Προς το περιεχόμενο

Αγορα πρωτης dlsr!!!


natsi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μενα nikon 3100 και τη διαφορα να την επενδυσει σε εναν sigma 17-50 f2.8.. Θα μεινει ικανοποιημενη.. Σιγουρα θα εχει καλυτερο αποτελεσμα στις φωτογραφιες της απο την 5100 και τον κιτ φακο..

 

Καλυτερα να επενδυσει σε φακους.. Σε σωμα οταν πραγματικα θα το νιωσει απαραιτητο. Αφου μαθει ομως..

Επεξ/σία από KAKADI
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να πάρει κάποιος να σώμα σαν την σειρά 3 της Νίκον δεν έχει νόημα μόνο βάρος προσθέσεις χωρίς κάποιο από τα πλεονέκτηματα των dslr καλύτερα κάποια mirrorless αλλιώς κάποιο καλύτερο σώμα όχι entry level

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Entry level σωμα με πολύ καλη εργονομια και πολλές δυνατότητες για τα λεφτά του είναι η Sony a58. Την έχω ενα χρονο και την έχω κατευχαριστηθει.

 

Το μόνο που προβληματίζει με την συγκεκριμένη είναι οι λιγες επιλογές για μεταχειρισμένους a mount φακους στην ελληνική αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σας.
Ειμαι κ εγω στην αναζητηση για την αγορα της πρωτης dslr και σκεφτομουνα την NIKON D3300 + 18-55 VR.

εχετε καποια αποψη για το μοντελο αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μεχρι τωρα ειχα παντα Compact μηχανες. απλα τωρα θα ηθελα να κανω ενα βήμα παραπάνω.
τα λεφτα που ελεγα να διαθεσω ειναι μεχι 500€

Επεξ/σία από Nikosz_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ

 

 

θα ελεγα να βρεις καποια D5200 μεταχειρισμενη

η καποια παλι μεταχειρισμενη D5100 με κανα καλο φακο.

κυκλοφορουν πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγο που το εψαξα η D5200 ειναι 100€ ακριβοτερη αν την παρεις καινουργια κ το προτιμω απο το να παρω μεταχειρισμενη.
το μονο που με κανει να το σκεφτομαι να παρω την D5200 ειναι οτι εχει λειτουργίες σκηνής και για εναν αρχαριο σαν εμενα ισως ειναι δυσκολο να βγαζω καλες φωτο χωρις αυτη την ευκολια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγο που το εψαξα η D5200 ειναι 100€ ακριβοτερη αν την παρεις καινουργια κ το προτιμω απο το να παρω μεταχειρισμενη.

το μονο που με κανει να το σκεφτομαι να παρω την D5200 ειναι οτι εχει λειτουργίες σκηνής και για εναν αρχαριο σαν εμενα ισως ειναι δυσκολο να βγαζω καλες φωτο χωρις αυτη την ευκολια.

 

what is dat? Αυτα τα που έχει που λένε "λειτουργια πορτραίτου" , "λειτουργια sport" κ αυτα? 

Άμα έχεις σκοπο να παιζεις με αυτά μην πάρεις καν dslr, τσάμπα θα πετάξεις τα χρήματα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγο που το εψαξα η D5200 ειναι 100€ ακριβοτερη αν την παρεις καινουργια κ το προτιμω απο το να παρω μεταχειρισμενη.

το μονο που με κανει να το σκεφτομαι να παρω την D5200 ειναι οτι εχει λειτουργίες σκηνής και για εναν αρχαριο σαν εμενα ισως ειναι δυσκολο να βγαζω καλες φωτο χωρις αυτη την ευκολια.

 

ξεχνα τις σαχλαμαρες αυτες

με P.A.S.M. μονο θα παιζεις και τιποτε αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ακριβως ειναι το P.A.S.M.
εγω αυτο που θελω ειναι να ψαχτω λιγο παραπανω με τις φωτογραφιες.. γιαυτο και θελω να αγορασω μια dslr.
αν θα πρεπει να φαω κ καποιο χρονο να μαθω να ρυθμιζω την μηχανη αναλογα το τοπιο η το ειδος της φωτογραφιας δεν με ενοχλει καθολου.
το θεμα μου ειναι οτι αν ειναι να δωσω 500-600€ για μια μηχανη κ θα πρεπει να εχω γνωσεις επαγγελματια θα ειναι τσαμπα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα που εμαθα τι ειναι ναι. ειχε.

τριγωνο αυτο που βαζουμε πανω την μηχανη;

ειμαι τελειως ασχετος και ζητώ τη συμβουλη και την κατανόησή σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...