Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εργαλεια διαχειρισης Εκκαθαριση δισκου Εκκαθαριση αρχειων συστηματος και εκει τα τσεκαρεις ολα.

 

Η δεξι κλικ στον δισκο ιδιοτητες και εκει εχει εκκαθαριση αλλα παλι θα πας εκκαθαριση αρχειων συστηματος

 

 

Μπορείς εύκολα να σβήσεις τον φάκελλο Windows.old μέσα από τις ρυθμίσεις των Windows.

H διαδικασία είναι;

 

Ρυθμίσεις των Windows ---> Σύστημα ---> Χώρος αποθήκευσης ( στα αριστερά ) ---> Διπλό κλίκ στο "Αυτός ο υπολογιστής" ---> κλίκ στα "Προσωρινά αρχεία" ---> τσεκάρισμα όλων ---> εκκαθάριση προσωρινών αρχείων.

Thank you guys.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια κατεβασα το Windows10Upgrade9252.exe κατεβηκε το update αλλα με βγαζει αυτο το σφαλμα μετα...

 

Να σημειωσω οτι εκανα unistall το eset smart security...

 

 

post-226136-0-44732700-1508327578_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κολλησε στο 99% της ληψης, εκανα επανεκινηση το windows update απ τις υπηρεσιες και μετα μου το εβγαλε στα ''hide updates'' οποτε το απενεργοποιησα το 1709 μονιμα και δε θα το βαλω και ποτε στη τελικη.

 

Απλα θελω να μου πει καποιος που γνωριζει

 

1) αν εγινε καποια ζημια που εκανε ληψη μεχρι το 99% και διακοπηκε ή αν μου δεσμευσε καποιο χωρο στο δισκο και

2) αν μεινω με τη 1703 θα μπορω να παιρνω κρισιμες ενημερωσεις ασφαλειας στο μελλον

post-391493-0-19705400-1508331572_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εκανα καθαρη εγκατασταση την 1709 (build: 16299.19) και ολα καλα, αλλα σημερα εφαγα μια μπλε οθονη με θλιμμενο προσωπο στα καλα καθουμενα.

Μετα το reboot που μου εκανε ολα καλα παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου βγάζει διαθέσιμη την 1709,λέω οκ ας την κατεβάσει να τελειώνουμε τώρα που δεν χρειάζομαι κάτι στο pc

ξεκινάει γονατίζοντας οτι είναι συνδεδεμένο στο router και με 50-55% upload,ενώ έχω απενεργοποιήσει τον διαμοιρασμό στις ενημερώσεις

 

τελειώνει το download,ξεκινάει η προετοιμασία εγκατάστασης,την πάει στο 100% τρείς φορές και μου λέει οτι δεν υπάρχουν πλέον διαθέσιμες ενημερώσεις...ούτε restart ούτε τίποτα

κάνω νέο έλεγχο ή restart και ξαναξεκινάει το download από την αρχή,αφήνω το ξανακάνει και πάλι τα ίδια

 

με εκκαθάριση δίσκου(και αρχείων συστήματος) δεν διαγράφονται οι φάκελοι που έχει δημιουργήσει(Windows.old/Windows10Upgrade)

το εργαλείο ενημέρωσης που κατέβασα,λέει οτι είναι ενημερωμένα και δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση,ενώ το windows update βγάζει την 1709 πάλι από την αρχή

 

well done microsoft :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες, όποτε βγαίνουν αυτές οι ενημερώσεις, δυστυχώς λειτουργούν μόνο με καθαρή εγκατάσταση. Εγώ πλέον έτσι το κάνω γιατί 2/3 φορές θα μου βγάλει σφάλμα.

Anyways. Εγώ άλλο θέλω να ρωτήσω.

 

Το TruePlay μου το βγάλει στον πίνακα ελέγχου στη καρτέλα παιχνίδια. Το έχω απενεργοποιημένο. Το game monitor δεν μου το εμφανίζει.

http://www.dsogaming.com/news/windows-10-fall-creators-update-introduces-two-new-anti-cheat-tools/

 

Βρήκα ένα λινκ στο διαδίκτυο για το πως να το κάνεις disable από τη registry.

http://www.howto-connect.com/enable-disable-game-monitor-windows-10/

 

Αν δείτε στις φωτογραφίες που έχει, δείχνει πως είναι μέσα στο control panel αλλά εμένα δεν το είχε. Στη registry μου όμως οι εγγραφές υπήρχαν κανονικά. Περίεργο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες, όποτε βγαίνουν αυτές οι ενημερώσεις, δυστυχώς λειτουργούν μόνο με καθαρή εγκατάσταση. Εγώ πλέον έτσι το κάνω γιατί 2/3 φορές θα μου βγάλει σφάλμα.

