Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά είχα τα Win 7 και επειδή έτσι κι αλλιώς θα έκανα format έβαλα τα 10. Τα ενεργοποίησα από eBay, όλα κανονικά και ωραία. Από τότε που τα έβαλα "lagάρει" πολύ ο broswer (chrome, δοκίμασα και αυτόν των Windows). Στα sites που είναι έντονο το φαινόμενο είναι στο youtube, facebook και outlock.live. Επίσης παρατηρώ, όχι συχνά, fps drops σε παιχνίδια χαμηλών απαιτήσεων, όπως το CSGO. Φταίει το creators update ή έτσι χάλια είναι τα 10; (Το σύστημα της υπογραφής μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα με upgrade από 7 μην περιμένεις πολλά..Κάνε καθαρή εγκατάσταση για να 'σαι σίγουρος. Δεν υπάρχει θέμα με fps drops στα 10άρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος παρακαλω πολυ να μου πει εναν τροπο σχετικά με το τι μπορω να κανω για να μη μου βγαζει αυτο το μηνημα καθε φορα που κανω αναζητηση προβληματων? Το συστημα ειναι απο φορματ λίγων ημερων γιατι δε μου έπαιρνε την εκδοση 1703 για μήνες, εκανα 4 φορματ στο καπακι και δε σκοπευω να ξανακάνω φορματ παλι, καθε φορα τό ιδιο μηνημα, αν γνωριζει καποιος κατι ας μου πει ενα τροπο να το φτιαξω

post-391493-0-87933700-1507533227_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε την γραμμή εντολών ως διαχείριστης και γράψε "sfc /scanow". Αυτή η διαδικασία ελέγχει αν τα αρχεία τον windows έχουν καταστραφεί η αν λείπουν και θα προσπαθήσει να αποκαταστησει τα καταστρεμενα αρχεία . Λογικά θα διορθωθεί το πρόβλημα! Τα windows 10 από που τα κατέβασες? Γιατί βλέπω ότι κάτι δεν πάει καλά με την γλώσσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε την γραμμή εντολών ως διαχείριστης και γράψε "sfc /scanow". Αυτή η διαδικασία ελέγχει αν τα αρχεία τον windows έχουν καταστραφεί η αν λείπουν και θα προσπαθήσει να αποκαταστησει τα καταστρεμενα αρχεία . Λογικά θα διορθωθεί το πρόβλημα! Τα windows 10 από που τα κατέβασες? Γιατί βλέπω ότι κάτι δεν πάει καλά με την γλώσσα!

Ένα μικρό fix είναι "sfc scannow" έλειπε ένα " n ":p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είχα τα Win 7 και επειδή έτσι κι αλλιώς θα έκανα format έβαλα τα 10. Τα ενεργοποίησα από eBay, όλα κανονικά και ωραία. Από τότε που τα έβαλα "lagάρει" πολύ ο broswer (chrome, δοκίμασα και αυτόν των Windows). Στα sites που είναι έντονο το φαινόμενο είναι στο youtube, facebook και outlock.live. Επίσης παρατηρώ, όχι συχνά, fps drops σε παιχνίδια χαμηλών απαιτήσεων, όπως το CSGO. Φταίει το creators update ή έτσι χάλια είναι τα 10; (Το σύστημα της υπογραφής μου)

 

Έκανες upgrade η clean install; Έχει σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε την γραμμή εντολών ως διαχείριστης και γράψε "sfc /scanow". Αυτή η διαδικασία ελέγχει αν τα αρχεία τον windows έχουν καταστραφεί η αν λείπουν και θα προσπαθήσει να αποκαταστησει τα καταστρεμενα αρχεία . Λογικά θα διορθωθεί το πρόβλημα! Τα windows 10 από που τα κατέβασες? Γιατί βλέπω ότι κάτι δεν πάει καλά με την γλώσσα!

  

Ένα μικρό fix είναι "sfc scannow" έλειπε ένα " n ":p

Τα windows τα εχω αγορασει αυθεντικά απο μαγαζι και τα εχω περασει απο το ιδιο δισκάκι, επισης το "sfc scannow" το εχω κανει και δε μου βρηκε κανενα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις ένα reinstall από πάνω χωρίς format και χωρίς να χάσεις όλα τα data σου. 

Και σε μένα μια φορά και έναν καιρό μου έκανε κάτι χαζά και δεν μπορούσα να το φτιάξω και με ένα reinstall από πάνω έγιναν όλα όπως πρέπει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις ένα reinstall από πάνω χωρίς format και χωρίς να χάσεις όλα τα data σου. 

Και σε μένα μια φορά και έναν καιρό μου έκανε κάτι χαζά και δεν μπορούσα να το φτιάξω και με ένα reinstall από πάνω έγιναν όλα όπως πρέπει

Μα εχω κανει ηδη κατι πιο αποτελεσματικο, 3 με 4 clean format και παλι τα ιδια μου κανει :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε από την παρακάτω σελίδα το πρόγραμμα "δημιουργία μέσου" το windows 10 και κάνε αυτό που σου λέει ο φίλο comfuzio

https://www.microsoft.com/el-gr/software-download/windows10ISO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το προσπαθησω μπας και.. το πιο κουλο απο ολα ειναι οτι μου κανει λεει ''επιδιορθωση'' και μετα μου ξαναπεταει παλι οτι υπαρχει προβλημα και το ακομα πιο κουλο οτι εχω οτι πιο προσφατο υπαρχει σε update αυτη τη στιγμη. 

Οτι να ναι τα windows 10, εποχες (s)vista.

post-391493-0-64243600-1507559564_thumb.png

post-391493-0-94909000-1507559570_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...