Προς το περιεχόμενο

Ιδιαίτερα δημοφιλή τα tablets με δυνατότητα τηλεφωνικών κλήσεων


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν νομίζω ότι αυτός είναι ο λόγος. Δεν είναι οι κλήσεις αλλά η δυνατότητα 3G που κάνει την υποδοχή σιμ στο tablet τόσο λαοφιλής.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά.... και είναι σίγουρο ότι δεν θα αρέσει σε πολλούς... Υποθέτω οτι το μέλλον θα είναι κάπως ετσι... Tablet για το οπτικό κομμάτι. Hand's free για συνομιλία.... smart watch για την γεφυρωση τους... Έχεις το Tablet στην τσάντα για τις βαριές δουλειες. Το ρολογακι στο χέρι για την εμφάνιση τω απαραίτητων... όπως εμφάνιση καλούνται.. θα ειδοποίηση email κτλ... Hand's free για συνομιλία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"δεν μπορούν να έχουν στη κατοχή τους, λόγω περιορισμένης οικονομικής ευχέρειας, tablet και τηλέφωνο" Wot? Smartphone + tablet= 300-400E. Πόσο κάνει ένα phablet; Δε νομίζω να κάνει λιγότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά.... και είναι σίγουρο ότι δεν θα αρέσει σε πολλούς... Υποθέτω οτι το μέλλον θα είναι κάπως ετσι... Tablet για το οπτικό κομμάτι. Hand's free για συνομιλία.... smart watch για την γεφυρωση τους... Έχεις το Tablet στην τσάντα για τις βαριές δουλειες. Το ρολογακι στο χέρι για την εμφάνιση τω απαραίτητων... όπως εμφάνιση καλούνται.. θα ειδοποίηση email κτλ... Hand's free για συνομιλία

μέχρι τώρα είχα 1 κινητό και τα έκανα όλα ,τώρα θα πρέπει να έχω 3 συσκευές και τσάντες για ταμπλετ δηλαδή για καφέ θα πας και θα έχεις ταμπλετ για κινητό,για τρέξιμο το ταμπλετ :P 

 

φήμες λένε πως ελληνάρες μάστορες κατασκευάζουν υπολογιστή που στην θέση του τροφοδοτικού έχει μπαταρία απο μηχανάκι ενώ του προσαρτίζουν ροδάκια για να το παίρνει μαζί ο χρήστης,επίσης με ένα ασύρματο headset ο χρήστης θα μιλάει στο τηλέφωνο και θα ακούει μουσική.

ακούγεται ότι θα βγουν και full atx εκδόσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για να είμαστε πχ στο σαλόνι και μέσω tablet να κάνουμε βιντεόκληση(είτε με Skype είτε όχι), τότε κανένα πρόβλημα. Το να βγαίνεις όμως με το Phablet στον δρόμο...

 

Εξίσου αστείο είναι το trent που παρατηρείται ολοένα και περισσότερο το τελευταίο καιρό, να τραβάνε μανιωδώς φωτογραφίες ή βίντεο με tabled! lol infinity :)

Αυτό είναι πολύ χειρότερο από τις κλήσεις! Πολύ άσχημο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 1-2 χρόνια εδώ μέσα μερικοί κλαίγονταν με τα 5ιντσα κινητά.

 

Τώρα έχει γίνει η νόρμα.

 

Εγώ απορώ πως υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που μιλάνε με τις ώρες χωρίς hands free.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να επέβαλε κανείς σε κάποιον ντε και καλά να κυκλοφορεί με το ταμπλετ. Απλά ενσωματώνουν μια δυνατότητα που θα διευκολύνει κάποιους στη δουλειά τους κυρίως. Το να κουβαλάει κάποιος κινητό και tablet/netbook/laptop φαντάζομαι θα τον βολέψει περισσότερο να έχει μόνο ένα ταμπλετ πάνω του που θα του τα προσφέρει όλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι αυτός είναι ο λόγος. Δεν είναι οι κλήσεις αλλά η δυνατότητα 3G που κάνει την υποδοχή σιμ στο tablet τόσο λαοφιλής.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

ακριβως και η δυνατοτητα τα πιο πολλα να ειναι δικαρτα ηδη με αξιοπρεπεις οθονες και καλες αντοχες οποτε με κοστος κατω απο 100 ευρω εχεις στις διακοπες παντου οτι ειχες στο σπιτι ταμπλετ κινητο και ιντερνετ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"δεν μπορούν να έχουν στη κατοχή τους, λόγω περιορισμένης οικονομικής ευχέρειας, tablet και τηλέφωνο" Wot? Smartphone + tablet= 300-400E. Πόσο κάνει ένα phablet; Δε νομίζω να κάνει λιγότερα...

δες ε σοπ αυτη την εβδομαδα και δες και γουιντ που πηρα δυο εγω ..απλα δινω το ενα δεν βολεψε τον αδερφο μου ολος ο συνδιασμος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου θελουν να τραβουν τα βλεματα ( οι του αθληματος...) δεν παιρνουν το λαπτοπ τους παραμασχαλα με ενα usb stick και hands free?γλυτωνουν και χρηματα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν δεν είναι κάτι νέο. Ήδη τα πρώτα μοντέλα tablet της ASUS και της Samsung είχαν δυνατότητα κλήσεων.

 

Επειδή έχω και ένα αριθμό voip χρησιμοποιώ το tablet πολύ συχνά για τηλέφωνα. Όχι βέβαια κρατώντας το στο αυτί αλλά ούτε και με hands free. Το χρησιμοποιώ με ανοιχτή ακροαση. Πολύ βολικό αρκεί να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σε ένα περιβάλλον που δεν ενοχλείς άλλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...