Προς το περιεχόμενο

To Galaxy Note 4 της Samsung αποκαλύπτεται με χρήση αλουμινίου (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολα καλα, μεταλο γυρω, γαματη οθονη, ΣΝΑΠ 805, 3 ραμ...ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΕΝΑ ΦΕΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΤΙ, ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΑΑΤΙ ΛΕΙΠΕΙ??? Παραξενο....

Θα ήθελα λιγάκι μεγαλύτερη μπαταρία, snapdragon 810, 4gb ram και ip 67. Τότε θα έλεγα WOW φακ!!! Τώρα λέω απλά...ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙΙΙΙΙ ΤΟ ΘΕΕΛΩΩΩΩΩΩΩ!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν μιλαω για το note ετσι αλλα παλικαρι.... στο σπιτι του κρεμασμενου (android) για σχοινι (lag) καλυτερα να μη μιλαμε...

Χαχαχαχαχαχαχχα... Το πιο secure ecosystem το είδα... Τα lugs ναι μέχρι την 4.0 αντε και την 4.1.2...δοκιμασες σε iphone 4 το ios 7και πήγαινε σφαίρα;;; να μη μιλήσω για το iPad...Όταν ξεκολλήσετε λίγο θα μπορούμε να μιλάμε και για σχοινι (marketing, innovation)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχαχαχχα... Το πιο secure ecosystem το είδα... Τα lugs ναι μέχρι την 4.0 αντε και την 4.1.2...δοκιμασες σε iphone 4 το ios 7και πήγαινε σφαίρα;;; να μη μιλήσω για το iPad...Όταν ξεκολλήσετε λίγο θα μπορούμε να μιλάμε και για σχοινι (marketing, innovation)

 

Φιλε μου εχω ολα τα iphone απ το 3g και μετα και ipad mini 1 και ipad air.. Καθε φορα το επαιρνα το iphone οταν πρωτοβγηκε.. Οποτε για να πω την αληθεια δεν εχω ιδεα πως μπορει να δουλευει με το ios7 το iphone 4 γιατι εχω αυτην την αναβαθμιση την ειχα στο iphone 5.

 

Αντιθετα και παραλληλα με το iphone κατα καιρους με σειρα ειχα galaxy 1, moto razr, galaxy s4..

 

Ακομα και το galaxy s4 ειχε lag το οποιο δεν ειχα δει σε iphone και ipad με το καλημερα..

 

Η συσκευες μου ειναι αλαγκαριστες και δε μου εχουν κρασσαρει ποτε.. Ποτε οσο κ αν δε με πιστευεις. Βεβαια ειμαι απ τους τρελους που σβηνουν τις εφαρμογες του παρασκηνιου σα μανιακος.

 

Παντως αυτο δεν εμποδισε το s4 να λαγκαρει σε καθε ευκαιρια..

 

Οποτε ειμαι ξεκολλημενος και για του λογου το αληθες σας πιστευω που λετε για το note γιατι οπως και να εχει προκειται για μια συσκευη πιο προσεγμενη καθως βγαινει αργοτερα στον ιδιο χρονο.

 

Θα το παρω για τα γενεθλια του αδερφου μου ειτε αυτο ειτε το note 3 μεχρι το νοεμβρη και θα δω τι παιζει οπως και να χει.

 

Οποτε θες μιλαμε και για marketing και για innovation, καθως μετα απο τοσες συσκευες και τοσα που εχω κανει πανω τους ειμαι power user και αν μου παραθεσεις 5 πραγματα μπορω να σου αντιπαραθεσω αλλα 5...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εχω ολα τα iphone απ το 3g και μετα και ipad mini 1 και ipad air.. Καθε φορα το επαιρνα το iphone οταν πρωτοβγηκε.. Οποτε για να πω την αληθεια δεν εχω ιδεα πως μπορει να δουλευει με το ios7 το iphone 4 γιατι εχω αυτην την αναβαθμιση την ειχα στο iphone 5.

 

Αντιθετα και παραλληλα με το iphone κατα καιρους με σειρα ειχα galaxy 1, moto razr, galaxy s4..

