Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους !

Μετά το update μου έκανε το desktop πολύ σκοτεινό. Στα παιχνίδια φτιάχνει. Δεν έχω βρεί τρόπο να το επαναφέρω. Έβαλα και καινούριους NVIDIA οδηγούς αλλά τζίφος..... :mad:

Έχει κανείς σας το ίδιο θέμα και να βρήκε λύση;

Untitled

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου θα το δοκιμάσω ! Δούλεψε !!! Και πάλι ευχαριστώ !!!

Επεξ/σία από Dragonlordcv2002
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα το Ελληνικό iso x64 από την επίσημη σελίδα/εφαρμογή της Microsoft και είναι 3,45GB. Σε αυτή τη σελίδα που αναφέρεις η ελληνική έκδοση x64 είναι κάπου 4,37GB. Ποιός ξέρει τι έχουν πειράξει; Εγώ προσωπικά δεν θα το εμπιστευόμουν, και από την στιγμή που η ίδια η Microsoft δίνει πλέον το iso, γιατί να παίζεις με την τύχη σου;

 

 

Αυτος ο ιστοτοπος εχει untouched iso απο το digital river που ανηκει στη microsoft και τον συνιστουν πολλα φορα. Εγω κατεβαζω απο εκει 10 χρονια τωρα δεκαδες καλουδια και δεν ειχα ποτε προβλημα.  

 

Δε κατεβαζω μονο απο εκει αλλα και απο εκει.

 

Ψαξτο και δες και μονος σου. Αν δε γουσταρεις βεβαια κατεβαζεις απο οπου θες εσυ. Οχι οτι δεν ειναι καλο αυτο το site ομως........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα το Ελληνικό iso x64 από την επίσημη σελίδα/εφαρμογή της Microsoft και είναι 3,45GB. Σε αυτή τη σελίδα που αναφέρεις η ελληνική έκδοση x64 είναι κάπου 4,37GB. Ποιός ξέρει τι έχουν πειράξει; Εγώ προσωπικά δεν θα το εμπιστευόμουν, και από την στιγμή που η ίδια η Microsoft δίνει πλέον το iso, γιατί να παίζεις με την τύχη σου;

μηπως κατεβασες την 32αρα εκδοση? γιατι η 64αρα οντως 4.3 ειναι κανονικα.

 

Τωρα βρηκα τι παιχτηκε. Μεσω του tool της ms, ειχες επιλογη να διαλεξεις home η pro. Σε αυτα τα Links ειναι και οι 2 εκδοσεις μεσα. Γιαυτο βγαινει 4.3 το iso. Οποτε καθολου περιεργο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως κατεβασες την 32αρα εκδοση? γιατι η 64αρα οντως 4.3 ειναι κανονικα.

 

Τωρα βρηκα τι παιχτηκε. Μεσω του tool της ms, ειχες επιλογη να διαλεξεις home η pro. Σε αυτα τα Links ειναι και οι 2 εκδοσεις μεσα. Γιαυτο βγαινει 4.3 το iso. Οποτε καθολου περιεργο.

Η 32άρα η Ελληνική είναι 2,73GB και η 64άρα η Ελληνική είναι 3,54GB. Και οι 2 είναι κατεβασμένες από το επίσημο tool της MS. Το εργαλείο δεν δίνει επιλογή για ξεχωριστό κατέβασμα μεταξύ Pro και Home, σε όλα τα iso  είναι ΗΔΗ και τα Pro και τα Home ενσωματωμένα μέσα. Δίνει όμως επιλογή να κατεβάσεις iso στο οποίο είναι οι εκδόσεις 32bit και 64bit ενσωματωμένες σε ένα, μήπως εννοείς αυτό; Αυτό όμως είναι 6,14GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ζει κανείς ή να μη ζει; :P

 

 

Man, αφού έχεις τη δυνατότητα να συνδέσεις καλώδιο, δεν υπήρχε καν λόγος για αυτή την ερώτηση :)

