Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για πιο λογο ενω εχω κανει φορματ εχω αφησει να μου κανει ολα τα update (γυρω στις 10 ωρες) και δε μου βρισκει αλλα, καθε φορα που ανοιγω το update troubleshoot μου βγαζει αυτο το μηνυμα?

 

Και επιδιορθωση που κανω παλι τα ιδια.. πια ειναι αυτα τα update τελικα? Μηπως επειδη εχω απενεργοποιησει τα update υλικου?

post-391493-0-72063100-1507096282_thumb.png

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φρεσκος στα win 10 εδω.

Τα εκανα εγκατασταση σε ssd, εκδοση pro x64.

ΟΚ με την ενεργοποιηση, εκανα και το μενου να μοιαζει με τα 7 γιατι δεν μπορουσα να το συνηθισω με τιποτα απο το λιγο που το σκαλισα.

Υπαρχει καποια ρυθμιση τωρα να γινει? Κατι ειχα διαβασει για "παρακολουθηση" των windows, οτι τρωνε πολυ μνημη ασκοπα διεργασιες κοκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια εχω ενα λαπτοπ hp g72 το αναβάθμισα πριν δυο  χρονια σε 10ρια σημερα χρειαστηκα  το bloutooth μα δεν το βρίσκω πουθενα  [στα δυο χρονια δεν το ειχα προσεξει γιατι δεν το ειχα χρειαστει   :X ]

 

δεν το βρίσκω ουτε στην διαχειριση  συσκευων ?? 

 

απλα εξαφανίστηκε τωρα τι κανω ξερει κανεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια εχω ενα λαπτοπ hp g72 το αναβάθμισα πριν δυο  χρονια σε 10ρια σημερα χρειαστηκα  το bloutooth μα δεν το βρίσκω πουθενα  [στα δυο χρονια δεν το ειχα προσεξει γιατι δεν το ειχα χρειαστει   :X ]

 

δεν το βρίσκω ουτε στην διαχειριση  συσκευων ?? 

 

απλα εξαφανίστηκε τωρα τι κανω ξερει κανεις ?

 

Θα πας στη σελίδα με τους drivers του λάπτοπ και θα τους κατεβάσεις. Είσαι σίγουρος ότι έχει bluetooth το μοντέλο αυτό; Γιατί λίγο που κοίταξα δεν βλέπω να έχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πας στη σελίδα με τους drivers του λάπτοπ και θα τους κατεβάσεις. Είσαι σίγουρος ότι έχει bluetooth το μοντέλο αυτό; Γιατί λίγο που κοίταξα δεν βλέπω να έχει...

Ναι φίλε μου είμαι σίγουρος γιατί το έχω δουλέψει me blouetooth αλλά στα 7αρια όχι στα 10

 

Στο σάιτ που είδα πριν έχει μόνο για τα 7

 

Στην διαχείριση συσκευών γιατι δεν το βλέπω έστω με ερωτηματικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mπορει καποιος παρακαλω πολυ να βοηθησει γιατι με βλεπω να το πηγαινω για service το μηχανημα η να βαζω παλι τα windows xp που δουλευαν ''βουτηρο'' πως ειναι δυνατον να εχω κανει 3 καθαρα φορματ στο καπακι στο βασικο μου ssd και ενω εχω αφησει δεκαδες ωρες το pc να κανει οτι υπαρχει απο ενημερωσεις και να παιρνω συνεχεια αυτα τα μηνυματα στον ελεγχο σφαλματων τα οποια ειναι και μη επιδιορθωσιμα? 


 


Μηπως φταιει που εχω απενεργοποιησει την αυτοματη ληψη εφαρμογων υλικου απο τις ρυθμησεις για προχωρημενους?


Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον ο ορισμος προεπιλεγμένων προγραμματων που σου έδειχνε τα extentions των αρχειων και οριζες default αλλαξε και σε παει στην μλκια το metro.  επισης δεξι κλικ στην taskbar στο wifi connection σε παει επισης στις ρυθμίσεις του μετρο :(

 

απενεργοποιείστε τελείως το control panel να τελειώνουμε.... :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ κάπως να βγάλω τελείως το κωδικό που μου ζητάει για να ανοίξουν τα Windows; Θέλω δλδ να πατάω το κουμπί του κουτιού και χωρίς να κάνω τπτ άλλο να ανοίγει στην επιφάνεια εργασίας. (Δεν θέλω να βάλω κάποιο εύκολο PIN)

άκυρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν ποσταρω σε σωστό topic αλλά δεν ξέρω και ποιο είναι το κατάλληλο!