 

Ακομα και το galaxy s4 ειχε lag το οποιο δεν ειχα δει σε iphone και ipad με το καλημερα..

 

Η συσκευες μου ειναι αλαγκαριστες και δε μου εχουν κρασσαρει ποτε.. Ποτε οσο κ αν δε με πιστευεις. Βεβαια ειμαι απ τους τρελους που σβηνουν τις εφαρμογες του παρασκηνιου σα μανιακος.

 

Παντως αυτο δεν εμποδισε το s4 να λαγκαρει σε καθε ευκαιρια..

 

Οποτε ειμαι ξεκολλημενος και για του λογου το αληθες σας πιστευω που λετε για το note γιατι οπως και να εχει προκειται για μια συσκευη πιο προσεγμενη καθως βγαινει αργοτερα στον ιδιο χρονο.

 

Θα το παρω για τα γενεθλια του αδερφου μου ειτε αυτο ειτε το note 3 μεχρι το νοεμβρη και θα δω τι παιζει οπως και να χει.

 

Οποτε θες μιλαμε και για marketing και για innovation, καθως μετα απο τοσες συσκευες και τοσα που εχω κανει πανω τους ειμαι power user και αν μου παραθεσεις 5 πραγματα μπορω να σου αντιπαραθεσω αλλα 5...

Εχω πάρει όλα τα iphone από το first generation μέχρι και το 5s.και από iPad από το New iPad έως και το air... Από Android galaxy nexus, nexus 4και 5htc one m7,lg g2,s4 note 3. Άρα πιστεύω ότι έχω περάσει από όλα τα στάδια(αν και δεν θεωρώ τον εαυτό μου power user) ... Το ios λαγκαρει όπως όλα.. Το ios είναι κλειστό και το Android του πετάς τα μάτια... Όσο για το σ4 που λαγκαρει με εναψαξιματακι στο νέt θα έβλεπες πώς γίνεται σφαίρα... Δεν μιλάω για ρουτ γιατί εκεί το χάνουμε το κορμί πατριώτη!!! Όσα πράγματα να μου πεις αλλά τόσα θα σου πω και άλλες τόσες φορές θα σου πω και θα σου αποδείξω την ανωτερότητα του Android αλλά θα χαλάσουμε το νήμα...

Νote 4: απλός αξεπέραστο για το 2014! Και το iPhone 6 να βγει θα είναι ένα τίποτα!!!

Το 6 όταν βγει θα φέρει καινούργιο μέγεθος οθόνη και θα μας τρελάνει... Δεν το έχουμε ξαναδεί...

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε hgemwn σορρυ αλλα οταν εγω δινω λεφτα η συσκευη μου θελω να ειναι αρτια out of the box και οχι να ξημεροβραδιαζομαι διαβαζοντας φορουμ και λυσεις για το πως θα την κανω καλυτερη χωρις ή με εγγυησεις οπως κανει ο αδερφος μου με το android ας πουμε..

Και οταν εκανα jailbreak το iphone το εκανα για να δω πως ειναι και οχι για να τρεχει καλυτερα..

 

Το iphone δεν λαγκαρει φιλε μου εκτος σπανιων περιπτωσεων και μιλωντας για μη jailbroken συσκευη.. Τωρα αν εσυ επεσες σε ελαττωματικο τι να σου πω. Το να προσπαθεις να πεισεις για το αντιθετο και αντιθετα να μου λες οτι το android δε λαγκαρει αυτο δεν ειναι προς τιμην σου γτ ολοι εδω ξερουμε πως δεν ειναι αληθεια..

 

Και παλι σου λεω πως δε μιλαω για το note γτ δεν εχω συμβιωσει μαζι του ακομη. μεχρι το s4 ομως το android δεν ειχε καμμια σχεση με το ios σε αυτο το τομεα. Ειχε διορθωθει αλλα ηθελε κ αλλο..

