Προς το περιεχόμενο

Start up Marketing γραφείο, προς αναζήτηση πολυμηχανήματος..


vangoun

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά..

 

Εχω ξεκινήσει ένα διαφημιστικό γραφείο και έχω κουραστεί να πληρώνω σε τυπογραφεία χαζά λεφτά για να τυπώνω κάρτες για πελάτες μου, φυλλάδια, κτλ. Θα ήθελα να μπορούσα να τα τύπωνα εγώ μόνος μου. Δε μιλάμε για μεγάλη παραγωγή, άλλωστε ακόμα είμαι μικρό γραφείο.

Anyway, το konica minolta buzfid c35 έχει οτι θέλω, όμως εγώ δεν έχω τα 1800 euro που θέλει αυτό.. 

 

Γενικά θέλω: 

 

-να περνάει χοντρό χαρτί 280gr

-να μην ξεπερνάει διαστάσεις 55χ55χ55

-να μη πληρώνω τρελά λεφτά σε αναλώσιμα

-να είναι πολυμηχάνημα 

-να είναι δοκιμασμένο

-no problem για μεταχειρισμένο

-να μη φύγω απο τα 500 euro..

-να είναι έγχρωμος

-να περνάει και A3 (προαιρετικό)

 

Thanks παιδιά για τον κόπο σας! Δώρο ο σχεδιασμός της επαγγελματικής του κάρτας σε όποιον βρεί τι πρέπει να αγοράσω!! hehe.

 

Καλημέρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μεταχειρισμένο , ψαξε εδω....

http://www.cosmodata.gr/category/1380/all-in-one-polimichanimata-refurbish

&

http://www.cosmodata.gr/category/991/laser-ektipotis-refurbish

να δεις πιο σε βολευει και μετα ριξτους ενα τηλεφωνο για να μαθεις την ιστορια του μηχανηματος, που ισως σε ενδιαφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ προτείνω να απευθυνθείς στην Konica ( που στην προκειμένη περίπτωση έχει μηχάνημα που σε καλύπτει) και να μισθώσεις τον εξοπλισμό των 1.800€ που ξέρεις ότι σε καλύπτει για ένα 36μηνο πχ.

 

Επαγγελματίας είσαι, μην πας σε λύση του "ραφιού", αυτά είναι consumer προιόντα.

 

Δες τους μεγάλους του χώρου : Xerox, Canon , Konica, Ricoh, Sharp , Toshiba , OKI .

 

και ζήτα προσφορές για Μίσθωση του εξοπλισμού.

 

Έτσι δεν θα χρειαστεί να εκταμιεύσεις το ποσό και από την άλλη θα έχεις και συμβόλαιο τεχνικής υποστήριξης το οποίο θα περιλαμβάνει και τα αναλώσιμα , οπότε δεν θα κάθεσε να σκας για διάρκεια toner κτλ.

 

Δοκίμασε να δεις πόσο θα σου βγει και υπολόγισε ότι θα έχεις όλα τα benefits ενος συμβολαίου leasing (δηλαδή το μηχάνημα δεν θα είναι Πάγιο δικό σου, θα περνάει στα έξοδα της εταιρείας κτλ.)

Επεξ/σία από Canvas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να θελω να σε δυσαρεστησω το ποσο που αναφερεις ειναι πολυ μικρο για μια τετοια επενδυση ειδικα στο χωρο σου και αναφερεις οτι εισαι ή προσπαθεις να γινεις επαγγελματιας.

Δες σοβαρα το θεμα και ειται ενοικιασε τον σωστο εξοπλισμο ειται αγορασε τον.  Δεν νομιζω να βρεις αξιοπρεπη λυση κατω απο 1500-2000 ευρω. Μελετησε σοβαρα το θεμα του leasing. Τα χρηματα θα τα βγαλεις παντως επειδη ξερω ανθρωπους με τυπογραφεια μικρα το φυλλαδιο εχει τρελη ανθηση και κοβουν χρημα αλλων εποχων. Αξιζει η επενδυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...