Προς το περιεχόμενο

Νεος στα linux


jimmys98

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να αρχισω να χρησιμοποιο λινουξ.Μπορειτε να μου προτεινετε μια διανομη λινουξ για να ξεκινησω σιγα σιγα.Μονο ubuntu μην προτεινετε δεν μ αρεσαν καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα και γω, απλα να αναφερω οτι εβγαλα το Luna OS γιατι μου εκανε ταρζανιες με τους drivers GPU, εστησα σημερα Xubuntu πολυ καλυτερο απο το Ubuntu που κατανταει βαρυ και σπαστικό.

Μια ερωτηση: Πως να μπουν εφε ελαχιστοποιησης και διαφορα αλλα στο xubuntu ειναι πολυ απλο και μου την δινει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα Linux και ποιο συγκεκριμενα τα Linux mint η ubuntu ειναι απολυτα ασφαλες? δηλαδη εγω σκευτομαι να τα βαλω στο λαπτοπ και να τα εχω μονο για paypal/web banking, χρειαζεται να εγκαταστησω κατι παραπανω (antivirus ..)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα Linux και ποιο συγκεκριμενα τα Linux mint η ubuntu ειναι απολυτα ασφαλες? δηλαδη εγω σκευτομαι να τα βαλω στο λαπτοπ και να τα εχω μονο για paypal/web banking, χρειαζεται να εγκαταστησω κατι παραπανω (antivirus ..)?

Οχι ούτε antivirus ουτε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off-topic

 

Ειμαι σε κατασταση

 

 

937.gif

 

 

 

Το Λινουξ οχι τα Λινουξ.... 

το λινουξ δηλαδη ο πυρηνας ειναι ενας...

επειδη ειναι πολλα λεγονται διανομες ...

μην ξανακουσω να λετε τα ουμπουντου τα λινουξ μιντ ...

σε λιγο θα ακουσω τα debian τα φεντορα τα archlinux

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σας ευχαριστω κατεβασα λινυξ μιντ μ φαινεται αρκετα καλη και ελαφρια διανομη.Τα προγραμμα π θα κατεβασω εγω για να μπορεσουν να παιζουν πρεπει να ειναι σχεδιασμενα για μακ για λουξ τι να κοιταω να λενε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σας ευχαριστω κατεβασα λινυξ μιντ μ φαινεται αρκετα καλη και ελαφρια διανομη.Τα προγραμμα π θα κατεβασω εγω για να μπορεσουν να παιζουν πρεπει να ειναι σχεδιασμενα για μακ για λουξ τι να κοιταω να λενε.

 

Για λινουξ το μακ που κολλαει

 

Στο λινουξ υπάρχει μια βάση που περιέχει σχεδόν τα πάντα, κάτι σαν το play του android "διαχειριστής λογισμικού" λέγετε θα το βρεις στο μενού "σύστημα" από εκεί κάνεις εγκατάσταση το πρόγραμμα που θέλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...