Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1703 - 15063.608 μετά το σημερινό update.

έχω το 1607 -xxxxx.xxx  πως μπορώ να βάλω εύκολα το creators(1703) και να πάω αμέσως σε τελευταίο build; ή έστω να βάλω εύκολα το creators.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια γιατι δεν μπορω να γραψω στο start menu καθολου ενωδουλευει μια χαρ το πληκτρολογιο ;

Γραψε το παρακατω στο run command : C:\Windows\system32\ctfmon.exe

 

 

2 ερωτησεις :

 

α) Εχω μια διεργασια πο λεγεται SearchUI.exe και τρωει 70-90mb μονιμα. Ειναι το cortana ή απλα το Search; Αν και δε νομιζω να υπαρχει Cortana για εμας που ειμαστε απο Ελλαδα. Πως μπορω να καταλαβω εαν ειναι ενεργοποιημενη;

 

β) Εχω απανεργοποιησει Superfetch και Windows Search, ενω τα ειχα ενεργοποιημενα 3 χρονια. Πειραζει; Εχω τα windows 10 στον SSD και δυο HDD για δεδομενα.

 

γ) Παρολο που εχω απενεργοποιησει το Windows Search, δε μπορω να σβησω τον φακελο C:\ProgramData\Microsoft\Search. Για αναζητηση αρχειων χρησιμοποιω το Everything.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, αντιμετωπίζει κάποιος πρόβλημα με την ενημέρωση του windows store?

Σε καθαρή εγκατάσταση μου βγάζει σφάλμα όπως και σε άλλο υπολογιστή με windows 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, αντιμετωπίζει κάποιος πρόβλημα με την ενημέρωση του windows store?

Σε καθαρή εγκατάσταση μου βγάζει σφάλμα όπως και σε άλλο υπολογιστή με windows 10

 

Πρόβλημα της συγκεκριμένης ενημέρωσης είναι. Δεν νομίζω να το διορθώσουν μέσα στο σαββατοκύριακο οπότε περίμενε το καινούργιο από δευτέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια τα δεκαρια αλλα μεχρι στιγμης δεν μου δουλευουν σωστα.  

Ανοιγω πισι και μολις παει να φορτωσει τα windows βγαζει το μπλε παραθυρακι με χαλασμενα γραφικα και σταματαει... αυτο βεβαια μου το κανει μια στο τοσο... καμια ιδεα γιατι μπορει να συμβαινει αυτο? 


Να πω επισης οτι ειναι η τριτη φορα που κανω φορματ τα win 10. 

Μεχρι στιγμης νομιζα οτι το προβλημα ηταν επειδη ειχα 2 σκληρους .

οταν πηγαινα να κανω φορματ με τους 2 σκληρους πανω , δε μπορουσα να σβησω ενα μικρο μερος με αρχεια συστηματος (350MB SYSTEM FILES) 

οποτε εβγαλα τον ενα και εκανα διαγραφη ολων κανονικα.... νομιζα οτι ελυσα και το προβλημα με το φορτωμα των windows αλλα...





 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια τα δεκαρια αλλα μεχρι στιγμης δεν μου δουλευουν σωστα.  

 

Ανοιγω πισι και μολις παει να φορτωσει τα windows βγαζει το μπλε παραθυρακι με χαλασμενα γραφικα και σταματαει... αυτο βεβαια μου το κανει μια στο τοσο... καμια ιδεα γιατι μπορει να συμβαινει αυτο? 

 

 

Γιατι στο κανει?γιατι οπως ειπες τα windows..δεν σου δουλευουν σωστα.....

 

Ειπαμε για ολα δεν φταινε τα windows...μπορει να χεις χαλασμενη καρτα γραφικων..χαλασμενο δισκο κλπ...σιγουρα δεν φταινε τα 10αρια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να εμφανιστηκε τωρα. Μηπως εχεις βαλει καποια usb συσκευη πανω προσφατα? Αν εχεις βγαλε την και ξαναδοκιμασε. Επισης δοκιμασε να βγαλεις και να βαλεις τις μνημες( οπως και να τις ελεγξεις για σφαλματα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω drivers μητρικής για τα Windows 10 τι να κάνω;

P55-UD3L REV. 2.0

Αν δεν αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα, μην κάνεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω drivers μητρικής για τα Windows 10 τι να κάνω;

P55-UD3L REV. 2.0

Υπάρχουν drivers για τα win 10. Μπορείς να δεις τι συσκευές(LAN-Chipset-Audio) έχει η μητρική σου και με λίγο google θα βρεις τους drivers. Αλλά  δεν θα χρειαστεί να ψάξεις γιατί αυτό το αναλαμβάνουν τα win 10. Αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα εδώ είμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...