Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ με το υπάρχον σύστημα μπορώ να αγοράσω ένα τέτοιο κωδικό και να το περάσω στο activation όπως είναι το μηχάνημα ή μόλις το αγοράσω πρέπει να περάσω windows από την αρχή ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

guys μια ερώτηση έχω ενα λαπτοπ με Windows 10 αλλα ειχε προεγκαταστημένα τα Windows 8... θέλω να κάνω recovery μέσω του προγράμματος της toshiba και λογικά θα περαστούν τα 8 πάλι ,ετσι; μετα μπορώ να κατεβάσω πάλι τα 10αρια ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guys μια ερώτηση έχω ενα λαπτοπ με Windows 10 αλλα ειχε προεγκαταστημένα τα Windows 8... θέλω να κάνω recovery μέσω του προγράμματος της toshiba και λογικά θα περαστούν τα 8 πάλι ,ετσι; μετα μπορώ να κατεβάσω πάλι τα 10αρια ;

 

Μπορείς αλλά είναι τσάμπα δρόμος. Κατέβασε από την αρχή τα 10 και κάνε καθαρή εγκατάσταση καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς αλλά είναι τσάμπα δρόμος. Κατέβασε από την αρχή τα 10 και κάνε καθαρή εγκατάσταση καλύτερα.

 

1.σβήνω το διαμέρισμα του λειτουργικού και το εγκαθιστώ?όπως κάνουμε format?

2.θα σβηστεί και το recovery της toshiba?

3.με την ενεργοποίηση τι κάνουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.σβήνω το διαμέρισμα του λειτουργικού και το εγκαθιστώ?όπως κάνουμε format?

2.θα σβηστεί και το recovery της toshiba?

3.με την ενεργοποίηση τι κάνουμε?

1 ναι format κανονικά στα 10άρια κατευθείαν

2 αστο να υπάρχει...

3 στην ενεργοποίηση κατα την εγκατάσταση εκεί που θα σου ζητήσει κλειδί πάτα παράβλεψη και όταν μπεις θα ενεργοποιηθούν αυτόματα... δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ναι format κανονικά στα 10άρια κατευθείαν

2 αστο να υπάρχει...

3 στην ενεργοποίηση κατα την εγκατάσταση εκεί που θα σου ζητήσει κλειδί πάτα παράβλεψη και όταν μπεις θα ενεργοποιηθούν αυτόματα... δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι    

 

Εγώ πάντα έσβηνα και τα recovery partitions από τα δικά μου laptops.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενεργοποιημένα με activator/crack ή κανονικά microsoft?

 

Edit: Αν τρέξεις σε cmd την εντολή slmgr /xpr θα δεις και την ημερομηνία που λήγουν.

 

 

Όσοι θέλουν να ελέγξουν την ενεργοποίηση του λειτουργικού, πρέπει να γράψουν την εντολή χωρίς κενό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντα έσβηνα και τα recovery partitions από τα δικά μου laptops.

 

αν ήταν δικό μου έτσι θα έκανα...

 

λοιπόν δεν μου bootαρει απο φλασάκι-α..το-α "έκαψα" με rufus και τίποτα..bootαρω με f12 επιλέγω το usb και μου βγάζει "checking media failed"...bootάρω σαν πρώτη επιλογή usb απο boot menu απο μητρική τίποτα...

 

σημ. στον δικό μου υπολογιστή λειτουργούν κανονικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι θέλουν να ελέγξουν την ενεργοποίηση του λειτουργικού, πρέπει να γράψουν την εντολή χωρίς κενό.

 

https://www.dropbox.com/s/72a1i8p2uhjytoa/win10activ.PNG?dl=0

 

Νομιζω ειμαι καλα ε ? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NEO Windows 10 RS4 Build 16353 (Skip Ahead)

 

post-238528-0-09623100-1504213381_thumb.jpg

 

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/08/31/announcing-windows-10-insider-preview-build-16353-pc-skip-ahead/

 

General changes, improvements, and fixes for PC

  • When the Action Center is black (the default option) the “clear all”, “expand”/”collapse”, and “see more” link text will now all use your accent color – making them pop more and improving discoverability.
  • We’ve updated the Action Center to now support a two finger touch gesture to dismiss all notifications. Place two fingers vertically within the Action Center near the edge opposite to the side of your screen. Then slide these fingers towards the side of the screen. You will notice all notification groups following your fingers and then dismissing as you slide your fingers off the side of the screen.
  • We fixed an issue in XAML resulting in text animations appearing slightly blurry in the last flight until the animation had stopped (for example, when loading the main page of Settings).
  • We fixed an issue resulting in the taskbar being unexpectedly thick if you booted up the PC while plugged in to an external monitor with a different DPI.
  • We fixed an issue that caused minimized per-monitor DPI aware windows to miss DPI changes and end up with a mix of DPI scaling upon restoring.
  • We fixed an issue from recent flights where when Slideshow was enabled resuming from sleep a second time might place the Lock screen in a state where it couldn’t be dismissed without pressing Ctrl + Alt + Del.
  • We fixed an issue resulting in an unexpected change in mouse sensitivity in the last flight for PCs using non-default display scaling.
  • We fixed an issue resulting in Asphalt 8 not accepting input in recent flights.
  • We fixed an issue resulting in progress wheels on certain websites in Microsoft Edge unexpectedly moving out of place during their rotation.
  • We fixed an issue where the Windows Hello strings would appear on top of the page when performing a pin reset from the login screen.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είχε ξεμείνει ένα κλειδί για windows 8 pro και έχοντας ένα σύστημα με 10 home, τρώω φλασιά και λέω ρε μπας και γίνεται upgrade σε 10 pro με το κλειδί αυτό; Πήγα στις ρυθμίσεις, έκανα αλλαγή κλειδιού και το δέχτηκε κανονικά και πλέον έχω τα 10 pro. Αυτά :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα.

 

Να κανω μια ερωτηση για ενα θεμα που αντιμετωπιζω. Αν εχει απαντηθει επειδη εναι αδυνατο να ψαξω ολο το νημα θυμηστε μου περιπου ποτε συζητηθηκε να το αναζητησω.

 

 

Εχω windows 10 αγορασμενα κανονικα. Εως τωρα εκανε ολες τις αναβαθμισεις χωρις προβλημα. Στην τελευταια ομως την βλεπει , ζηταει να την κανει, κατεβαζει την αναβαθμιση την εφαρμοζει και οταν ξανακανει restart κανει μονο το restore to previous version και την ξαναφαιρει.

 

Δοκιμασα να κλεισω το windows defender μιας και δεν χρησιμοποιω αλλο προγραμμα προστασιας και ουτε ετσι δουλεψε.

 

Εχετε καποια ιδεα να δοκιμασω ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το εχω απορια. Πως γινεται τα καινουρια windows να βρισκουν τοσο ευκολα ολους τους drivers; Ειδικα σε λαπτοπ παλαιοτερα οταν εκανα format ηθελα πριν ολοκληρη προετοιμασια για να κατεβασω ολους τους drivers. Ετρωγα μια ημερα.. Ενω πλεον ακομα και σε παλια λαπτοπ βρισκει τα παντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...