Το ρώτησα καθαρά για λόγους ταχύτητας γιατί διάβασα για τετράωρα και πεντάωρα.Η δυνατότητα του καλωδίου υπάρχει αλλά θα χρειαστεί μια διαδικασία για να έρθει το λάπτοπ κοντά στο modem.Τέλος πάντων θα το δοκιμάσω με καλώδιο και βλέπουμε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 3-4 ανεπιτυχείς προσπάθειες, η τελευταία ήταν πιο τυχερή, ολοκληρώθηκε, άρχισε το ατέλειωτο restart, βγήκα με φίλους με τον αγώνα και όταν γύρισα είδα στον Edge το καλωσόρισμα του νέου update.

 

Τρία προβλήματα βγήκαν, 1) ότι μεγάλωσαν στον chrome τα fonts και το παράθυρο, όπως και με το περσινό update, και δεν θυμάμαι πως τα είχα επαναφέρει, 2) έβγαλε μερικά διπλά εικονίδια εφαρμογών στο desktop, με ονομασία (1), χωρίς να καταλαβαίνω το λόγο, και 3) προσπαθεί να βρει ένα αρχείο του πακέτου Nero (σπασμένο) και κολλάει.

 

Κάθε βοήθεια δεκτή.

 

Edit

Το σοβαρότερο πρόβλημα είναι δεν ανοίγει κανένα αρχείο του Office 2010, λέγοντας ότι δεν βρίσκει το αντίστοιχο MUI. Να πως ότι μέχρι τώρα γινόντουσαν κανονικά οι αναβαθμίσεις και στο Office.

 

Διόρθωσα το πρόβλημα με τα fonts και τα διπλά εικονίδια αλλά δεν μπορώ να βρω λύση για το Office και χρειάζομαι να δουλέψω αντίστοιχα αρχεία.

 

Να κάνω πάλι εγκατάσταση του Office 2010 Greek ή προτείνετε κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρώτησα καθαρά για λόγους ταχύτητας γιατί διάβασα για τετράωρα και πεντάωρα.Η δυνατότητα του καλωδίου υπάρχει αλλά θα χρειαστεί μια διαδικασία για να έρθει το λάπτοπ κοντά στο modem.Τέλος πάντων θα το δοκιμάσω με καλώδιο και βλέπουμε.

Ένα καλώδιο κάπως μεγάλο ΜΟΝΟ γι'αυτό το σκοπό δεν κοστίζει πολλά και μπορεί να χρησιμεύσει κι άλλες φορές :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ και εγώ.

Στο σύστημα της υπογραφής έχω Windows 10 Pro 1703 και δουλεύουν όλα άριστα. 

Να "ρισκάρω" να κάνω ενημέρωση στην 1709 ή θα παίζει και να μου τα κάνει μπάχαλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα Update σε 1709 και ο task manager είναι αλλού για αλλού... 4 chromes εχω ανοιχτούς 22 μου βγάζει σε Group και χωρίς τον τίτλο της ιστοσελίδας που είσαι πλέον. Γίνεται να φτιάξει αυτό; Δοκίμασα εναλλακτικούς αλλά τα ίδια $#% είναι. Αν δε βρεθεί λύση με βλέπω για rollback καθώς είναι σημαντικό κομμάτι της δουλειάς μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα περασα παλι το eset ολα καλα!

Προσεξα οτι τα windows τρεχουν πολλες διεργασιες πανω απο 100...Ειναι αυτο λογικο?

 

Απολυτα λογικo, απο τη πρωτη μερα που εβαλα windows 10 με καθαρη εγκατασταση βλεπω 100+ διεργασιες, εχει φροντίσει να σου τρεχει 100.000 υπηρεσίες στο παρασκήνιο η μαμα microsoft και να σου καταπινει 1.5 gb απ το αρχικό startup.

 

Ελαχιστες απαιτησεις για windows 10 (γελάω)

post-391493-0-64065100-1508466779_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...