Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί στην 1703(15063. 413) δεν κάνει εγκατάσταση το avast?

 

Βγάζει η εγκατάσταση απέτυχε, και ότι έχει corrupted file.

 

Μου το έβγαλε σε 2 διαφορετικά μηχανήματα.

Έχει τύχει και σε άλλους?

 

 

Το malwarebytes 3 το κάνει κανονικά εγκατάσταση.

 

ΥΓ : Μέχρι την 1607 δεν είχα πρόβλημα

Επεξ/σία από Creta1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτη η 1703 μας εχει πρηξει,εμενα οταν κανω δεξι κλικ και παω δημιουργια μου κανει επανεκκινηση ολα τα εικονιδια οχι τα windows και δε με αφηνει να κανω δημιουργια φακελου,ξερει κανεις τιποτα γι αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η 1703 μας εχει πρηξει,εμενα οταν κανω δεξι κλικ και παω δημιουργια μου κανει επανεκκινηση ολα τα εικονιδια οχι τα windows και δε με αφηνει να κανω δημιουργια φακελου,ξερει κανεις τιποτα γι αυτο?

Μηπως σου κανει και restart το explorer οταν πας να μπεις σε καποιο δισκο σου; Οταν στο κανει αυτο, πηγαινε στο event viewer - administrative events, και δες τι γραφει σα σφαλμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ερωτησούλα:

 

Πώς μπορώ να "στείλω" ήχο από τον σταθερό σε smartTV/HT, αντίστοιχα με το "cast to"?

 

Σε ταινίες κλπ το παραπάνω χαρακτηριστικό λειτουργεί  μια χαρά.

 

Θα ήθελα να το κάνω για ότι αναπαραγωγή/streaming μουσικής/e-radio, ειδικότερα μέσω του Winamp (ξέρω, είμαι παλαιολιθικός σε κάποια πράγματα).

 

Υπάρχει τρόπος, χωρίς να μπλέξω με πολλές τρίτες εφαρμογές?

 

Ρωτάω εδώ ακριβώς σαν επέκταση του "cast to".

 

Ευχαριστώ.

 

edit: (the) Best Player to the rescue!

Επεξ/σία από Πέτρος
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταιες 7-10 μερες, σε ενα λαπτοπ με w10 home (αναβαθμησμενα απο windows 8.1 home την γνωστη περιοδο) εμφανιζεται το εξης σπαστικο. Το λαπτοπ βλεπει το ασυρματο δικτυο του σπιτιου, απλα δεν συνδεεται αυτοματα σε αυτο, πρεπει ο χρηστης να ανοιξει το μενου του ασυρματου (αυτο που πετιεται με κλικ στο εικονιδιο του ασυρματου δικτυου στο tray) και να πατησει συνδεση. Και το connect automatically δεν υπαρχει καν εκει!

Καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα παιδιά δημιουργήθηκε ένα τρομερό πρόβλημα στα 10. Μετά από underclock (δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο), μόλις φόρτωναν τα Windows εμφανιζόταν η log on screen. Όλα καλά μέχρι εδώ. Με το που έβαζα το κωδικό, έμπαινε στην επιφάνεια εργασίας και μετά από λίγο όλη η οθόνη γινόταν μαύρη και δεν φαινόταν τίποτα παρά μόνο ο κέρσορας και αν πάταγες ctrl-alt-del, η διαχείριση εργασιών! Αφού έψαξα στο google τελικά δεν κατάφερα να το διορθώσω και αναγκαστικά έκανα φορμάτ! Έχει συμβεί και σε εσάς;;

Και σε μενα το ιδιο ακριβως κανει και δεν μπορω να βγαλω ακρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταιες 7-10 μερες, σε ενα λαπτοπ με w10 home (αναβαθμησμενα απο windows 8.1 home την γνωστη περιοδο) εμφανιζεται το εξης σπαστικο. Το λαπτοπ βλεπει το ασυρματο δικτυο του σπιτιου, απλα δεν συνδεεται αυτοματα σε αυτο, πρεπει ο χρηστης να ανοιξει το μενου του ασυρματου (αυτο που πετιεται με κλικ στο εικονιδιο του ασυρματου δικτυου στο tray) και να πατησει συνδεση. Και το connect automatically δεν υπαρχει καν εκει!

Καμια ιδεα?

το laptop ειναι dell??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν ειναι dell, ειναι ή toshiba ή samsung. Δεν θυμαμαι και δεν το εχω μπροστα μου.

Δοκίμασε την αντιμετώπιση προβλημάτων του προσαρμογέα δικτύου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν ειναι dell, ειναι ή toshiba ή samsung. Δεν θυμαμαι και δεν το εχω μπροστα μου.

μετα το creator update εχω το ιδιο προβλημα, ενω υπάρχει το δικτυο δεν συνδεεται αυτοματα σε αυτό αλλά θελει να το κάνεις καθε φορά χειροκίνητα.

νομιζω οτι φταίνε τα windows γιατί δοκιμασα καθαρή εγκατάσταση χωρις τιποτα πάνω και drivers απο την εταιρία αλλά κανενα αποτέλεσμα.

οποτε ζουμε με αυτό για την ώρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξτε την λιστα με τα γνωστα δικτυα και διαγραψτε το. Αφου πρωτα καντε μια επανεκκινηση του router συνδεθειτε ξανα με αποθηκευση κωδικου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...