Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μη σβήσεις ή ενσωματώσεις το partition, άστο να υπάρχει. Κατέβασε το ISO των W10 και κάψε το σε ένα DVD. Αφού το κάνεις, εγκατέστησε τα W10 μέσω του DVD με καθαρή εγκατάσταση. Εγώ έτσι κάνω. Το ISO το κατεβάζεις απο εδώ https://www.microsoft.com/el-gr/software-download/windows10

 

Ευχαριστώ μετά τις διακοπές θα κάνω ακριβώς αυτό ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παλικάρια έχω πραγματικά μία απορεία Εγώ έφτιαξα το δικό μου το laptop με τα δεκάρια έχω απενεργοποιήσει όλα τα update έχω βάλει και αυτό το πρόγραμμα από το site εδώ πέρα για την παρακολούθηση και καλά και πραγματικά το μηχάνημα Όχι δεν έχει βγάλει μπλε οθόνες και μαύρες δεν έχει ακουστεί καν δεν έχω ακούσει ακόμα βήχα και τον αφήνω πολλές φορές ανοιχτό ολόκληρη τη νύχτα γιατί τον αφήνω να κατεβάζει τι καταλαβαίνετε Με το να κάνετε συνέχεια update Update....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παλικάρια έχω πραγματικά μία απορεία Εγώ έφτιαξα το δικό μου το laptop με τα δεκάρια έχω απενεργοποιήσει όλα τα update έχω βάλει και αυτό το πρόγραμμα από το site εδώ πέρα για την παρακολούθηση και καλά και πραγματικά το μηχάνημα Όχι δεν έχει βγάλει μπλε οθόνες και μαύρες δεν έχει ακουστεί καν δεν έχω ακούσει ακόμα βήχα και τον αφήνω πολλές φορές ανοιχτό ολόκληρη τη νύχτα γιατί τον αφήνω να κατεβάζει τι καταλαβαίνετε Με το να κάνετε συνέχεια update Update....?

 

Προφανώς και αγνοείς τον λόγο ύπαρξης των updates, αλλά αντί να ενημερωθείς για ποιο λόγο βγαίνουν updates, εσύ απορείς με εμάς που τα κάνουμε... Άβυσσος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα δε ειδαμε τη 16237 νεο build 16241

 

post-238528-0-92056800-1500016604_thumb.jpg

 

 

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/07/13/announcing-windows-10-insider-preview-build-16241-pc-build-15230-mobile/#cLK8jlo7K9ULAh63.97

 

General changes, improvements, and fixes for PC
 

  • The Pin to Taskbar option is now grayed out for InPrivate sessions in Microsoft Edge. Websites pinned to the taskbar from an InPrivate session on a previous build will now open in a regular (non-InPrivate) Microsoft Edge session.
  • We fixed an issue where Windows Defender Security Center showing an ‘Unexpected’ state depending on the implementation of the 3rd party firewall product.
  • We fixed an issue where the battery status on certain laptops wasn’t updating while the device is unplugged. Thanks everyone who shared logs to help narrow this down.
  • We fixed an issue from the last flight where apps that called into the firewall, such as Microsoft Edge and other apps using networking, might become unresponsive until you rebooted.
  • We fixed an issue from the last flight resulting in the Surface Dial UI not appearing.
  • We fixed an issue when in Recovery Settings if you chose “Reset This PC” > “Keep My files” the operation would fail at 1% and will revert with no changes to the system.
  • We fixed an issue resulting in an increase in UWP app reliability issues, for example in Microsoft Edge and Photos, in recent flights.
  • If you were still seeing Storage Spaces issues in 16237, please try again in 16241 and let us know if the issues have been resolved. We’ve made an adjustment to our previous fix.
  • We fixed an issue resulting in Windows Media Player displaying a class registered error when attempting to play music files in recent flights.
  • We fixed an issue where the touch keyboard wasn’t automatically displaying upper case keys at the beginning of sentences.
  • We fixed an issue where Storage Settings might show the size of C: as double the actual size.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παλικάρια έχω πραγματικά μία απορεία Εγώ έφτιαξα το δικό μου το laptop με τα δεκάρια έχω απενεργοποιήσει όλα τα update έχω βάλει και αυτό το πρόγραμμα από το site εδώ πέρα για την παρακολούθηση και καλά και πραγματικά το μηχάνημα Όχι δεν έχει βγάλει μπλε οθόνες και μαύρες δεν έχει ακουστεί καν δεν έχω ακούσει ακόμα βήχα και τον αφήνω πολλές φορές ανοιχτό ολόκληρη τη νύχτα γιατί τον αφήνω να κατεβάζει τι καταλαβαίνετε Με το να κάνετε συνέχεια update Update....?