Έχω ενα θεματακι από προχθες με ένα update των windows.Επιλέγω από την έναρξη να κάνει την αναβάθμιση και μετά να κάνει restart,όλα καλά,κατεβαζει το update, κλείνει το λαπτοπ,και μολις πάει να ξαναbootαρει και ξεκινάει την αναβάθμιση, κολλάει στο 32 τοις εκατό.Κολλαει και το κυκλάκι που δείχνει ότι τρέχει η όλη διαδικασία.Την πρώτη φορά ενώ περίμενα πανω από 20 λεπτά χωρίς αποτέλεσμα, έκλεισα το λάπτοπ απ το power button,και το ξανανοιξα χωρίς να τρέξω τη διαδικασία του update.Σημερα δοκίμασα να ξανακάνω το update,και έγινε ακριβώς το ιδιο,μετα την επανεκκίνηση κόλλησε πάλι στο 32 τοις εκατό κατά την αναβάθμιση.Καμια ιδεα γιατί συμβαίνει αυτό και τι μπορώ να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νεο  

Insider Preview RS4 build /17004 

post-238528-0-57376100-1507324071_thumb.jpg

 

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/09/27/announcing-windows-10-insider-preview-build-17004-pc-skip-ahead/#tQjvd7rwrJScfucv.97

 

Microsoft Edge Improvements:
 

  • We fixed an issue where typing a web address into the address bar from the New Tab and Start Page and would sometimes clear the text and not result in any page navigation
  • We fixed an issue resulting in keyboard layout changes potentially not being applied when using Microsoft Edge after setting focus to the address bar.
  • We fixed an issue where the tab previews for PDFs were black with a white bar on each side.
  • We fixed an issue where the first time you pressed Ctrl + F to open Search, the search box doesn’t get focus. We also fixed an issue where you might be unable to type in the address bar after clicking on CTRL+F text field.
  • We fixed an issue where “Open with previous pages” wouldn’t recover tabs after dragging a tab between two Microsoft Edge windows.
  • We fixed an issue resulting copy/paste and the print dialog not working for those using the updated Youtube.com website design.
  • We fixed an issue where Ctrl + Click on a link in a PDF wouldn’t open the link in a new tab.
  • We fixed an issue resulting in PDFs potentially rendering blank after panning down a few pages and back up.
  • We fixed an issue from recent flights where Alt + D wouldn’t bring input focus to the address bar when certain keyboards were active.

Input Improvements:
 

  • We fixed an issue resulting in the enter key not working properly in Facebook Messenger.
  • We fixed an issue resulting in the Delete key on the full touch keyboard layout unexpectedly inserting a period in UWP apps.
  • We fixed an issue resulting in a stutter when selecting long strings in certain single line editable text boxes (for example when naming favorites in Microsoft Edge).

General changes, improvements, and fixes for PC

  • RS4 builds include many of the same fixes included in the latest RS3 builds.
  • We are introducing a new color wheel to Color & High Contrast Settings to help you get a feel for the effect of each of the different available color filters.
  • You may see a Microsoft Edge shortcut on your desktop after upgrading to this build. You can delete the shortcut, upgrade from this build and it will not return.
  • We fixed an issue resulting in Mod Organizer no longer load mods into Skyrim in recent flights.
  • We fixed an issue resulting in the last flighted build sometimes green screening with a SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION in win32kfull.sys.
  • We fixed an issue resulting in the WIN+X menu sometimes unexpectedly missing the accelerator key underline hints.

Windows Insider Program + LinkedIn = AWESOME
Windows Insiders! You’re going to see us doing a lot more with our friends in LinkedIn this year in order to provide YOU the best possible career and learning opportunities as part of our program. This week at Ignite, the LinkedIn folks are giving away 6 free courses on Deploying, Administering and Troubleshooting Office 365 that you might be interested in. Since we know many of you are following along on our MS Ignite adventures, we thought we’d share that info with you too. If you’d like to try these, click here!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...