Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Wine


bazinga13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους,εγκατεστησα το Linux Mint 17 KDE(32 bit)στο laptop μου.Εψαξα να βρω εναν video downloader αλλα δεν βρηκα τιποτα το αξιολογο,στα windows δουλευα το FreeMake video downloadr το οποιο ειναι καταπληκτικο προγραμμα,ειδικα το καινουργιο το golden pack καλυπτει κυριολεκτικα τα παντα,ειναι το ΜΟΝΟ προγραμμα που μου λειπει απο τα windows και ετσι αποφασισα να το τρεξω μεσω Wine.

 

Το προβλημα που αντιμετωπισα ειναι το εξης,οταν το τρεχω μεσω Wine για να το κανω install μου λεει το εξης "η εγκατασταση εντοπισε οτι τρεχει η εφαρμογη %1,κλειστε την εφαρμογη και πατηστε ενταξει για να συνεχισετε",στα Αγγλικα "Setup has detected that one or more of Freemake programms are currently running,please close all of instances of Freemake running programms now click OK and continue.Εφαγα τον τοπο να βρω που τρεχει το προγραμμα με την εντολη ps -A και δεν βρηκα κατι,παιζει να ειναι με αλλο ονομα?Δεν ξερω καλα και απο εντολες,αυτην βρηκα ψαχνωντας.

 

Τελος παντω αφου εφαγα αρκετες ωρες και πολλα restart απεγκατεστησα και το Wine και το FreeMake και τα ξανα εκανα install απ την αρχη και παλι τα ιδια,κατεβασα και αυτο το σκριπτακι που προτεινουν το Winetricks και παλι τα ιδια,ακομα και με το playon linux,ολα μου λενε οτι πρεπει να κλεισω το FreeMake το οποιο ηδη τρεχει.

 

Αν μπορουσε καποιος να βοηθησει θα το εκτιμουσα πολυ γιατι το χρειαζομαι το προγραμμα,ευχαρισω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν και δεν χρησιμοποιώ καθόλου wine δεν σου δημιούργησε κάποιο launcher στο menu με τα προγράμματα?

 

Nαι μου δημιουργησε αλλα το προβλημα παραμενει

 

 

Θα το δοκιμασω φιλε μου,σ ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...