Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα το update πριν καμιά ώρα, όλα κομπλέ, πιο κομπλέ δεν γίνεται. Ούτε να κολλήσει πουθενά η εγκατάσταση ουτε τπτ. Κάτι προβλήματα με broswer και games που είχα με την προηγούμενη έκδοση έφτιαξαν και αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ζει κανείς ή να μη ζει; :P 

 

 

Σε λάπτοπ θα ήταν καλύτερα να κάνω την αναβάθμιση με lan ή να το αφήσω με wifi;Τί προτείνετε;

Man, αφού έχεις τη δυνατότητα να συνδέσεις καλώδιο, δεν υπήρχε καν λόγος για αυτή την ερώτηση :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα τη μ.....ια και πατησα ενημερωση, αν μου δημιουργησει προβλημα παμε σε ubuntu αυθημερων και αγορα κονσολας για games, με κουρασαν τα windows 10.

 

 

Κολλησε στο 99% της ληψης, εκανα επανεκινηση το windows update απ τις υπηρεσιες και μετα μου το εβγαλε στα ''hide updates'' οποτε το απενεργοποιησα το 1709 μονιμα και δε θα το βαλω και ποτε στη τελικη.

 

Απλα θελω να μου πει καποιος που γνωριζει

 

1) αν εγινε καποια ζημια που εκανε ληψη μεχρι το 99% και διακοπηκε ή αν μου δεσμευσε καποιο χωρο στο δισκο και

2) αν μεινω με τη 1703 θα μπορω να παιρνω κρισιμες ενημερωσεις ασφαλειας στο μελλον

 

 

Παιδια πειτε μου σας παρακαλω γνωριζει καποιος καποιον αλλο τροπο εππίπλεον εκτος απ το γνωστό 'hide update tool' της ms για να ρυθμησεις το συστημα να μη παρει ποτε τη 1709?

 

 

Zημιά δεν έγινε, χωρο βεβαια μπορει να σου χει παραπάνω δεσμευμένο. Κρίσιμες ενημερώσεις θα παίρνεις μου φαίνεται για 2 χρονια

 

Γενικά πάντως αφού βλέπεις ότι δεν σου πολυαρέσουν στην μορφή που είναι, δοκίμασε τα win 10 ltsb, όπως έχει ειπωθεί και από άλλους, αλλιώς ναι κάνε dual boot με ένα λινουξ και ενα win 10 που θα το χεις μόνο για games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από 3-4 ανεπιτυχείς προσπάθειες, η τελευταία ήταν πιο τυχερή, ολοκληρώθηκε, άρχισε το ατέλειωτο restart, βγήκα με φίλους με τον αγώνα και όταν γύρισα είδα στον Edge το καλωσόρισμα του νέου update.

 

Τρία προβλήματα βγήκαν, 1) ότι μεγάλωσαν στον chrome τα fonts και το παράθυρο, όπως και με το περσινό update, και δεν θυμάμαι πως τα είχα επαναφέρει, 2) έβγαλε μερικά διπλά εικονίδια εφαρμογών στο desktop, με ονομασία (1), χωρίς να καταλαβαίνω το λόγο, και 3) προσπαθεί να βρει ένα αρχείο του πακέτου Nero (σπασμένο) και κολλάει.

 

Κάθε βοήθεια δεκτή.

 

Edit

Το σοβαρότερο πρόβλημα είναι δεν ανοίγει κανένα αρχείο του Office 2010, λέγοντας ότι δεν βρίσκει το αντίστοιχο MUI. Να πως ότι μέχρι τώρα γινόντουσαν κανονικά οι αναβαθμίσεις και στο Office.

Επεξ/σία από makfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πειτε μου σας παρακαλω γνωριζει καποιος καποιον αλλο τροπο εππίπλεον εκτος απ το γνωστό 'hide update tool' της ms για να ρυθμησεις το συστημα να μη παρει ποτε τη 1709?

Δεν είσαι για windows πήγαινε σε mac.
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι καινούριο που μου έβγαλε εμένα και δε μπορώ να το επιλύσω με τίποτα.

 

Ανοίγω παιχνίδια, αργεί να μου πει σε full screen (μαυρίζει η οθόνη) μετά από λίγο τα ανοίγει. ΑΛΛΑ. Αν βγω από το full screen με alt + tab ή alt + enter το παιχνίδι κρασάρει. Σε μερικά παιχνίδια δεν κρασάρει, αλλά πατάω alt + tab και μαυρίζει η οθόνη και μου κάνει έως και 5 δευτερόλεπτα να βγει στο desktop.

 

Όταν τελειώσω με το παιχνίδι, βλέπω στις ειδοποιήσεις ότι μου βγάζει μια ειδοποίηση "η εφαρμογη εχει αποκλειστει απο την προσβαση στο υλικο γραφικων" και αναφέρει από κάτω το παιχνίδι ότι αποκλείστηκε χωρίς καμία άλλη πληροφορία.

 

Σε αναζήτηση στο google δεν βρήκα καμία λύση. Έκανα φρέσκια εγκατάσταση των gpu drivers, τα ίδια.

Τα παιχνίδια ναι μεν παίζουν, αλλά γίνεται αυτό που αργούν να ανοίξουν και κρασάρουν σε ενδεχόμενο alt + tab και πιστεύω έχει σχέση με αυτήν την ειδοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους !

Μετά το update μου έκανε το desktop πολύ σκοτεινό. Στα παιχνίδια φτιάχνει. Δεν έχω βρεί τρόπο να το επαναφέρω. Έβαλα και καινούριους NVIDIA οδηγούς αλλά τζίφος..... :mad:

Έχει κανείς σας το ίδιο θέμα και να βρήκε λύση;

Επεξ/σία από Dragonlordcv2002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρτε οτι iso θελετε απο εδω..........

 

http://windowsiso.net/

Κατέβασα το Ελληνικό iso x64 από την επίσημη σελίδα/εφαρμογή της Microsoft και είναι 3,45GB. Σε αυτή τη σελίδα που αναφέρεις η ελληνική έκδοση x64 είναι κάπου 4,37GB. Ποιός ξέρει τι έχουν πειράξει; Εγώ προσωπικά δεν θα το εμπιστευόμουν, και από την στιγμή που η ίδια η Microsoft δίνει πλέον το iso, γιατί να παίζεις με την τύχη σου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον προσπαθησα να κατεβασω το fall windows 10 update αλλα οταν προσπαθησα να το εγκαταστησω μου πεταει error σφαλμα 0xc1900208 

μου λεει οτι πρεπει να γινει απεγκασταση ενα προγραμμα το οποιο δεν υπαρχει, το ειχα παλαιοτερα το εσβησα αλλα μου βγαζει μυνημα οτι θελει απεγκατασταση εκανα το εξης

το κατεβασα ξανα το εγκατεστησα και καπακι unistall αλλ δεν εγινε κατι συνεχιζει να μου βγαζει το ιδιο

τι μπορω να κανω θα ηθελα να αποφυγω παλι απο την αρχη clean install

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...