Προς το περιεχόμενο

Αγορά πολυμηχανήματος


pc_maniac23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

 

Θέλω να αγοράσω ένα πολυμηχάνημα το οποίο να έχει:

 

  • Wi-Fi
  • Εκτύπωση διπλής όψης αυτόματη
  • Έγχρωμος

Δεν εκτυπώνω μεγάλο όγκο σελίδων. Είμαι φοιτητής θετικών επιστημών και θέλω να εκτυπώνω έγχρωμα διαγράμματα (sos), excel-άκια, άντε και καμιά εργασία μερικών σελίδων. Επίσης θα προτιμούσα χωρίς, αν γίνεται, να εκτοξεύει το κόστος να διαθέτει και σάρωση διπλής όψης και ADF.

 

 Ποσό που διαθέτω: 100-150€

 

Τέλος, το να αγορασω μπουκαλακια απο το eBay με τα χρωματα και να τα γεμιζω με σύριγγες ειναι οικονομική, αλλά ποιοτικά ειναι καλή λύση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο προηγούμενος που είχα (canon ip4300) με τη μηδενικη συντηρηση που του εκανα τα εφτυσε μετα απο 3-4 χρονια χωρις ιδιαιτερο αριθμο εκτυπωσεων (και με χρηση μελανια ιμιτασιον). σκεφτηκα να παρω αυτον
 

 

http://www.skroutz.gr/s/2952699/Canon-Pixma-MX925.html

 

παρ'ολο τα 180€ του. (λιγους μηνες πριν ηταν στα 160€ σε καποια καταστήματα)

 

Επεξ/σία από pc_maniac23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η καλυτερη λυση

http://www.skroutz.gr/s/427086/HP-OfficeJet-Pro-8600-e-All-in-One-Printer-N911a.html

και

παιρνεις 3 χρονια εγγυηση με την εγγραφη σου στο σαϊτ τηςhttps://h41201.www4.hp.com/WMCF.Web/gr/el/promotion/4220/NewProducts/

Επεξ/σία από dobro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση σου. Καλή η προταση σου αλλα εχει ενα μειονεκτημα.Επειδη ειμαι απο Θεσσαλονικη δε βλεπω να τα γλυτωνω τα 170€ για το συγκεκριμενο μηχανημα. Και σε αυτη την περιπτωση θα προτιμουσα να δωσω +10 και να παρω τον Canon.

οποτε θα ηθελα να ακουσω μερικες ακομα αποψεις και παντα φυσικα με γνωμονα και τα αναλωσιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση σου. Καλή η προταση σου αλλα εχει ενα μειονεκτημα.Επειδη ειμαι απο Θεσσαλονικη δε βλεπω να τα γλυτωνω τα 170€ για το συγκεκριμενο μηχανημα. Και σε αυτη την περιπτωση θα προτιμουσα να δωσω +10 και να παρω τον Canon.

 

οποτε θα ηθελα να ακουσω μερικες ακομα αποψεις και παντα φυσικα με γνωμονα και τα αναλωσιμα.

επειδη επαιζε το ΣΚ στα 119€ απο παμπλικ....εχετε το στο μυαλο σου....αν δε βιαζεσαι.....λογικα θα το ξαναβγαλει αυτο ή το αδερφακι του μουλτιραμα με δωρεαν μεταφορικα.το πηρα και ειναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ.Και αναλωσιμα που εχουν αποδοση λέιζερ και στο ebay πολλα φθηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καμια γνώμη για τον CANON PIXMA MX925 ?? Εχει καποιος καποια εμπειρια με δαύτον?

 

http://www.skroutz.gr/s/2952699/Canon-Pixma-MX925.html

Επεξ/σία από pc_maniac23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

dobro, τυπωνεις συχνα με τον 8600;

Εχω hp πολυμηχανημα, και αν δεν τυπωσω για λιγες μερες, μετα οταν παω να τυπωσω τυπωνει αθλια.

Πρεπει να κανω ισα με 3 καθαρισμους κεφαλων για να τυπωσει κανονικα.

Ουσιαστικα, χαλώ τα μελάνια για καθαρισμους, οχι για να τυπωνω.

 

Αντιθετως, με εναν canon 4000 που ειχα παλια, οσο αραια και αν τυπωνα, ποτε δεν ειχα τετοιο προβλημα.

Ουτε και με εναν αρχαιο hp 720.

 

Τους εχουν χαλασει εντελως τους inkjet, ειτε εκτυπωτες, ειτε πολυμηχανηματα;

Αν δεν τυπωσεις για λιγες μερες, παπαλα μετα;

Ή απλα μου ετυχε εμενα;

Τοσο ευκολα και γρηγορα 'ξεραινονται' τα μελανια;

 

Λεμε 'παρε inkjet' αν δεν τυπωνεις ογκο, αλλα αν ειναι το 'αραια' που τυπωνεις, να το πληρωνεις με το να ξοδευεις μελανια σε καθαρισμους κεφαλων, καταντα εντελως ασυμφορο.

Επεξ/σία από mentoras99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Πριν πάρετε εκτυπωτή ψαχτε στο ebay ή στο Σκρουτζ αν έχει το μοντελο σας επαναγεμιζομενα μελανοδοχεία, όλα τα μοντέλα με ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ Μελάνια έχουν (hp, epson canon). Προσωπικά θα πηγαινα σε canon ή σε brother, όλες οι μάρκες έχουν προβλήματα, για να πουλάνε το νεο μοντέλο σε αντικατάσταση του παλιού, οποτε ας μην τους κάνουμε την χάρη να τους τα χωνουμε ΚΑΙ στα μελάνια. Οι canon έχουν άψογο σύστημα εκτύπωσης και διαχείρισης χαρτιού άλλα να ξέρετε οτι παιθαινουν σε τρια χρόνια περίπου. Οι επσον ξεραίνονται και βουλωνουν οι κεφαλές τους πανευκολα αλλά έχουν ΑΨΟΓΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚ δεν πεθαίνουν ποτε οι οικιακοι hp μασανε χαρτια απο τη πρωτη μέρα... Όσο για το ink advantage είναι κοροϊδία, σε σχέση με το τσαμπα επαναγεμιζομενο. hp μονο σε επαγγελματικές σειρές τύπου officejet , που το μελάνι είναι φθηνό και οι κεφαλές ΔΕΝ ΒΟΥΛΩΝΟΥΝ ΟΥΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ....

 

Τα παλιά μοντέλα είναι πιο ευκολο να τα ξεγελασεις με μαϊμούδες μελάνια και έχουν λιγότερες πλαστικουρες, αλλά δεν έχουν γουαηφαη.....και αλλά καλουδια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...