πρακτικά θέματα για εξάσκηση.

Το δεύτερο έχει πολύυυυυυυ πράμα από διάφορες πιστοποιήσεις. Όπως και υλικό, βιβλία κτλ κτλ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Εχω κλείσει την εξέταση και θα δώσω κάποια στιγμή μέσα στο έτος. Από υλικό εξαιρετικά είναι τα video από linux academy και διαβάζω παράλληλα το βιβλίο του Sander van Vugt. Δεν μπορώ να πω ακόμα αν πέφτουν 100% μέσα στα θέματα αλλά για να καταλάβεις τα objectives είναι ότι πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 10/04/2018 στις 11:41 ΜΜ, stringer bell είπε

Εχω κλείσει την εξέταση και θα δώσω κάποια στιγμή μέσα στο έτος. Από υλικό εξαιρετικά είναι τα video από linux academy και διαβάζω παράλληλα το βιβλίο του Sander van Vugt. Δεν μπορώ να πω ακόμα αν πέφτουν 100% μέσα στα θέματα αλλά για να καταλάβεις τα objectives είναι ότι πρέπει.

Μιας και θέλω Ιούνιο να αρχίσω, αυτό εννοείς? https://linuxacademy.com/linux/training/course/name/linux-academy-redhat-certified-systems-administrator-prep-course

Επίσης αν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο σαιτ που να μην ξεφεύγει η τιμή του, δώστε και σώστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 13/5/2018 στις 11:48 ΜΜ, Xero1991 είπε

Μιας και θέλω Ιούνιο να αρχίσω, αυτό εννοείς? https://linuxacademy.com/linux/training/course/name/linux-academy-redhat-certified-systems-administrator-prep-course

Επίσης αν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο σαιτ που να μην ξεφεύγει η τιμή του, δώστε και σώστε

Αυτό εννοώ ναι, δίνουν και δοκιμαστικό τον πρώτο μήνα. Μετά μπορείς να δεις  safaribooksonline,  και νομίζω ότι και το cbtnuggets έχει ένα course αλλά η συνδρομή του είναι πανάκριβη αν θυμάμαι καλά (βέβαια δεν είναι μόνο linux)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έιχα δώσει πριν πολλά χρόνια την πιστοποίηση. Καλή φάση με πρακτική εξέταση ... πχ θυμαμαι πρώτη ερώτηση

"Κάντε restart τον υπολογιστή και δεν ξέρετε το pass ουτε ο εξετασης το ξέρει."

Παρολα αυτά ειναι slow paced -πολλες μέρες για αυτα που μαθαίνεις-και γενικά entry level. Για εξάσκηση Centos φυσικά

Επεξ/σία από Aztec
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

καλησπέρα σε όλο το Group !

με ενδιαφέρει να παρακολουθήσω το σεμινάριο που περιέχει και τις δύο ενότητες ( rh124 + rh134 ) βρήκα μία καλή προσφορά απο την Interlei.gr
και θα ήθελα να εκφράσω εμρικές απορίες απο εδώ .

Ξέρεις κανείς σας πληροφορίες όπως  : 
1-->είναι πιστοποιημένη ακαδημία απο την red Hat ( όπως το διαφημίζει ) ;
2--> έχει κάποιος εικόνα απο τον καθηγητή που τρέχει το σεμινάριο ; - το έχει παρακολουθήσει κάποιος δλδ ;
3-->είναι η ίδια η εταιρεία εξεταστικό κέντρο ή θα πρέπει να τρέχω αλλού ;

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...