Anyways. Εγώ άλλο θέλω να ρωτήσω.

 

Το TruePlay μου το βγάλει στον πίνακα ελέγχου στη καρτέλα παιχνίδια. Το έχω απενεργοποιημένο. Το game monitor δεν μου το εμφανίζει.

http://www.dsogaming.com/news/windows-10-fall-creators-update-introduces-two-new-anti-cheat-tools/

 

Βρήκα ένα λινκ στο διαδίκτυο για το πως να το κάνεις disable από τη registry.

http://www.howto-connect.com/enable-disable-game-monitor-windows-10/

 

Αν δείτε στις φωτογραφίες που έχει, δείχνει πως είναι μέσα στο control panel αλλά εμένα δεν το είχε. Στη registry μου όμως οι εγγραφές υπήρχαν κανονικά. Περίεργο...

 

 

Μια χαρά εδώ χωρις καθάρη. Δεν κόλλησε στην εγκατάσταση καθόλου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά εδώ χωρις καθάρη. Δεν κόλλησε στην εγκατάσταση καθόλου :)

Καλά, ούτε εμένα αλλά λίγο λοταρία αυτό :'D

 

Πριν λίγη ώρα, σε έναν φίλο κόλλησε στο κατέβασμα στο 97% και έπρεπε να κάνει επανεκκίνηση. Ευτυχώς ξανά ξεκίνησε μετά.

να σβήσω χειροκίνητα τους φακέλους Windows.old και Windows10Upgrade;

Ναι. Αλλά θα φύγουν μετά από 30 μέρες.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το windows.old το διέγραψα,ζήτησε δικαιώματα διαχειριστή,πάτησα "συνέχεια" και έφυγε

το Windows10Upgrade διαγράφηκε κατευθείαν

 

για 30 ημέρες που μένουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το windows.old το διέγραψα,ζήτησε δικαιώματα διαχειριστή,πάτησα "συνέχεια" και έφυγε

το Windows10Upgrade διαγράφηκε κατευθείαν

 

για 30 ημέρες που μένουν;

Στο δίσκο. Τα διαγράφει αυτόματα μετά.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα το update έσβησα περίπου 31gb απο τα old windows αλλα και πάλι βλέπω οτι έφαγε γύρω στα 10 gb , ειναι ετσι και σε άλλους μετα το update ?

Ακριβώς το ίδιο παρατήρησα. Έσβησα περίπου 25GB αλλά ο δίσκος είναι μείον 10GB at least...

Κατά τ'άλλα δε παρατηρώ κάποιες άλλες διαφορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς το ίδιο παρατήρησα. Έσβησα περίπου 25GB αλλά ο δίσκος είναι μείον 10GB at least...

Κατά τ'άλλα δε παρατηρώ κάποιες άλλες διαφορές

 

Λογικά τοτε ειναι ετσι για όλους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πειτε μου σας παρακαλω γνωριζει καποιος καποιον αλλο τροπο εππίπλεον εκτος απ το γνωστό 'hide update tool' της ms για να ρυθμησεις το συστημα να μη παρει ποτε τη 1709?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά τελείωσε επιτυχώς το παίδεμα

αφού όπως είπα διέγραψα χειροκίνητα τους φακέλους windows.old και Windows10Upgrade και έκανα μια εκκαθάριση δίσκου,έβαλα πάλι να κάνει την ενημέρωση

10 χρόνια να την κατεβάσει,11 χρόνια να ολοκληρώσει την προετοιμασία και μου έβγαλε ειδοποίηση για restart

έκανε όλο το σετάρισμα και άνοιξε κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα

 

μετά έκανα εκκαθάριση δίσκου και διέγραψε τον νέο windows.old φάκελο(ίσως και τον παλιό που είχα σβήσει χειροκίνητα,αν πάτησε επάνω του)

 

κλασσική microsoft πέταξε και το my people στη γραμμή εργασιών,αλλά έχει επιλογή απενεργοποίησης

 

ευτυχώς έβαλαν επιτέλους στις ρυθμίσεις του update να μπορείς να ορίσεις το ποσοστό του bandwidth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...