Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δες Link.png Site: εδώ

 

Καλησπέρα και πάλι. Έχω την έκδοση 10 Home 64bit και όπως φαίνεται και στην εικόνα είναι ενεργοποιημένα και μου γράφει το μήνυμα που μου πετάει να πάω στις ρυθμίσεις.

Επίσης δεν μου αναφέρει συγκεκριμένη ημερομηνία αλλά ότι θα λήξουν σύντομα. Το πότε δε το γράφει.

Τι μπορώ να κάνω για να μη μου το πετάει αυτό ;

post-126622-0-06351700-1504116060_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να αγοράσω νόμιμο κλειδί χωρίς να αλλάξω κάτι από το υπάρχον setup που μπορώ να ψάξω ;

Επίσης θα είναι μόνιμο ή θα θέλει ετήσια ανανέωση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το psngames το κλειδί που πήρα μου βγάζει αυτό:

 

post-269452-0-21095100-1504124198_thumb.png

 

Το κατά πόσο αληθεύει, μένει να φανεί. Το κλειδί το πήρα το Μάιο στα 6.40€ (τώρα έχει κάπου 11-12€)


Ενεργοποιημένα με activator/crack ή κανονικά microsoft?

 

Edit: Αν τρέξεις σε cmd την εντολή slmgr /xpr θα δεις και την ημερομηνία που λήγουν.

Αυτό που βγάζει στο παιδί σημαίνει ότι κάποιος του πούλησε κλειδί από KMS or something. Κάτι τέτοια μου έβγαζε από σπασμένα και από το eBay από κάποιο που είχα πάρει με 3-4€. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον υπολογιστή του πατέρα μου που κάναμε update από τα 7 και έβαλα 10 του γράφει το μήνυμα που δείχνει η εικόνα σου. Λογικά είναι ενεργοποιημένα για πάντα.

Εγώ πρέπει να ζητήσω κάτι συγκεκριμένο απο ebay ή από κάποιο άλλο site ;

Αυτό που ζητάω είναι Windows 10 Home 64bit ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το psngames το κλειδί που πήρα μου βγάζει αυτό:

 

attachicon.gifScreenshot_11.png

 

Το κατά πόσο αληθεύει, μένει να φανεί. Το κλειδί το πήρα το Μάιο στα 6.40€ (τώρα έχει κάπου 11-12€)

Αυτό που βγάζει στο παιδί σημαίνει ότι κάποιος του πούλησε κλειδί από KMS or something. Κάτι τέτοια μου έβγαζε από σπασμένα και από το eBay από κάποιο που είχα πάρει με 3-4€. 

 

Γι' αυτό και η ερώτηση για το πως τα ενεργοποίησε. Το λέει ξεκάθαρα και στο μνμ των windows ότι έχουν ενεργοποιηθεί μέ άλλη υπηρεσία (KMS) εκτός MS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ΟΕΜ αγόρασα. Σου γράφει τις διαφορές με τη retail. 

 

Μου κάνει μεγάλη εντύπωση που το ίδιο κλειδί που πήρα έχει μπει και σε 2ο μηχάνημα, και με την παραπάνω εντολή και το 2ο μηχάνημα λέει ότι είναι permanently activated. 

 

Η ειλικρινής μου γνώμη είναι ότι με αυτά τα φτηνά κλειδιά μπορεί να τύχει οτιδήποτε! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...