 

Ναι ειναι κλειστο λειτουργικο.. Ε και? Στη καθημερινοτητα σου και οταν εισαι στο δρομο δεν κανεις τιποτα παραπανω απ οτι κανω εγω. Και αν κανεις ειναι μικρολειτουργιες οπως bluetooth κλπ κλπ

Οπως και γω κανω αλλωστε μεταφορες επαφων και μουσικης ,σημειωσεων, ημερολογιων, φωτο ΟΤΑ στο mac και στο ipad μου αυτοματα.. Αλλη φαση το οικοσυστημα!!

 

Σπιτι δεν ασχολουμαι πλεον με το iphone εκτος απο ενημερωσεις. Υπαρχει το pc εκει. Καποτε το εκανα ναι, τωρα οχι..

 

Δεν υπαρχει ανωτεροτητα bro κανενος.. Υπαρχει τι βολευει τον καθενα. Ανωτερο γενικα δεν ειναι κανενα γτ ολοι θα κυκλοφορουσαμε με το ιδιο..

Φιλικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε hgemwn σορρυ αλλα οταν εγω δινω λεφτα η συσκευη μου θελω να ειναι αρτια out of the box και οχι να ξημεροβραδιαζομαι διαβαζοντας φορουμ και λυσεις για το πως θα την κανω καλυτερη χωρις ή με εγγυησεις οπως κανει ο αδερφος μου με το android ας πουμε..

Και οταν εκανα jailbreak το iphone το εκανα για να δω πως ειναι και οχι για να τρεχει καλυτερα..

 

Το iphone δεν λαγκαρει φιλε μου εκτος σπανιων περιπτωσεων και μιλωντας για μη jailbroken συσκευη.. Τωρα αν εσυ επεσες σε ελαττωματικο τι να σου πω. Το να προσπαθεις να πεισεις για το αντιθετο και αντιθετα να μου λες οτι το android δε λαγκαρει αυτο δεν ειναι προς τιμην σου γτ ολοι εδω ξερουμε πως δεν ειναι αληθεια..

 

Και παλι σου λεω πως δε μιλαω για το note γτ δεν εχω συμβιωσει μαζι του ακομη. μεχρι το s4 ομως το android δεν ειχε καμμια σχεση με το ios σε αυτο το τομεα. Ειχε διορθωθει αλλα ηθελε κ αλλο..

 

Ναι ειναι κλειστο λειτουργικο.. Ε και? Στη καθημερινοτητα σου και οταν εισαι στο δρομο δεν κανεις τιποτα παραπανω απ οτι κανω εγω. Και αν κανεις ειναι μικρολειτουργιες οπως bluetooth κλπ κλπ

Οπως και γω κανω αλλωστε μεταφορες επαφων και μουσικης ,σημειωσεων, ημερολογιων, φωτο ΟΤΑ στο mac και στο ipad μου αυτοματα.. Αλλη φαση το οικοσυστημα!!

 

Σπιτι δεν ασχολουμαι πλεον με το iphone εκτος απο ενημερωσεις. Υπαρχει το pc εκει. Καποτε το εκανα ναι, τωρα οχι..

 

Δεν υπαρχει ανωτεροτητα bro κανενος.. Υπαρχει τι βολευει τον καθενα. Ανωτερο γενικα δεν ειναι κανενα γτ ολοι θα κυκλοφορουσαμε με το ιδιο..

Φιλικα..

