Προς το περιεχόμενο

Samsung NX20 η άλλη μέχρι 300 ευρώ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα μάγκες. Μιας και το eshop έχει βάλει σε προφορά την NX20 έχω μπει σε τρελό δίλημμα να την πάρω αλλά σκέφτομαι μήπως υπάρχει κάποια καλύτερη σε αυτά τα λεφτά;

 

Θέλω τη βοήθεια σας να μου πείτε αν αξίζει τα λεφτά τις η θα βρω κάποια άλλη που να μου κάνει καλύτερα την δουλειά.

Μιας και είναι καινούριος σε αυτά δεν μπορώ να αποφασίσω μόνος μου.

 

Την φωτογραφική την θέλω για εγγραφή ποιοτικού βίντεο 1080p και να έχει αρκετά καλές φωτογραφίες μιας και θα δώσω 300 ευρώ.

 

Θα περιμένω την απάντηση και τις προτάσεις σας για να ξέρω πριν πάρω την Samsung

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτα τα λεφτά δεν νομιζω να υπάρχει κάτι καλύτερο, ειναι πολύ καλή προσφορά και θα μείνεις ευχαριστημένος.

 

Εγω προσωπικά πήρα την nx20 μεταχειρισμένη (με πολυ λιγα κλικ) 310 ευρω και απο χτες βαραω το κεφαλι μου :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σίγουρα αν έχεις οικονομική δυνατότητα αγοράζεις ferrari, το θέμα είναι αν υπάρχει κάτι καλύτερο έως τα 300€, και όπως το έχω ψάξει και εγώ αυτή την στιγμή για αγορά καινούριας φωτογραφικής η nx20 είναι ότι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και την p100 /...πουλαω μια ελαφρως μεταχειρισμενη και πιστευω οτι 8α μεινεις απολυτα ευχαριστημενος και με λιγοτερα λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δες και την p100 /...πουλαω μια ελαφρως μεταχειρισμενη και πιστευω οτι 8α μεινεις απολυτα ευχαριστημενος και με λιγοτερα λεφτα

 

Δεν εχουν καμια μα καμια σχεση οι 2 μηχανες, η nx20 ειναι σε αλλη κατηγορια και ειναι πολυ καλυτερη κατα πολυ σε ολα απο την συγκεκριμενη. Γενικα στα χρηματα της ειναι αξιοπρεπης μηχανη η nx20 απλα αν την παρεις παρε και μια γρηγορη καρδα μνημης γιατι εχει ενα θεματακι με το buffer της αν τραβας raw οπου αργει λιγο να τα γραψει στην καρτα (1-2 sec), κατα τα αλλα ομως ειναι καλη.

Επεξ/σία από snik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δεν ειπα οτι ειναι καλυτερη..απλα σε πολλα site  εχει καλυτερο σκορ η p100..Προφανως με μια dslr εχεις περισσοτερες επιλογες αλλα οτι για αυτα που ζηταει ο φιλος ειναι μια χαρα μηχανη και χωρις να ξοδεψεις τα κερατα σου σε φακους..

 

Υ.γ το ζουμ που κανει η P100 στο φεγγαρι ειναι απιστευτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δεν ειπα οτι ειναι καλυτερη..απλα σε πολλα site  εχει καλυτερο σκορ η p100..Προφανως με μια dslr εχεις περισσοτερες επιλογες αλλα οτι για αυτα που ζηταει ο φιλος ειναι μια χαρα μηχανη και χωρις να ξοδεψεις τα κερατα σου σε φακους..

 

Υ.γ το ζουμ που κανει η P100 στο φεγγαρι ειναι απιστευτο...

 

Δεν εχει νοημα το σκορ που βγαζουν διαφορα sites μιας και δεν ξεχωριζουν κατηγοριες τα περισσοτερα οποτε γινεται ενα μπερδεμα. Αν συγκρινεις τα τεχνικα χαρακτηριστικα τους θα δεις τις διαφορες. Οσον αφορα τον φακο τωρα ο κιτ καλυπτει σχεδον τα παντα που μπορει να θελει να τραβηξει καποιος στην καθημερινοτητα του και απο εκει και περα ο μονος φακος που ισως χρειαστει ειναι ενας φωτεινος (f/1.8-2.0) σταθερος φακος για τις νυχτερινες ληψεις χωρις φλας.

 

Γενικα οι bridge ειναι μια κατηγορια κατα την γνωμη μου που δεν εχουν λογο υπαρξης μιας και προσπαθουν να γινουν κατι ενδιαμεσο αλλα υιοθετουν τα αρνητικα και απο τις 2 κατηγοριες δηλαδη μικρο αισθητηρα οπου σημαινει θορυβος και μεγαλο μεγεθος οπου τις κανει δυσκολες στην μεταφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...