Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

νεο Windows 10 RS3 Build 16232

 

post-238528-0-34260800-1498822147_thumb.jpg

 

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/06/28/announcing-windows-10-insider-preview-build-16232-pc-build-15228-mobile/#uA6cDcKICHfgxa8Q.

 

Changes, improvements, and fixes for PC
 

  • We fixed the issue that was causing updating to the latest build to fail and roll back to the previous build if you had the .NET 3.5 Framework installed. You should no longer need to uninstall .NET 3.5 before trying to update to this build.
  • We fixed an issue for those with certain languages installed in the last flight where ctfmon.exe would go into a crash loop, resulting in typing in the Start menu and UWP apps becoming impossible.
  • We’ve listened to feedback and in Windows Defender Security Center you will soon have the option to dismiss recommendations (yellow badged items). In this build, you will see the upcoming addition however it is under construction and not up and running yet. Stay tuned and we’ll let you know when we have it finished.
  • We fixed an issue where some games like Mass Effect 3 would crash if you used Alt + TAB after 5 minutes of game play.
  • We fixed an issue resulting in Word 2016 crashing if you attempted to ink in it.
  • We fixed an issue where using the new Ctrl + Win + C hotkey to enable and disable color filters would unexpectedly open Settings.
  • We fixed an issue from the last flight where auto-complete in the URL bar of Microsoft Edge might fail on some devices – searching for a partial string instead of the autocompleted text. This fix should also address the feedback some of you were reporting where Cortana sometimes couldn’t keep up with typing on that flight and the letters would end up out of order.
  • We fixed an issue where the File Explorer Ribbon assets were blurry if the window’s DPI was not equal to the system DPI.
  • We fixed an issue resulting in apps that start with X, V or Q being incorrectly categorized in Start on Polish builds.
  • We’ve moved the new Video Playback Settings page to now be listed under the Apps category, and have fixed the issues on the page where the video and battery dropdown weren’t displaying correctly.
  • We fixed an issue with the XAML Acrylic Brush that could result in certain apps, for example Maps, occasionally crashing due to attempting to load acrylic brushes while the app was suspended.
  • We fixed a rare condition that could result in Start menu appearing to flash/flicker continuously.
  •  
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καθε νεο update ειναι διορθωση των μαλακιων που κανανε στα προηγουμενα και πρηξιμο @@ με τον edge και τον defender...

 

Αρχιζει να κουραζει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας κ απο εμενα.

Δουλευει σε καποιον το STORE live tile;

Αν ναι θα ηθελα να ξερω ποια εκδοση τον WIN10 εχει.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να είσαι με Ms Account για να δουλέψει; Ρωτάω επειδή είμαι με Local, και ούτε σε εμένα δουλεύει το live tile αυτό. Είμαι στην 15063.447

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους αγοράζουν κλειδιά από "σίγουρα" sites.

 

Κλειδί win 7 Pro retail αγορασμένο από PSNGAMES.org πριν 2 μήνες, το δέχτηκε μετά την εγκατάσταση και τώρα βγάζει το λογισμικό μη γνήσιο.

 

Edit

Μετά από αρκετές προσπάθειες (restarts), εμφανίστηκε η καρτέλα activation και ήταν επιτυχής (!!!).

Έγινε αλλαγή και της μαύρης οθόνης στην κλασική και όλα ΟΚ.

 

Ελπίζω να μην επανεμφανιστεί η μαύρη οθόνη.

Επεξ/σία από makfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους αγοράζουν κλειδιά από "σίγουρα" sites.

 

Κλειδί win 7 Pro retail αγορασμένο από PSNGAMES.org πριν 2 μήνες, το δέχτηκε μετά την εγκατάσταση και τώρα βγάζει το λογισμικό μη γνήσιο.

Αυτό συμβαίνει πολλές φοερές και μου έχει συμβεί και σε μένα. Το έχω αναφέρει άλλωστε εδώ. Μια απάντηση που πήρα είναι άπαξ και ενεργοποιηθεί έχει συνδεθεί με το hardware. θεωρώ όμως ότι δεν είναι έτσι γιατί εν τέλει κανείς δεν γνωρίζει πως λειτουργεί η ενεργοποίηση. Μπορεί να ξέρουμε ότι π.χ. ότι συνδέεται με την μητρική αλλά έχω τις αμφιβολίες μου πως ακριβώς λειτουργεί η ενεργοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προβλημα με μαυρη οθονη στον σταθερο υπολογιστη. 