Πάρε ένα HTC one τότε και έλα μετά να συζητήσουμε... Ο χρόνος που έφαγα ήταν όσο και αυτός με το jailbreak. Και δεν το κάνεις πιο γρήγορο... Αλλά ΚΑΙ ΠΙΟ γρήγορο. Οι αυτοματισμοι που έχει το Android, βλέπε Tasker, πάνε το Mobile λειτουργικό πιο πέρα.. Και πίστεψε με στην καθημερινοτητα μου αυτά βοηθούν. Παράδειγμα όταν μπαίνω στο αυτοκίνητο συνδέεται με το Bluetooth και ενεργοποειται το GPS, 3gκτλ.αυτο για την μαγεία του ανοιχτού λογισμικού..άρα μάλλον κάνω και πολλά πράγματα από εσένα. Άλλη εντελώς φάση. Όσον αναφορά για τραγούδια, φωτογραφίες κτλ έχεις μείνει πίσω...True multitasking σου λέει κάτι; μάλλον όχι γιατί δεν έχεις. Για jailbreak δεν αναφέρομαι αλλά να λαγκαρουν όλα τα iPhones που είχα; δεν νομίζω... Απλά λέω ότι αυτή την καραμέλα κολλάει ιούς, λαγκαρει πρέπει να σταματήσει. Και αν θες για vulnerability είδες τι έγινε τελευταία.. Και πίστεψε με δεν είμαι από αυτούς που είναι hater με την Apple. Ίσα ίσα έπαιρνα τα προϊόντα της για την ποιότητά τους. Και μακάρι την άλλη βδομάδα να βγάλει ένα ωραίο κινητό αν και για το 5,5 έχω κάποιους ενδοιασμούς... Ο καθένας παίρνει ότι τον βολεύει... Εγώ πλέον χωρίς αυτοματισμού δεν μπορώ και την ελευθερία που μου προσφέρει...

Επίσης δεν μπορείς να κρίνεις ένα ολόκληρο λειτουργικό από το σ4 και μόνο... Ίσως έπεσες και σε ελαττωματική συσκευή! Και δεν θέλει άλλο να γίνει καλύτερο είναι ήδη καλύτερο...

Φιλικά υπάρχει αντίστοιχο νήμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα HTC one τότε και έλα μετά να συζητήσουμε... Ο χρόνος που έφαγα ήταν όσο και αυτός με το jailbreak. Και δεν το κάνεις πιο γρήγορο... Αλλά ΚΑΙ ΠΙΟ γρήγορο. Οι αυτοματισμοι που έχει το Android, βλέπε Tasker, πάνε το Mobile λειτουργικό πιο πέρα.. Και πίστεψε με στην καθημερινοτητα μου αυτά βοηθούν. Παράδειγμα όταν μπαίνω στο αυτοκίνητο συνδέεται με το Bluetooth και ενεργοποειται το GPS, 3gκτλ.αυτο για την μαγεία του ανοιχτού λογισμικού..άρα μάλλον κάνω και πολλά πράγματα από εσένα. Άλλη εντελώς φάση. Όσον αναφορά για τραγούδια, φωτογραφίες κτλ έχεις μείνει πίσω...True multitasking σου λέει κάτι; μάλλον όχι γιατί δεν έχεις. Για jailbreak δεν αναφέρομαι αλλά να λαγκαρουν όλα τα iPhones που είχα; δεν νομίζω... Απλά λέω ότι αυτή την καραμέλα κολλάει ιούς, λαγκαρει πρέπει να σταματήσει. Και αν θες για vulnerability είδες τι έγινε τελευταία.. Και πίστεψε με δεν είμαι από αυτούς που είναι hater με την Apple. Ίσα ίσα έπαιρνα τα προϊόντα της για την ποιότητά τους. Και μακάρι την άλλη βδομάδα να βγάλει ένα ωραίο κινητό αν και για το 5,5 έχω κάποιους ενδοιασμούς... Ο καθένας παίρνει ότι τον βολεύει... Εγώ πλέον χωρίς αυτοματισμού δεν μπορώ και την ελευθερία που μου προσφέρει...

Επίσης δεν μπορείς να κρίνεις ένα ολόκληρο λειτουργικό από το σ4 και μόνο... Ίσως έπεσες και σε ελαττωματική συσκευή! Και δεν θέλει άλλο να γίνει καλύτερο είναι ήδη καλύτερο...

Φιλικά υπάρχει αντίστοιχο νήμα...

 

Ελα δεν εχει νοημα αλλο η συζητηση μας.. Με το bluetooth το κανω και γω στο αμαξι οπως και με τα ενεργα ηχεια του σπιτιου μου..

 

Με ολο το υλικο που εχω στο κινητο, στο ipad και στο mac δεν εχεις ιδεα τι επικοινωνια εχουν μεταξυ τους και ποσο μου λυνουν τα χερια καθημερινα χωρις να κουνησω το δαχτυλακι μου.

