Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανως αυτο το προβλημα θα το εχουν αντιμετωπισει κι αλλοι η θα το αντιμετωπισουν στο μελλον, ας δοθει μια λυση λοιπον σε περιπτωση που υπαρξουν κι αλλοι χαζοι σαν εμενα.

 

Δοκιμασα και με compatibility mode, τιποτα. Αρνειται να τρεξει αν δεν εγκαταστησω το netframework 3.5 το οποιο και δεν με αφηνει να εγκαταστησω.

Το sims 3 παίζει κανονικότατα στα Windows 10. Το έχει η κοπέλα μου. Έχω και μία "θειική " έκδοση με όλα τα DLC/Expansions. Και μια αυθεντική, και τα δύο παίζουν χωρίς να ζητάει κανένα framework.

 

Αυθεντικό είναι; Αν ναι, δε βλέπω για ποιο λόγο να υπάρχει θέμα. 

Να σημειώσω πως είμαστε στην τελευταία έκδοση (1703). Τελευταίο update κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια καλησπερα,

 

Σημερα μεσω windows media creation tool εκανα εγκατασταση τα 10 σε ενα πσ ενως φιλου μου που το ειχε διαλυσει το πσ του...

 

Το προβλημα ειναι οτι πατησα να μην χασει τιποτα απο οσα ειχα μεσα...μεγα λαθος...

 

Το πσ λοιπον ειναι ακομα αργο...γενικα τρωει κολληματα μεγαλα...

 

Προσπαθησα φυσικα να κανω διαγραφη το windowsold μπας και στρωσει αλλα κολλαει στην εκκαθαριση δισκου...

ΚΑΙ επισης προσπαθησα να κανω reset this PC αλλα κολλαει στο 1%.

 

Αφου εφαγα λοιπον 5-6 ωρες απο την ζωη μου για αυτα :') ειπα να ξανακανω καθαρο install χωρις να μεινει τιποτα μεσα μεσω του media creation tool και παλι....πειτε σας παρακαλω οτι οταν τελειωσει δεν θα εχει μεσα τιποτα απο οτι ειχε πριν....δεν θα αντεξω 3ο φορματ σερι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PC του τι Specs έχει; 

 

3ο φορμάτ; Τα άλλα που του έκανες δεν είναι φορμάτ.

 

Αν κολλάει μετά από καθαρή εγκατάσταση, τσεκάρετε τροφοδοτικό και δίσκο γιατί προφανώς κάτι δε πάει καλά.

Αν δεν είναι σε SSD μη περιμένεις πολλά. Ωστόσο βάλε το Hard Disk Sentinel να δεις την υγεία του δίσκου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα ηταν φιλε οτι απο τα 750gb δισκο π εχει τα 150 ηταν ελευθερα μετα την εγκατασταση τον 10.

 

Ειχε να κανει 2 χρονια format και οχι δεν εχει ssd...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2017, χωρίς ssd, με όποια χρήση και να κάνεις, είναι δώρον-άδωρον φίλε μου. Δυστυχώς. Είναι must, δε βοηθάει μόνο στην εκκίνηση, όπως πολλοί έχουν στο μυαλό (ειδικά όποιος ξεμένει με παλιά PC και αναρρωτιέται γιατί σέρνονται τα κακά windows :P )

 

Μόνο με καθαρή εγκατάσταση θα δει λίγη προκοπή, αλλά όλα εξαρτώνται και από το υπόλοιπο σύστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Ενας φιλος αντιμετωπιζει θεμα με τα windows. Ετσι ξαφνικα δεν ανοιγει η διαχειριση συσκευων δεν μπαινει ιντερνετ ενωβ οταν ανοιγει chrome του βγαζει "η φορτωση της μοναδας Msxl2.dll απετυχε". Στο cmd την sfc scannow δεν την παιρνει και βγαζει οτι δεν εχει δικαιωμα. Αν γινεται να βοηθησει καποιος;

Aνοιξε cmd ή powershell as administrator .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το sims 3 παίζει κανονικότατα στα Windows 10. Το έχει η κοπέλα μου. Έχω και μία "θειική " έκδοση με όλα τα DLC/Expansions. Και μια αυθεντική, και τα δύο παίζουν χωρίς να ζητάει κανένα framework.

 

Αυθεντικό είναι; Αν ναι, δε βλέπω για ποιο λόγο να υπάρχει θέμα. 

Να σημειώσω πως είμαστε στην τελευταία έκδοση (1703). Τελευταίο update κλπ. 

Ας παει για format. Βαρεθηκα να ασχολουμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια αυθενική εγκατάσταση απλα δεν έχω περάσει το update. Το creators update είναι το τελευταίο;

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

απο εδω θα το βάλω...κανω κάτι λάθος;

 

Μετα λέω να απενεργοποιήσω τα updates γιατι είναι laptop από το 2010. τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μετα λέω να απενεργοποιήσω τα updates γιατι είναι laptop από το 2010. τι λέτε;

To οτι το λαπτοπ ειναι απο το 2010 δεν εχει να λεει τιποτα. Το να απενεργοποιησεις updates που είναι πρωτίστως για θεματα ασφαλειας σου ομως, λεει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω η τελευταια εκδοση των 10 ειναι η version 1703 build 15063;

Απο εδω ποια εκδοση κατεβαζει την τελευταια; https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Addressed issue where the color profiles do not revert to the user-specified settings after playing a full-screen game.''

 

6 μήνες τους πήρε..Τελικά το έφτιαξαν με το σημερινό CU..Γραμμένους κανονικά μας έχει τους gamers η M$, αλλά αυτό είναι γνωστό πάνω από δεκαετία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...