Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει καιρό τώρα που μου δείχνει τους χάρτες των windows 10 με χτυπημένα γράμματα όπως στην φωτό παρακάτω. Έχω δοκιμάσει να τους ξαναπεράσω μερικές φορές, αλλά δεν αλλάζει κάτι. Τι μπορεί να φταίει;

 

WxtG0Zo.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά οταν κανω απενεργοποιηση στην επίσημη Windows 10 Fall Creators Update 16299.15, μετα οταν τον ανοιγω τον υπολογίστη μου επαναφέρει οτι ειχα ανοιχτό, φακέλους, ιστοσελίδες, προγράμματα κτλ. Ξερεις καποιος πως να το απενεργοποιησουμε αυτό

 

Γιατί ρε παιδιά δεν περιμένετε να το κατεβάσετε όταν βγει επίσημα σε λίγες ημέρες και το κατεβάζετε από όπου να ναι? Να το προλάβετε 5 μέρες πριν τι θα κερδίσετε? Μήπως θα επιφέρει καμια κοσμοιστορική αλλαγή?

 

Έχουν βγει τα iso των 16299.15 που είναι τα επίσημα εδώ και μέρες και οποίος θελει απο χθες μπορεί να τα πάρει με την Release Preview.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι περιεργο bug ειναι αυτο στη 1703 οταν μαρκαρεις ενα φακελο ή ενα αρχειο δε μπλεδιζει οπως συμβαινει σηνυθως?


Έχουν βγει τα iso των 16299.15 που είναι τα επίσημα εδώ και μέρες και οποίος θελει απο χθες μπορεί να τα πάρει με την Release Preview.

Ποτε ειναι προγραμματισμενα να ερθουν κανουνικα μεσω windows update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ενα pc με w10 (αναβαθμησμενα απο 8.1) δεν υπαρχει ιντερνετ απο το πρωι, ενω χτες βραδυ ηταν κανονικα online. Παιρνει κανονικα ip και τα συναφη μεσω dhcp (στο ευρος 192.168.1.x που δινει το 2i), δουλευουν κανονικα τα ping, tracert και nslookup, αλλα δεν ανοιγει καμια σελιδα, ουτε μπαινουν αλλες εφαρμογες στο ιντερνετ, πχ skype. Τι να τσεκαρω?

 

Επανεκκινηση φοβαμαι να κανω λογω αυτης της αναπηριας που δημιουργησε ενα προσφατο update των 10 σε πολυ κοσμο.

 

https://www.neowin.net/news/windows-10-mandatory-october-kb4041676-update-is-causing-machines-to-bsod

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειχα windows 7 γνήσια και ειπα να τα βαλω στο καινούργιο πσ με ryzen αλλα λογικα δεν το υποστηρίζει καθως δεν λειτουργουσαν ουτε το πληκτρολόγιο ουτε το ποντίκι κατα την εγκατάσταση, για αυτο αναγκάστηκα να βαλω windows 10, μήπως ξέρετε κανένα πρόγραμμα ή κάποιον τρόπο να τα ενεργοποιήσω δωρεάν τα 10αρια?

Μπορείς να βάλεις κανονικά win 7 ενσωματώνοντας usb drivers στο iso των windows.

 

Παιδιά οταν κανω απενεργοποιηση στην επίσημη Windows 10 Fall Creators Update 16299.15, μετα οταν τον ανοιγω τον υπολογίστη μου επαναφέρει οτι ειχα ανοιχτό, φακέλους, ιστοσελίδες, προγράμματα κτλ. Ξερεις καποιος πως να το απενεργοποιησουμε αυτό

 

 

Έχουν βγει τα iso των 16299.15 που είναι τα επίσημα εδώ και μέρες και οποίος θελει απο χθες μπορεί να τα πάρει με την Release Preview.

Επίσημα από που?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να βάλεις κανονικά win 7 ενσωματώνοντας usb drivers στο iso των windows.

 

Επίσημα από που?

 

post-227331-0-09690300-1507905979_thumb.png

 

Χωρίς watermark και αηδίες. Έτσι γίνεται με κάθε new update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17017 στο fast ring

 

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/10/13/announcing-windows-10-insider-preview-build-17017-pc/

 

Oταν βλεπω περι cortana και edge μου ζαλιζονται τα @@ ....ολο με αυτες τις 2 μαλακιες ασχολειται απο εκδοση σε εκδοση (γενικα , οχι οτι δεν παιζουν και αλλες αλλαγες/βελτιωσεις)...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταια φορα που εκανα το update της 1703 απ το iso αναβάθμιση με διατηρηση αρχειων μετα ειχα μαυρη οθονη και αναγκαστικα να κανω φορματ!

 

Επειδη υποθετω κατι σαν ανβαθμιση θα ειναι και αυτο το μεγαλο update οταν με το καλο(?) μου ερθει υπαρχει πιθανοτητα να μου τα κανει ολα π.....να οπως κανει παντα η ms, πρεπει να γινει φορματ πρωτα? θα δουλεύει "κανονικα" το pc μετα αν παρει απλα αυτοματα το update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταια φορα που εκανα το update της 1703 απ το iso αναβάθμιση με διατηρηση αρχειων μετα ειχα μαυρη οθονη και αναγκαστικα να κανω φορματ!

 

Επειδη υποθετω κατι σαν ανβαθμιση θα ειναι και αυτο το μεγαλο update οταν με το καλο(?) μου ερθει υπαρχει πιθανοτητα να μου τα κανει ολα π.....να οπως κανει παντα η ms, πρεπει να γινει φορματ πρωτα? θα δουλεύει "κανονικα" το pc μετα αν παρει απλα αυτοματα το update?

 

 

Σοβαρά τώρα, περιμένεις απάντηση σε μια υποθετική ερώτηση ? Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο,κάνε αυτό που κάνουμε οι περισσότεροι clean install.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...