Προς το περιεχόμενο

Δεν ευθύνονται οι υπηρεσίες της Apple για τη διαρροή γυμνών φωτογραφιών διάσημων προσωπικοτήτων


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο icloud backup μπορεις να αναβασεις οτι φωτο και δεδομενα/εγγραφα θελεις, δεν ειναι μονο το camera roll των φωτογραφιων που τραβας με το κινητο σου.

Για όλα φταίει το iCloud. Και για τις ταινίες που γίνονται leak πριν βγουν στο cinema, το iCloud φταιει. Ότι γίνει leak φταιει το iCloud. Θα τρελαθούμε εντελώς! Εδώ η άλλη βγαίνει φωτο με blackberry και πάλι η apple φταιει διότι ως γνωστό όλοι οι αλλοι ειναι απόρθητα φρούρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 139
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

O Tim Cook σήμερα ανακοίνωσε ένα νέο προϊόν που κανένας δεν πήρε είδηση: Privacy!

 

"Δεν χτίζουμε ένα προφίλ με βάση το περιεχόμενο των e-mail σας ή τις συνήθειες σας στο web browsing που πουλάμε σε διαφημιστές."

 

http://www.apple.com/privacy/

Μπράβο στην Apple για αυτό, αλλά να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους. Αλίμονο δηλαδή αν πουλαγε και τα προσωπικές μας προτιμήσεις, όταν χρεώνει μερικές εκατοντάδες ευρώ για τα προϊόντα της, σε αντίθεση με την Google που τα προσφέρει «δωρεάν» και πως κερδίζει από αυτά.

Να ξέρουμε τι παίρνουμε και τι ζητάμε δηλαδή από την κάθε εταιρία

 

 

Apple will no longer unlock most iPhones, iPads for police, even with search warrants

http://www.washingtonpost.com/business/technology/2014/09/17/2612af58-3ed2-11e4-b03f-de718edeb92f_story.html

Δεν παίζει με την καμία αυτό. Οι υπηρεσίες ασφαλείας στο όνομα της «εθνικής ασφάλειας», ειδικά στην Αμερική, είναι πανίσχυρες. Ακόμα και αν το κάνει, κάποιο δικαστήριο σύντομα θα την υποχρεώσει να υπάρχει back door διαθέσιμο από αυτές.

Ακόμα και αν δεν έχουν πρόσβαση όλες οι υπηρεσίες πχ αστυνομία, το θέμα είναι ότι θα υπάρχει.

 

Οπότε απλά το λένε για να κατευνάσουν το πνεύματα για τις διαρροές που έγιναν, καθώς και για να διαφημιστούν ως ασφαλείς.

 

Όποιος αμφιβάλει, αρκεί να ανατρέξει στα θέματα για το Yahoo όπως και τις υπηρεσίες email που προσέφεραν privacy και τι έγινε με αυτές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Καλησπέρα σας δεν ξέρω αν έχει ανοιχτεί ποιο καινούργιο threat η αν κάνω τον τυμβωρύχο και βγάζω στην επιφάνεια το παρών.

Σήμερα μου ήρθε ενημέρωση από την Apple ότι κάποιος προσπάθησε να μπει στον λογαριασμό μου από διαφορετική ip

Συγκεκριμένα μου γράφουν αυτό: 

Dear Client,
 
For your protection, your Apple ID automatically disabled.
We detected unauthorized Login Attempts to your Account from other IP 
Location.
 
Ερώτηση τώρα.. πως μπορώ να βρω από που προσπάθησαν να μπουν στον λογαριασμό μου ?
Υπ οψειν οτι μου έχουν κλέψει ενα Macbook Air το οποίο το έχω δηλώσει στην Αστυνομία αλλά και στον iCloud λογαριασμό μου.
 
Παρακάτω ειναι το συνημμένο που το έκανα screenshot και δεν έχω καταλάβει τι ισχύει, προσπάθησαν να μπουν στον λογαριασμό μου η επειδή έχω πολύ καιρό να μπω μου λέει ότι είναι απαρχαιωμένος ο λογαριασμός μου ?

Screenshot_2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Billi the Kid είπε

Καλησπέρα σας δεν ξέρω αν έχει ανοιχτεί ποιο καινούργιο threat η αν κάνω τον τυμβωρύχο και βγάζω στην επιφάνεια το παρών.

Σήμερα μου ήρθε ενημέρωση από την Apple ότι κάποιος προσπάθησε να μπει στον λογαριασμό μου από διαφορετική ip

Συγκεκριμένα μου γράφουν αυτό: 

Dear Client,
 
For your protection, your Apple ID automatically disabled.
We detected unauthorized Login Attempts to your Account from other IP 
Location.
 
Ερώτηση τώρα.. πως μπορώ να βρω από που προσπάθησαν να μπουν στον λογαριασμό μου ?
Υπ οψειν οτι μου έχουν κλέψει ενα Macbook Air το οποίο το έχω δηλώσει στην Αστυνομία αλλά και στον iCloud λογαριασμό μου.
 
Παρακάτω ειναι το συνημμένο που το έκανα screenshot και δεν έχω καταλάβει τι ισχύει, προσπάθησαν να μπουν στον λογαριασμό μου η επειδή έχω πολύ καιρό να μπω μου λέει ότι είναι απαρχαιωμένος ο λογαριασμός μου ?

Screenshot_2.png

Μην κατεβάσεις PDF πρέπει να είναι phishing scum το email γενικότερα.. Εμένα μου έρχεται ένα παρόμοιο από aρρle με "ρ" ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς δεν το κατέβασα και μπήκα στον iCloud να δω αν είναι αλήθεια και όντος μου το έχουν στείλει και εκεί.

Έκανα αλλαγή κωδικών αλλά έχω και την επιβεβαίωση δυο παραγόντων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...