Προς το περιεχόμενο

Ο εκτυπωτής "μασάει" τα φύλλα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Έχω αυτό το πολυμηχάνημα http://www.canon-europe.com/For_Home/Product_Finder/Printers/Inkjet/PIXMA_MX395/από τον Απρίλιο και έχω ένα σπαστικό πρόβλημα και δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει και αν είναι φυσιολογικό διότι δεν έτυχε να έχω εκτυπωτή.

 

Το πρόβλημα είναι ότι 3 στις 10 φορές (ίσως και παραπάνω), αν εκτυπώσω κάτι μασάει το φύλλο. Την προηγούμενη φορά δεν έβγαινε και έπρεπε να ανοίξω το "συρταράκι" από πίσω να το βγάλω. Τι μπορεί να φταίει;

Υπάρχει περίπτωση να φταίει το χαρτί Α4 το οποίο είναι αυτό http://www.e-shop.gr/fotoantigrafiko-xarti-fabriano-copy-3-a4-80gr-500-fylla-p-ANA.FAB0001 ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες αν εχει μεινει κανενα μικρο χαρτακι μεσα ......καθαρισε με οινοπνευμα τα rolllers....χρησιμοποιησε καλυτερα χαρτια INACOPIA.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι το χειροτερο χαρτι που υπαρχει, το ειχαμε στην δουλεια και σκιζοταν παρα πολυ ευκολα μαπα εντελως παρε κατι πιο επωνυμο και πιο καλυτερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες αν εχει μεινει κανενα μικρο χαρτακι μεσα ......καθαρισε με οινοπνευμα τα rolllers....χρησιμοποιησε καλυτερα χαρτια INACOPIA.

Με μπατονέτα λογικά, έτσι;

 

ειναι το χειροτερο χαρτι που υπαρχει, το ειχαμε στην δουλεια και σκιζοταν παρα πολυ ευκολα μαπα εντελως παρε κατι πιο επωνυμο και πιο καλυτερο

Έτσι εξηγείται. Θα δοκιμάσω τα Inacopia που προτείνει παραπάνω ο dobro.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην τα ξαναπαρεις αυτα τα χαρτια ακομα και σε λεϊζερ εκτυπωτη που τα βαλαμε σκιζονταν, κανονικα δεν πρεπει να τα πουλανε τα συγκεκριμενα καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην τα ξαναπαρεις αυτα τα χαρτια ακομα και σε λεϊζερ εκτυπωτη που τα βαλαμε σκιζονταν, κανονικα δεν πρεπει να τα πουλανε τα συγκεκριμενα καν

Για τα FABRIANO COPY-3 A4 λες, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μια αλλη μικρη συμβουλη....οτι χαρτι τελικα παρεις.....να μην  εχεις το πακετο ανοικτο γιατι μαζευει υγρασια .....το φυλας σε κλειστο χωρο  και με μια σακουλα.

ναι,με μπατονετα....και αν δε κανεις δουλεια ετσι .....βαλε λιγο οινοπνευμα σε φυλλο Α4 και κανε μια εκτυπωση....αστον να στεγνωσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά. Πολύ χρήσιμες οι συμβουλές σας και θα τις λάβω όλες υπόψιν. :)

Επεξ/σία από Mitsos_The_Great
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εμενα μ τα μασαγε τα φυλλα γιατι ειχα πολύ κοντα  την ασφλαεια που είναι στη μεση ττης βασης του χαρτιου  που καθοριζει ποιο μέγεθος χαρτι εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...