Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όαση στην έρημο του επαγγέλματος είσαι φιλε, μπράβο. Άσε εμάς τους χάκερ να βολοδερνουμε με updated παράθυρα και εσύ γκουρου των pc κάνε ότι καταλαβαίνεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλή μου φίλοι το επάγγελμά μου είναι να επισκευάζω και να φτιάχνω υπολογιστές και το εξασκώ τόσα χρόνια τώρα αν νομίζετε ότι επειδή κάνετε κάποια update ο υπολογιστής σας δεν είναι ευάλωτος ή είναι καλύτερος τότε πρέπει να γυρίσετε κάποια χρόνια πίσω και να δείτε Σε τι ακριβώς χρησιμεύουν αυτά τα update Εγώ δηλαδή που το μηχάνημα Δεν το έχω κάνει κανένα date το δικό μου είναι ευάλωτο Εγώ πάντως μέχρι τώρα Ούτε πρόβλημα ούτε τίποτα εσείς συνεχίζετε να κάνετε και να έχετε 1000 προβλήματα.... σιγά την χρήση που κάνετε και θέλετε full ασφάλεια στον υπολογιστή σας όλοι οι χάκερ επαγγελματίες εσάς θα χακάρουν χαχαχαχαχ

Η ίδια λογική του " μη βγεις εξω μπορει να σε πατήσει αμαξι,μηχανακι,υδροπλανο, να γινει επίθεση εξωγήινων ". ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή μου φίλοι το επάγγελμά μου είναι να επισκευάζω και να φτιάχνω υπολογιστές και το εξασκώ τόσα χρόνια τώρα αν νομίζετε ότι επειδή κάνετε κάποια update ο υπολογιστής σας δεν είναι ευάλωτος ή είναι καλύτερος τότε πρέπει να γυρίσετε κάποια χρόνια πίσω και να δείτε Σε τι ακριβώς χρησιμεύουν αυτά τα update Εγώ δηλαδή που το μηχάνημα Δεν το έχω κάνει κανένα date το δικό μου είναι ευάλωτο Εγώ πάντως μέχρι τώρα Ούτε πρόβλημα ούτε τίποτα εσείς συνεχίζετε να κάνετε και να έχετε 1000 προβλήματα.... σιγά την χρήση που κάνετε και θέλετε full ασφάλεια στον υπολογιστή σας όλοι οι χάκερ επαγγελματίες εσάς θα χακάρουν χαχαχαχαχ

πάντως εγω μια χαρα φουλ updated τα χω τα παραθυρα εδω κ ενα μισι χρόνο περίπου κ δεν εχω κανενα πρόβλημα. Επίσης φαντάζομαι δεν έχεις κ antivirus εσυ γιατι ξέρεις
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα σημερα τα 10 και παρατηρησα στην εναρξη πως αν κανω διαγραφη τα tiles τη μικραινω κιολας (προς τα αριστερα δηλαδη να μην εχει 2 σελιδες) και μετα κανω κατι pin στην εναρξη επιστρεφει στο default της :-(

 

Εχει καποια ρυθμιση για τουτο εδω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά το προχθεσινο update στην έκδοση .483 δεν μπορώ να ακούσω κάποιους σταθμούς ενώ στο λάπτοπ που έχω 7 ακούω κανονικά. Η ιστορία με τα 10 έχει γίνει πραγματικά πολύ κουραστική.

 

Edit: μπορεί τελικά να μην έχουν σχέση τα win 10. Θα ενημερώσω ξανά.

Edit2: Μάλλον το antivirus δημιούργησε το πρόβλημα.