Τα updates υπάρχουν για κάποιο λόγο. Υπάρχουν για τη δική μας ασφάλεια. Αν θες εσύ άσε το pc σου ευάλωτο σε διάφορα πράγματα, είναι δική σου επιλογή :) 

 

Η μία και μοναδική μου μπλε οθόνη στα 2 χρόνια που έχω το λειτουργικό, ήταν αυτή που ανέφερα προχτές. 

Δεν είναι λίγος ο κόσμος που αντιμετωπίζει διαφορετικά προβλήματα, ανάλογα με το hardware ή και software (ή και την lady luck). Είναι "κοινό μυστικό". 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις εκδοση enterprise? Εχουν βγει updates ειδικα για enterprise τον τελευταιο μηνα;

 

Το συστημα μου 'μπερδευεται', επανειλημενα στο παρελθον, δειχνει updates, παει να εγκαταστησει, εγκαθιστα, και στο τελος λεει οτι undoing changes και κανει rollback τα παντα ολα.

Μου χες ξανατυχει. Δεν ξερω γιατι εμφανιζει μαλλον 'λαθος' updates.

Και μετα απο καιρο, εμφανιζει τα 'σωστα', και αναβαθμιζει σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα από ένα φίλο μου που είχε spare key. Το μετάνοιωσα με τα enterprise και πήγα στα pro. Τα παραπάνω "features" που έχουν (δεν ξέρω καν ποια είναι), δε χρειάζονται στις περισσότερες περιπτώσεις. 

Ένα από τα χοντρά θέματα που είχα, ήταν με τα updates! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή μου φίλοι το επάγγελμά μου είναι να επισκευάζω και να φτιάχνω υπολογιστές και το εξασκώ τόσα χρόνια τώρα αν νομίζετε ότι επειδή κάνετε κάποια update ο υπολογιστής σας δεν είναι ευάλωτος ή είναι καλύτερος τότε πρέπει να γυρίσετε κάποια χρόνια πίσω και να δείτε Σε τι ακριβώς χρησιμεύουν αυτά τα update Εγώ δηλαδή που το μηχάνημα Δεν το έχω κάνει κανένα date το δικό μου είναι ευάλωτο Εγώ πάντως μέχρι τώρα Ούτε πρόβλημα ούτε τίποτα εσείς συνεχίζετε να κάνετε και να έχετε 1000 προβλήματα.... σιγά την χρήση που κάνετε και θέλετε full ασφάλεια στον υπολογιστή σας όλοι οι χάκερ επαγγελματίες εσάς θα χακάρουν χαχαχαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή μου φίλοι το επάγγελμά μου είναι να επισκευάζω και να φτιάχνω υπολογιστές και το εξασκώ τόσα χρόνια τώρα αν νομίζετε ότι επειδή κάνετε κάποια update ο υπολογιστής σας δεν είναι ευάλωτος ή είναι καλύτερος τότε πρέπει να γυρίσετε κάποια χρόνια πίσω και να δείτε Σε τι ακριβώς χρησιμεύουν αυτά τα update Εγώ δηλαδή που το μηχάνημα Δεν το έχω κάνει κανένα date το δικό μου είναι ευάλωτο Εγώ πάντως μέχρι τώρα Ούτε πρόβλημα ούτε τίποτα εσείς συνεχίζετε να κάνετε και να έχετε 1000 προβλήματα.... σιγά την χρήση που κάνετε και θέλετε full ασφάλεια στον υπολογιστή σας όλοι οι χάκερ επαγγελματίες εσάς θα χακάρουν χαχαχαχαχ

Σε όλα τα επαγγέλματα υπάρχουν οι καλοί, οι μέτριοι και οι κακοί.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...