20pesqq.jpg 

τι μπορει να φταιει;. και μου βγαζει αυτες τις μαυριλες.; μνημη;.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό συμβαίνει πολλές φοερές και μου έχει συμβεί και σε μένα. Το έχω αναφέρει άλλωστε εδώ. Μια απάντηση που πήρα είναι άπαξ και ενεργοποιηθεί έχει συνδεθεί με το hardware. θεωρώ όμως ότι δεν είναι έτσι γιατί εν τέλει κανείς δεν γνωρίζει πως λειτουργεί η ενεργοποίηση. Μπορεί να ξέρουμε ότι π.χ. ότι συνδέεται με την μητρική αλλά έχω τις αμφιβολίες μου πως ακριβώς λειτουργεί η ενεργοποίηση.

 

Το θέμα είναι ότι για 2 μήνες λειτουργούσαν τα win 7 pro 64 σωστά και τώρα βγαίνει μαύρη οθόνη.

Προσπάθησα να μιλήσω μαζί τους στο chat και ζητάνε ένα σωρό screenshots που δεν είναι εύκολο να βγουν στα 64.

Υπάρχει λύση να αγοραστεί κλειδί για 10 και να γίνει upgrade;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

προβλημα με μαυρη οθονη στον σταθερο υπολογιστη. 
20pesqq.jpg
τι μπορει να φταιει;. και μου βγαζει αυτες τις μαυριλες.; μνημη;.

 

Τι σχέση έχει με το παρόν thread ? 

 

Τροφοδοτικό, Κάρτα γραφικών μπορεί να είναι ή ακόμη και drivers καθώς και μνήμη. Με trial&error θα το βρεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να είσαι με Ms Account για να δουλέψει; Ρωτάω επειδή είμαι με Local, και ούτε σε εμένα δουλεύει το live tile αυτό. Είμαι στην 15063.447

 

Το γνωρίζω για το Ms Account, μαλλον πρεπει να εχω θετικη ή αρνητικη 

απαντηση από καποιον με account , εγω εχω έναν σε τρεια pc activated 

κ σε κανενα δεν δουλευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους αγοράζουν κλειδιά από "σίγουρα" sites.

 

Κλειδί win 7 Pro retail αγορασμένο από PSNGAMES.org πριν 2 μήνες, το δέχτηκε μετά την εγκατάσταση και τώρα βγάζει το λογισμικό μη γνήσιο.

 

Edit

Μετά από αρκετές προσπάθειες (restarts), εμφανίστηκε η καρτέλα activation και ήταν επιτυχής (!!!).

Έγινε αλλαγή και της μαύρης οθόνης στην κλασική και όλα ΟΚ.

 

Ελπίζω να μην επανεμφανιστεί η μαύρη οθόνη.

Αυτό το έχει κάνει και σε μένα σε Windows 10 με πραγματικά γνήσιο κλειδί από Windows 7 (είχα κάνει νόμιμη αναβάθμιση την αρχική περίοδο που τα έδινε δωρεάν). Αυτό είχε γίνει πριν κάνα χρόνο.

 

Από την άλλη, είχα 10 home και πριν 3 μήνες αγόρασα "γνήσιο" κλειδί για τα Pro από πωλητή στο ebay και ενεργοποιήθηκαν κανονικά. Εδώ και 3 μήνες δεν μου έχει παρουσιαστεί ούτε ένα πρόβλημα. Επίσης την ίδια μέρα πριν 3 μήνες αγόρασα από το ebay και ένα κλειδί office 2016 pro plus, και ούτε και αυτό μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής. Ίσως να είναι και θέμα τύχης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναφέρω την ερώτηση για το αν μπορεί να αγοραστεί κλειδί για 10 και να γίνει upgrade από win 7 pro στα 64 σε win 10 64 μέσω του upgrade στα settings;

Μπορείς να κάνεις upgrade κανονικά. Αν δεν ενεργοποιηθεί με το υπάρχον κλειδί των 7 αγοράζεις κλειδί των 10 και βάζοντας αυτό κάνοντας change product key. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...