Προς το περιεχόμενο

Φαξ από πολυμηχάνημα


greeneye

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω το πολυμηχανημα  hp 6310 all-in-one. Γενικα παει τελεια σε ολα αλλα εχω ενα προβληματακι.

Το φαξ κατα 95% τα στελνει ολα και τα δεχεται ολα. Εχω προβλημα σε καποιους αριθμους

που ειτε ΔΕΝ δεχεται (δεν συγχρονιζει σωστα) ειτε δεν στελνει. Μπορω να κανω εγω κατι να φτιαξει?

ειμαι σε γραμμη ΟΤΕ καθαρη χωρις προβληματα. Εχω κανει εξαρχης τις συνδεσεις σωστα στα καλωδια και δεν υπαρχει καποιο θεμα εκει. Αν παρω νεοτερο πολυμηχανημα μπορει να φτιαξει? ΑΝ παρω μονο συσκευη φαξ θα ειναι καλυτερα?

Ειναι σπαστικο να τρεχω για καποια νουμερα συνεχως εξω να παρω η να στειλω φαξ.

Θα ηθελα να ακουσω ιδεες-γνωμες-λυσεις. Ευχαριστω.

Επεξ/σία από greeneye
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε ενα reset factory defaults και δες αν εχει κρατησει στην μνημη παλια φαξ.

Αν μπουκωσει η μνημη απο ξεχασμενα φαξ ,μπορει να δεις τετοια δυσλειτουργια σε ορισμενους αριθμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω.Δεν μπορει να μην γουσταρει το φαξ τρια νουμερα και δεν τα καλει.Συνηθως ''τρωει''κολλημα.

Yπαρχει και ενα ενδεχομενο να χρειαζεται firmware update

Διαβασε και εδω,θα σε βοηθησει

 

 

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c00297388&tmp_task=setupCategory&cc=gr&dlc=el&lc=en&product=1119598

 

 

 

 

If your HP Fax model is either the HP PSC 2200 Series or the HP Officejet 6100 Series , and the fax interrupts the calls or faxes cannot be received, please download and install the HP Firmware upgrade available for these products.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι ειδα ο hp 6310 δεν εχει καποιο firmware να περασω.

εκανα reset στις εργοστασιακες... για καλη μου τυχη ετυχε μετα 20 λεπτα να μου ερθει φαξ απο αριθμο

που δεν μπορουσα να λαβω ποτε... ηρθε κανονικα!!!!!!!!! επαθα πλακα!!!! ελπιζω να μην ηταν τυχαιο!!!

Μαλλον λυθηκε!!! Βεβαια εκανα και μια αλλαγη ακομα , κουμπωσα το τηλεφωνικο καλωδιο σε μια αλλη θεση

αλλα δεν πιστευω οτι ηταν αυτο αφου οι θεσεις ειναι διπλα διπλα και δεν εχουν αποσταση και δουλευαν κανονικα και οι 2.

 

Ευχαριστω φιλε, μαλλον αυτο ηταν. Θα ξαναγραψω μολις το σιγουρεψω 100%!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...