Προς το περιεχόμενο

Να περάσω Kubuntu σε Ubuntu Unity 14.04


orestis000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή έχω βαρεθεί το Unity αλλά δεν θέλω να κάνω τα πάντα από την αρχή εάν περάσω το kubuntu desktop υπάρχει περίπτωση να μπερδευτούν αρχεία ή να μου βαρύνει το πρόγραμμα αφού υπηρεσίες του unity θα τρέχουν στο kde και το αντίστροφο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E θα περάσεις μαζί αρκετά αχρείαστα πραγματα. Θα σου έλεγα καλύτερα να πάρεις ένα backup όλο το home σου μαζί με τους κρυφούς φακέλους που κρατάνε τις ρυθμίσεις και απλά να κάνεις μια νέα εγκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα μπερδευτει κατι. Αλλου αποθηκευει τα πραγματα του το kde, αλλου το unity. Το πολυ πολυ να ξεκιναει καμια υπηρεσια και στα 2, αλλα και παλι μπορεις να τη βεις και να την κλεισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έκανα εγκατάσταση, θα το δοκιμάσω αύριο και θα δω εάν μου κάνει θα αφαιρέσω το unity με ένα sudo apt-get purge unity λογικά θα διαγραφούν τα πάντα σωστα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά γίνονται αρκετά πράγματα μπάχαλο και έχεις ήδη εγκατεστημένα πολλά πακέτα του  ubuntu που δεν χρεάζονται καν στο kubuntu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι στιγμής όλα είναι μια χαρά και έχω και τα 2. δεν έχω κάποιο πρόβλημα άρα λογικά θα μείνω και με τα 2... όταν λες μπάχαλο εννοείς στην κατάσταση π είμαι τώρα(και με τα 2 πάνω) ή εάν διαγράψω το ubuntu; 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω για την κατάσταση που είσαι τώρα που έχεις και από τα δύο προγράμματα. Αν δεν σε ενοχλέι πάντως απλά το αφήνεις έτσι ώστε να επιλέγεις κάθε φορά από την login screen με ποιο περιβάλλων εργασίας θέλεις να μπεις.

Να ξέρεις υπάρχουν γενικά αρκετά στο linux poy mporεις να τα δοκιμάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικά θα μείνω έτσι γτ όλα δουλεύουν ρολόι.... το πολύ πολύ όταν βγει η 14.10 εάν δεν έχω μπει στο unity μέχρι τότε το κάνω purge και μετά αναβάθμιση μόνο το kubuntu σε 14.10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...