Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, σημερα έφτιαξα καινούργιο dekstop και στο μαγαζί μου είπαν οτι κοστίζουν 100€ τα Windows10.

Ξέρετε πως να κατεβάσω τα αυθεντικά χωρίς να πληρώσω τόσα;

Από δώ κατεβάζεις, τα περνάς σε στικάκι, αγοράζεις και ένα κλειδάκι με 4-5€ από αξιόπιστο πωλητή στο ebay και είσαι κομπλέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από δώ κατεβάζεις, τα περνάς σε στικάκι, αγοράζεις και ένα κλειδάκι με 4-5€ από αξιόπιστο πωλητή στο ebay και είσαι κομπλέ

Ευχαριστώ πολυ, μόλις το αγοράσω μου δείχνει το νουμερο(κλειδί); Και αυτο μπορώ να το χρησιμοποίησω αύριο που θα πάρω το dekstop;

Τα home η τα pro προτείνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να βγάλω άκρη γιατι μου λεει έχετε ήδη τα Windows10 στο laptop που θα τα κατεβάσω για να τα βαλω στο στικάκι, μου λεει θέλετε ενημέρωση η το εργαλείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να βγάλω άκρη γιατι μου λεει έχετε ήδη τα Windows10 στο laptop που θα τα κατεβάσω για να τα βαλω στο στικάκι, μου λεει θέλετε ενημέρωση η το εργαλείο;

Βρες την επιλογή "Δημιουργία μέσων εγκατάστασης" ή κάπως έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολυ, μόλις το αγοράσω μου δείχνει το νουμερο(κλειδί); Και αυτο μπορώ να το χρησιμοποίησω αύριο που θα πάρω το dekstop;

Τα home η τα pro προτείνεις;

 

Ειναι αυθεντικα κλειδια; Πως τα βρισκουν με 4-5 ευρω;

 

 

Θελω να ρωτησω κατι σχετικα με το Superfetch. Εχω το συστημα της υπογραφης, windows 10 και ssd + 2 hdd και ειναι ενεργοποιημενο. Να το απενεργοποιησω; Θα χασω κατι; Δε θελω να λειτουργει η cpu χωρις λογο και δε πιστευω οτι αν κανει το προγραμμα 1 δευτερολεπτο παραπανω θα ειναι θεμα.

 

Εχω ενα παλιο λαπτοπ με windows 10, hdd και ζοριζεται αρκετα. Υπαρχει περιπτωση το Superfetch να δημιουργει το προβλημα; Η cpu συνεχεια δουλευει χωρις λογο και εχει μεγαλες θερμοκρασιες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αυθεντικα κλειδια; Πως τα βρισκουν με 4-5 ευρω;

 

Τα περισσότερα είναι refurb keys. ;)

Εχω ενα παλιο λαπτοπ με windows 10, hdd και ζοριζεται αρκετα. Υπαρχει περιπτωση το Superfetch να δημιουργει το προβλημα; Η cpu συνεχεια δουλευει χωρις λογο και εχει μεγαλες θερμοκρασιες.

 

Σίγουρα δεν φταίει το superfetch. Ανοιξε το Resource Monitor (Win+S --> "resource") και παρακολούθησε λίγο στο CPU και στα SSD/HDD, ποιά προγράμματα τρέχουν, για πόση ώρα κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα το εδωσα το λαπτοπ ηταν ενος φιλου. Απλα το εχει 7,8 χρονια. Κολλουσε μολις του ειχα κανει φορματ, οποτε δεν ειναι οτι καποιο προγραμμα φταιει. Τεσπα το απενεργοποιησα και λογικα θα τα πηγαινει καλυτερα τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με Insider η ερώτησή μου...

 

Είμαι στην τελευταία slow.

 

Όλα καλά γενικά, αλλά:

 

Τί τους ήρθε και πειράξανε τη διαχείριση εκτυπωτών?