Εκει στοχευει η apple ετσι κ αλλιως. Και εκει μονο μπορει καποιος να εχει ολοκληρωμενη εμπειρια που δε συγκρινεται..

 

Να παρω android γτ? Για να χασω ολα τα προνομια του οικοσυστηματος? Δεν εχει νοημα και να μου αρεσε..

 

Το android εχει lag.. Τη τελευται χρονια δεν ξερω αλλα πιο πριν ειχε.. Αν δε το δεχεσαι λυπαμαι αλλα δε μπορουμε να συζητησουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νote 4: απλός αξεπέραστο για το 2014! Και το iPhone 6 να βγει θα είναι ένα τίποτα!!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Ότι το note 4 θα είναι το κορυφαίο smartphone ως workstation  για το 2014...είναι δεδομένο. ΟΜΩΣ το iphone 6 θα είναι το κορυφαίο smartphone ως gaming...είναι και αυτό δεδομένο. Η αλήθεια είναι ότι ο snapdragon 805 ίσα που φτάνει την gpu του iphone 5s. Η apple ποντάρει πολύ σε αυτό το κομμάτι και απ' ότι φαίνεται από κάποια charts που υπάρχουν σχετικά με αυτό το θέμα, ο επόμενος powervr που θα μπει σε συσκευή της θα είναι ίδιων δυνατοτήτων με τον tegra k1, άρα και θα φύγει μίλια μακριά από τον snapdragon (τουλάχιστον μέχρι να δούμε τον 810). Εγώ προσωπικά χέστηκα για το gaming κομμάτι σε φορητή συσκευή. Θέλω αυτονομία, μεγάλη οθόνη, πολλαπλά παράθυρα, πολύ ram για multitasking και το πενάκι είναι μεγάλο plus για σημειώσεις...άρα...Note 4 :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ερθει παντως το μοντελο με τον exynos εδώ στην Ευρωπη τοτε πραγματικα αξιζει η μεταβαση ακομη και από καποιον που εχει το 3αρι.

Παντου διαβαζω ότι ολοι θελουν το μοντελο με τον 5433 ιδιως στο Αμερικα που μαλλον θα διατεθεί το μοντελο με τον snap805.

Μεγαλη βελτιωση ο 5433 και θα κανει την διαφορα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Nvidia μηνύει την Samsung και την Qualcomm κατηγορώντας τες για παραβίαση επτά πατεντών και απειλεί με απαγόρευση κυκλοφορίας τηλεφώνων στις ΗΠΑ, μιλάμε για S5, Note 4 και Edge

Επεξ/σία από nickelodeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πάρει όλα τα iphone από το first generation μέχρι και το 5s.και από iPad από το New iPad έως και το air... Από Android galaxy nexus, nexus 4και 5htc one m7,lg g2,s4 note 3. Άρα πιστεύω ότι έχω περάσει από όλα τα στάδια(αν και δεν θεωρώ τον εαυτό μου power user) ... Το ios λαγκαρει όπως όλα.. Το ios είναι κλειστό και το Android του πετάς τα μάτια... Όσο για το σ4 που λαγκαρει με εναψαξιματακι στο νέt θα έβλεπες πώς γίνεται σφαίρα... Δεν μιλάω για ρουτ γιατί εκεί το χάνουμε το κορμί πατριώτη!!! Όσα πράγματα να μου πεις αλλά τόσα θα σου πω και άλλες τόσες φορές θα σου πω και θα σου αποδείξω την ανωτερότητα του Android αλλά θα χαλάσουμε το 

 

αυτο λέω φίλε μου! και εγω iphone 4s έχω αλλα μετα το Galaxy s3 και τα επόμενα το iphone δεν ειναι αξιο  μπροστά στα Νοte 3 , kai 4 τα μεγαθήρια!!  Νοte 3 kai Note 4 , όλα τα iphone mexri kai to 6ari iphone που είδαμε τα specs !!είναι απλός μηδενικό! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...