Επεξ/σία από BlueBlood7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: Όταν ακούω μουσική (mp3 files) με το Groove Music των Windows 10, παρατήρησα ότι μετά από περίπου 1 λεπτό αρχίζει να αναβοσβήνει συνεχώς το λαμπάκι του σκληρού στον πύργο. Φαίνεται σαν να γράφει/διαβάζει ασταμάτητα, όση ώρα κι αν ακούω μουσική. Αυτό συμβαίνει ΜΟΝΟ με το Groove Music! Με κανένα άλλο πρόγραμμα (πχ Windows Media Player, iTunes, VLC) δεν συμβαίνει κάτι αντίστοιχο. Όταν βάζω τα ίδια αρχεία μ'αυτά τα προγράμματα, ο σκληρός (το λαμπάκι) δεν κάνει τίποτα. Έχει παρατηρήσει κανείς σας κάτι? Γιατί συμβαίνει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή μου φίλοι το επάγγελμά μου είναι να επισκευάζω και να φτιάχνω υπολογιστές και το εξασκώ τόσα χρόνια τώρα αν νομίζετε ότι επειδή κάνετε κάποια update ο υπολογιστής σας δεν είναι ευάλωτος ή είναι καλύτερος τότε πρέπει να γυρίσετε κάποια χρόνια πίσω και να δείτε Σε τι ακριβώς χρησιμεύουν αυτά τα update Εγώ δηλαδή που το μηχάνημα Δεν το έχω κάνει κανένα date το δικό μου είναι ευάλωτο Εγώ πάντως μέχρι τώρα Ούτε πρόβλημα ούτε τίποτα εσείς συνεχίζετε να κάνετε και να έχετε 1000 προβλήματα.... σιγά την χρήση που κάνετε και θέλετε full ασφάλεια στον υπολογιστή σας όλοι οι χάκερ επαγγελματίες εσάς θα χακάρουν χαχαχαχαχ

Μηπως δουλευεις και στο πλαισιο?  :devil:   :-D   :ph34r:

 

On topic, εγω παντα περναω ενημερωσεις, και τωρα τελευταια σκεφτομαι να μπω και insider...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως δουλευεις και στο πλαισιο?  :devil:   :-D   :ph34r:

 

On topic, εγω παντα περναω ενημερωσεις, και τωρα τελευταια σκεφτομαι να μπω και insider...

Ποτέ δε κατάλαβα τον λόγο να είναι κάποιος insider. :) Ειλικρινά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα win10 πριν κανά μήνα με fresh install, όλα καλά πολύ ευχαριστημένος.

 

Έχω ένα θεματάκι μόνο.

Στο πληκτρολόγιο (ένα παλιό logitech) όταν είναι γυρισμένο στα αγγλικά, τότε:

1) δεν πατιέται πλέον το σύμβολο του δολαρίου με shift+2 αλλά με shift + αγγλικά εισαγωγικά.

2) δεν πατιέται πλέον το σύμβολο της δίεσης με shift+3 αλλά με ... κάτι που δεν έχω εντοπίσει ακόμη!

 

Όταν γυρίζω στα ελληνικά τότε όλα κανονικά ως συνήθως.

Ρυθμίσεις γλώσσας και τοποθεσία παντού ελληνικά έχω.

 

Μπορώ να το διορθώσω κάπως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα win10 πριν κανά μήνα με fresh install, όλα καλά πολύ ευχαριστημένος.

 

Έχω ένα θεματάκι μόνο.

Στο πληκτρολόγιο (ένα παλιό logitech) όταν είναι γυρισμένο στα αγγλικά, τότε:

1) δεν πατιέται πλέον το σύμβολο του δολαρίου με shift+2 αλλά με shift + αγγλικά εισαγωγικά.

2) δεν πατιέται πλέον το σύμβολο της δίεσης με shift+3 αλλά με ... κάτι που δεν έχω εντοπίσει ακόμη!

 

Όταν γυρίζω στα ελληνικά τότε όλα κανονικά ως συνήθως.

Ρυθμίσεις γλώσσας και τοποθεσία παντού ελληνικά έχω.

 

Μπορώ να το διορθώσω κάπως?

Είχα κάτι παρόμοιο και παρατήρησα όχι μου γύρισε το πληκτρολόγιο σε US International από US English που το είχα.

Για έλεγξέ το στις γλώσσες.

Εγώ έπρεπε να το αλλάξω δύο φορές για να πιάσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...