Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχουν drivers για τα win 10. Μπορείς να δεις τι συσκευές(LAN-Chipset-Audio) έχει η μητρική σου και με λίγο google θα βρεις τους drivers. Αλλά  δεν θα χρειαστεί να ψάξεις γιατί αυτό το αναλαμβάνουν τα win 10. Αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα εδώ είμαστε.

Στο official site δεν υπάρχει έχει μόνο μέχρι Win7 :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν φορτώνει ο δίσκος γρήγορα και δεν δουλεύει το παρακάτω πρόγραμμα.

Πριν λίγο καιρό που το είχα ψάξει νομίζω πως είχα δει ότι αυτό το πρόγραμμα δεν είναι συμβατό με τα 10. Δεν είμαι 100% σίγουρος όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο official site δεν υπάρχει έχει μόνο μέχρι Win7 :/

Δεν αναφέρομαι στο official site αλλά στις εταιρείες των συσκευών που έχει η μητρική. Π.χ. το lan και η κάρτα ήχου είναι realtek ALC888. Αν στο search στο σαιτ της realtek βάλεις την κάρτα σου θα μπορέσεις να βρεις τους drivers.

http://www.realtek.com.tw/search/default.aspx?keyword=Realtek+ALC888

 

Υπάρχει και άλλο τρόπος για πιο δύσκολες περιπτώσεις μέσω του hardare ID της συσκευής από το device manager. Βάζεις το hardware id στο σαιτ http://pcidatabase.com/ και βρίσκεις τους drivers.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια τα δεκαρια αλλα μεχρι στιγμης δεν μου δουλευουν σωστα.  

 

Ανοιγω πισι και μολις παει να φορτωσει τα windows βγαζει το μπλε παραθυρακι με χαλασμενα γραφικα και σταματαει... αυτο βεβαια μου το κανει μια στο τοσο... καμια ιδεα γιατι μπορει να συμβαινει αυτο? 

 

 

Να πω επισης οτι ειναι η τριτη φορα που κανω φορματ τα win 10. 

 

Μεχρι στιγμης νομιζα οτι το προβλημα ηταν επειδη ειχα 2 σκληρους .

 

οταν πηγαινα να κανω φορματ με τους 2 σκληρους πανω , δε μπορουσα να σβησω ενα μικρο μερος με αρχεια συστηματος (350MB SYSTEM FILES) 

 

οποτε εβγαλα τον ενα και εκανα διαγραφη ολων κανονικα.... νομιζα οτι ελυσα και το προβλημα με το φορτωμα των windows αλλα...

 

 

 

 

 

 

 

Κάρτα γραφικών βρωμάει.. :( Τσέκαρε την..

Κοντοζυγώνει η RS3 RTM..

 

Άντε να δούμε τι θα δούμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κανω Format οταν βγει RTM! το WDDM 2.3 δεν βγαινει για stuttering

 

Μολης επαιξα 3-4 παιχνιδια ολα καλα!

 

Και ουτε με Creators Update ειχα stuttering ουτε τιποτα που το ξερω οτι ειναι fail!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να βγεί και ενα Gamers Update :-P Τα χει κάνει π**τανα λίγο η MS, όπως αντίστοιχα και με την κονσόλα της και τα μπασταρδεματα ενοποίησης με το ζόρι xbox-win 10 = ΣΑΛΑΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με optimize Win10 ειναι ολα καλα ενας μεσος user αυτα δεν τα κανει!οντως τα εχει κανει σαλατα το xbox και ολα αυτα βγαινουν χωρις προβληματα,τωρα μενει να δουμε το fall creators !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...