 

Στο Device Manager βάλανε το WSD Print Provider, όπου υπάρχουν πάλι οι εκτυπωτές που ήταν και πριν εγκατεστημένοι (παραμένουν στο Printers).

 

Το αποτέλεσμα είναι να π.δάει τη διαχείριση.

 

Όλα τα προγράμματα/managers της Epson (δύο εκτυπωτές) εμφανίζονται δύο φορές (event manager κλπ), ως "κανονικό" και ως "copy 1". Στο "Συσκευές και Εκτυπωτές", όμως, φαίνεται μόνο 1 αντίγραφο του κάθε εκτυπωτή (αυτό που είχα πριν). Αυτό το αντίγραφο είναι ορισμένο ως default κλπ.

 

Όμως...αν πάω να εκτυπώσω οτιδήποτε με το "κανονικό", ενώ τον βλέπει σαν online/ready, δεν τυπώνει τίποτα.

 

Πρέπει κάθε φορά να επιλέγω το "copy 1" για να κάνω δουλειά μου.

 

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να τους σβήσω όλους και να τους περάσω πάλι, γιατί φοβάμαι πως θα ξανακάνει τα ίδια μόνο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παραπανω κλειδια των 5€ εχουν καποιο θεμα? Ειναι μιας χρησης ετσι?

Οταν θα περαστουν τα 10αρια απο το site της Microsoft θα υπαρξει κανα θεμα με ολες τις ενημερωσεις που θα πρεπει να μπουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ μέσα το μεγαλύτερο ποσοστό έχει τέτοια κλειδιά ή αναβαθμισαν από τα 7ρια Δωρεάν.

 

Και εγω τέτοιο έχω. Λογικά είναι κλειδιά πολλαπλών χρήσεων από εταιρείες φαντάζομαι, και έχουν όριο στις χρήσεις τους φυσικά.

 

Πχ πήρα ένα από το psngames, και έχω ενεργοποιησει 2 pc με το ίδιο κλειδί. Έχει τώρα 3 μηνες, δεν έχω δει κάτι. Όλα καλά.

 

Είχε πάρει φίλος από ebay, έβλεπε μετά από 4-5 μήνες μηνυμα ότι "τα windows θα απενεργοποιηθουν " (ποτέ δεν απενεργοποιηθηκαν).

Είχα κι εγώ από το eBay απλά έβλεπα στο activation menu ένα μήνυμα που μου το έβγαζε όταν είχα τα windows από το θείο ενώ με αυτό που έχω τώρα βλέπω "windows has been activated with digital licence".

Για τα 4-5 € που κοστίζουν (6.40€ το δικό μου κλειδί ) , αξίζει ο κόπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ μέσα το μεγαλύτερο ποσοστό έχει τέτοια κλειδιά ή αναβαθμισαν από τα 7ρια Δωρεάν.

 

Και εγω τέτοιο έχω. Λογικά είναι κλειδιά πολλαπλών χρήσεων από εταιρείες φαντάζομαι, και έχουν όριο στις χρήσεις τους φυσικά.

 

Πχ πήρα ένα από το psngames, και έχω ενεργοποιησει 2 pc με το ίδιο κλειδί. Έχει τώρα 3 μηνες, δεν έχω δει κάτι. Όλα καλά.

 

Είχε πάρει φίλος από ebay, έβλεπε μετά από 4-5 μήνες μηνυμα ότι "τα windows θα απενεργοποιηθουν " (ποτέ δεν απενεργοποιηθηκαν).

Είχα κι εγώ από το eBay απλά έβλεπα στο activation menu ένα μήνυμα που μου το έβγαζε όταν είχα τα windows από το θείο ενώ με αυτό που έχω τώρα βλέπω "windows has been activated with digital licence".

Για τα 4-5 € που κοστίζουν (6.40€ το δικό μου κλειδί ) , αξίζει ο κόπος.

αυπτ με 11 ευρω ειναι καλο;

https://psngames.org/downloads/microsoft-windows-10-professional/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...