Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σοβαρά τώρα, περιμένεις απάντηση σε μια υποθετική ερώτηση ? Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο,κάνε αυτό που κάνουμε οι περισσότεροι clean install.

Γραψε λαθος οχι υποθετικα.. στατιστικα 80% μου εχει συμβει αυτο και ξερω και αλλους που τους συμβαινει..

 

Αμα ειναι μετα απο καθε μεγαλο UPDATE να κανουμε clean install κτλπ κλαφτα χαραλαμπε ή μαλλον, microsoft βαψου μπλε και πεσε στη θαλασσα!

 

ο αλλος μπορει να ειναι η δουλεια του και να χανει πελάτες οσο το pc δε λειτουργεί ξερω γω ή γενικα να το εχει για επαγγελματική χρηση και να τρεχει 150 προγραμματα, αντε σεταρε αυτα τα προγράμματα απ την αρχη παλι!

 

Τι να πω με βλεπω για linux στο τελως..σταθερη ποιοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξερω τι κανετε εσεις με τα updates , εγω στο fast ring περναω τις ενημερωσεις την μια πανω στην αλλη...τιποτα δεν χαλαει τιποτα δεν σπαει...το χει βελτιωσει πολυ το θεμα με τις ενημερωσεις...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρε φορα και κατεβαινει η rs4/ 17017 !! :-D

με την προηγουμενη  17004 δε ειχα καποιο θεμα σε bf1 /project cars 2/warhammer 2/Middle Earth Shadow of War

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/10/13/announcing-windows-10-insider-preview-build-17017-pc/

post-238528-0-66199200-1508050617_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρε φορα και κατεβαινει η rs4/ 17017 !! :-D

με την προηγουμενη  17004 δε ειχα καποιο θεμα σε bf1 /project cars 2/warhammer 2/Middle Earth Shadow of War

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/10/13/announcing-windows-10-insider-preview-build-17017-pc/

attachicon.gif drgfg.JPG

 

Καλό βόλι :P Τώρα θα έχεις και το 2.3 σου !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλοι μου!

 

Έχω την έκδοση 17.09  ( 16299-15 ) και κάθε φορά που ανοίγω το laptop, μπαίνει κανονικά στα Windows, μου εμφανίζει την επιφάνεια εργασίας και μετά από μισό λεπτό μου ανοίγει ένα μεγαλοπρεπέστατο πληκτρολόγιο.

 

Το κλείνω βέβαια απλά...αλλά πως μπορώ να απαλλαγώ από την ανεπιθύμητη παρουσία του;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα μετάβαση από win7 pro σε win 10 (χωρίς φορματ),μου ξεκίνησε με την έκδοση 1706 κ έκανα αναβάθμιση στην 1709. Γενικά το μόνο θέμα που έχει προκύψει είναι ότι κ στην έκδοση 1706 κ τώρα στη 1709. όταν κάνω restart η μετά από μια μέρα shutdown , Ανοίγει δείχνει την εισαγωγή των win10, κ μετά μαύρη οθόνη.Στρωνει μετά από 2-3 restart.Εχω τσεκαρει αν φταίει κάποια εξωτερική συσκευή ,έχω τσεκαρει updates στην gpu, αλλά δεν φταίει κάτι από τα δύο προηγούμενα.Εχει κανένας να προτείνει κάποια λύση ή αν είχε παρόμοιο θέμα με τα win10? σκέφτομαι σοβαρά να επιστρέψω στα 7 με την επιλογή που έχει στα win10 για επιστροφή στα 7 .Η να το παλέψω? παίζω αρκετά games κ θα θελα τα 10 για μελλοντικές εκδόσεις. Ο υπολογιστής μου είναι αρκετά δυνατός(32gb ram,i7 4970,ssd) για να έχει κολλήματα με θέμα cpu κτλ. καμία άποψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με τα Windows είναι ότι το έχουν παρ@ΓΜΣει το θέμα και πλέον βάζουν πολύ αέρα στο UI. Τεράστια Buttons/controls , τεράστιο padding κλπ. ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ότι δεν έχει μέλλον αυτό? για φανταστείτε τώρα ένα τεράστιο λογιστικό πρόγραμμα σε UWP με τα ΤΕΡΑΣΤΙΑ buttons/paddings κλπ. Καθόλου πρακτικό!!!

 

έλεος!!!

 

αύριο 17/10 ή μεθαύριο είναι η παρουσίαση του νέου upgrade? πότε θα είναι stable για να το κατεβάσουμε γιατί θέλω να κάνω φορματ και θέλω να βάλω το Fall Creators Update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα μετάβαση από win7 pro σε win 10 (χωρίς φορματ),μου ξεκίνησε με την έκδοση 1706 κ έκανα αναβάθμιση στην 1709. Γενικά το μόνο θέμα που έχει προκύψει είναι ότι κ στην έκδοση 1706 κ τώρα στη 1709. όταν κάνω restart η μετά από μια μέρα shutdown , Ανοίγει δείχνει την εισαγωγή των win10, κ μετά μαύρη οθόνη.Στρωνει μετά από 2-3 restart.Εχω τσεκαρει αν φταίει κάποια εξωτερική συσκευή ,έχω τσεκαρει updates στην gpu, αλλά δεν φταίει κάτι από τα δύο προηγούμενα.Εχει κανένας να προτείνει κάποια λύση ή αν είχε παρόμοιο θέμα με τα win10? σκέφτομαι σοβαρά να επιστρέψω στα 7 με την επιλογή που έχει στα win10 για επιστροφή στα 7 .Η να το παλέψω? παίζω αρκετά games κ θα θελα τα 10 για μελλοντικές εκδόσεις. Ο υπολογιστής μου είναι αρκετά δυνατός(32gb ram,i7 4970,ssd) για να έχει κολλήματα με θέμα cpu κτλ. καμία άποψη?

 

Το πρώτο που θα έκανα στη θέση σου θα ήταν καθαρή εγκατάσταση. Το upgrade σε διαφορετικό λογισμικό έχει χρόνια που λέμε ότι εμφανίζει προβλήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον όχι, διότι γνωρίζουν πως αυτοί καθορίζουν το μέλλον και οι χρήστες ακολουθούν.

 

καλά καλά. άμα δείτε στο μέλλον να κυριαρχούν τα μακ τότε μην αναρωτηθείτε γιατί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο που θα έκανα στη θέση σου θα ήταν καθαρή εγκατάσταση. Το upgrade σε διαφορετικό λογισμικό έχει χρόνια που λέμε ότι εμφανίζει προβλήματα.

Εγω που εχω ηδη 10αρια τη 1703 και εκανα πριν μια βδομαδα καθαρο φορματ πρεπει να ξανακανω παλι φορματ? Θα εχω καποιο προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που εχω ηδη 10αρια τη 1703 και εκανα πριν μια βδομαδα καθαρο φορματ πρεπει να ξανακανω παλι φορματ? Θα εχω καποιο προβλημα?

Δοκιμάζεις και βλέπεις.

Εμένα πάνε μισά, μισά...

Κάποια upgrades πέρασαν χωρίς πρόβλημα, κάποια άλλα μαμήθηκαν και μου έλειπαν μέχρι και κάποιες από τις αλλαγές.

Μιλάω πάντα για patches σε 10, όχι από προηγούμενο λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που εχω ηδη 10αρια τη 1703 και εκανα πριν μια βδομαδα καθαρο φορματ πρεπει να ξανακανω παλι φορματ? Θα εχω καποιο προβλημα?

 

Δε νομίζω να έχεις θέμα. Εγώ μιλάω για μετάβαση από Windows 7/8/8.1 σε 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...