Προς το περιεχόμενο

προταση αγορας ΑΜΕΣΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χτυπα την να ξεμπερδευεις. 2 επιλογες ειχες ετσι και αλλιως, αυτην και την nx1000 η οποια εχει εμφανιστει στα 200 απο προσφορες καταστηματων (αν και προσφατα οχι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

<p>Χτυπα την να ξεμπερδευεις. 2 επιλογες ειχες ετσι και αλλιως, αυτην και την nx1000 η οποια εχει εμφανιστει στα 200 απο προσφορες καταστηματων (αν και προσφατα οχι).</p>

 

Πάω να την πάρω σε λίγο. Τέλεια τιμή στα 179 απλά είναι σε μαύρο χρώμα... Ήθελα λευκό. Επίσης ερώτηση... Από κάρτα μνήμης τι χωρητικότητα να πάρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>οπωσδήποτε class 10 και πάνω </p>

 

Class 10 Πήρα 16 άρα.

Μια sandisk SDHC 16GB αρκει. αν εχεις σκοπο να βγαζεις πολλα βιντεο τοτε 32 και ανω.

16αρα τελικα πηρα κλαση 10. Και βιντεο να βγαζω..το αδειαζω μωρε σιγα..δεν θα γυρισω και ταινιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας εντυπωσεις οταν τη δοκιμασεις και μια πληροφορηση για τα βιντεο που τραβαει γιατι με ενδιαφερει και μενα. Ποιοτητα και ποσα ΜΒ πιανουν 2 λεπτα σε 1080 αναλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας εντυπωσεις οταν τη δοκιμασεις και μια πληροφορηση για τα βιντεο που τραβαει γιατι με ενδιαφερει και μενα. Ποιοτητα και ποσα ΜΒ πιανουν 2 λεπτα σε 1080 αναλυση.

Βίντεο μέτριο στο σπίτι μέσα. Για 2 λεπτά δεν ξέρω... Με την 16αρα σε φουλ ποιότητα κρατάει μόνο 20 λεπτά. Φωτογραφίες βγάζει καλές ακόμα και σε σκοτεινά σημεία. Αξίζει τα λεφτά της διότι πριν 5 μήνες είχε κάνα 300αρι στο πλαίσιο και σήμερα την πήρα με μόλις 179.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω γιατι την βλεπω 199?

Γιατι εγω πηγα απο το καταστημα και την ειχαν προσφορα για σημερα 179 !!! Σφραγισμενη εννοειται !! Εχουν αλλα 2 ανοιχτα κομματια στα 179 ΠΛΑΙΣΙΟ καλαμαριας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως το έχεις επιλογή 60 fps σε 1080 ανάλυση και τραβάει τόσο μεγάλα αρχεία... 

δεν χρειάζεται γενικά να ξέρεις τόσα fps αν δεν έχεις σκοπό να βλέπεις τα βίντεο σε slow motion....

έχει και επιλογή για 1200 fps?? απο ποιότητα σε τόσα fps φαινέτε τίποτα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>μήπως το έχεις επιλογή 60 fps σε 1080 ανάλυση και τραβάει τόσο μεγάλα αρχεία... </p>

<p>δεν χρειάζεται γενικά να ξέρεις τόσα fps αν δεν έχεις σκοπό να βλέπεις τα βίντεο σε slow motion....</p>

<p>έχει και επιλογή για 1200 fps?? απο ποιότητα σε τόσα fps φαινέτε τίποτα ?</p>

 

Στα 30 το έχω. Δεν την έχω ψάξει ακόμα φίλε... Είναι λίγο δύσχρηστο μοντέλο από ότι διαβάζω και διαπιστώνω. Αυτό για τα 1200 θα το ψάξω... Τι ακριβώς κάνει;

Τραβάει στο φως τέλειο βίντεο σαν να βλέπεις ταινία.... Και από ήχο τα σπάει. Θα μου πάρει λίγο καιρό όμως για να την μάθω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

super slow motion θα κάνει αλλα ειναι σε παρα πολύ χαμηλή ανάλυση

τελικα κανει αλλα δεν λεει η αναλυση οντος...κριμα !!! Παντως οταν κανει slow motion αν θες προσθετεις και μουσικη,ειναι ωραιο σαν εξτρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστω κι αν θέλει απλά να πατάει το κουμπάκι και βγάζει φωτογραφία του προτείνεις να πάρει bridge και όχι dslr;

Η κατηγορία bridge υπάρχει για κάποιους που νομίζουν ότι η ποιότητα της φωτογραφίας μετριέται με τα μεγάλα ζουμ.

Για εκείνους που δεν θέλουν να ασχοληθούν σοβαρά με το άθλημα αλλά δεν θέλουν να έχουν και μια απλή compact και δεν ψαρώνουν οι άσχετοι...

Κατά συνέπεια αγοράζουν μια ογκώδη βλακεία με αισθητήρα μιας compact και το μόνο που πραγματικά παίρνουν είναι άθλια φωτογραφική ποιότητα.

 

Θεσσαλονικιέ ή ψάχνεις για Samsung NX ή πας για φτηνή dslr όπως Nikon D3100 και στην έσχατη (!!) περίπτωση Canon 1000D

Ομολογώ ότι ψιλο-ανήκω σε αυτήν την κατηγορία. Για την ακρίβεια δεν πιστεύω ότι τα mpixel παίζουν τόση σημασία ούτε ότι επειδή μοιάζουν με dsrl βγάζουν τόσο καλές φωτογραφίες αλλά:

1.Βαριέμαι να ασχοληθώ τόσο με την τεχνική και τα κόλπα της φωτογραφίας

2.Δεν θέλω να δώσω τόσα λεφτά

3. και μ' αρέσει η αίσθηση που έχουν όταν τις κρατάς σε σχέση με τις μικρότερες και μ' αρέσει που και που να φωτογραφίζω μερικά μακρινά θέματα. Οπότε κατέληξε σ' αυτήν: sony dsch300.

 Επειδή έχω κάτσει και συγκρίνει φωτογραφίες που βγάζω (όχι με αυτήν, με την προηγούμενη compact που είχα) έχω μερικές απορίες παρατηρήσεις;

1.Είναι πλέον τόσο σημαντικό το θέμα του αισθητήρα; Εννοώ ότι όσο εξελίσσονται και οι αισθητήρες των compact δεν μειώνεται και η απόσταση μεταξύ των δυνατοτήτων των αισθητήρων μιας dsrl και μιας compact;

2. Σε φωτογραφίες που τράβηξα μέρα και σε εξωτερικό χώρο νομίζω ότι οι διαφορές είναι μικρές μεταξύ των 2 κατηγοριών αν δεν θέλεις να "παίξεις" με το φως ή κάνω λάθος;

3. Εκεί που ήταν η μέρα με την νύχτα (κυριολεκτικά) ήταν όταν τραβούσα σε κλειστούς χώρους όπου πραγματικά οι διαφορά στην ποιότητα ήταν χαώδης. Είδα λίγο την περιγραφή της sony που πήρα (την περιμένω βασικά):http://www.plaisio.gr/fotografia-video/fotografikes-mixanes/fotografikes-mixanes/Sony-Digital-Camera-H300-Black-DSCH300B.htmκαι λέει για μια τεχνολογία advanced flash οπότε άραγε μπορώ να περιμένω κάτι καλύτερο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...