Προς το περιεχόμενο

Canon ή Nikon?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα... μια ερώτηση θέλω να κάνω σχετικά με τι αυτοκίνητα προτιμάτε εσείς. Nissan ή Mazda είναι η καλύτερη επιλογή;

 

Υπογραφή: Mazdakias

Επεξ/σία από udroxoos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα... μια ερώτηση θέλω να κάνω σχετικά με τι αυτοκίνητα προτιμάτε εσείς. Nissan ή Mazda είναι η καλύτερη επιλογή;

 

Υπογραφή: Mazdakias

μιας και ρωτάς εδώ..η γνώμη μου είναι ότι τα nissan είναι καλύτερα αυτοκίνητα.Οδηγούσα nissan για 5 χρόνια και δε μου είχε εμφανίσει κανένα πρόβλημα,ενώ μια φορά που χρειάστηκε να οδηγήσω ένα mazda ήταν εφιάλτης!

Ωστόσο και οι δυο εταιρείες αυτοκινήτων θεωρούνται καλές..το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι ένα test drive και να διαπιστώσεις μόνο σου τι προτιμάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω διάλεξα Canon γιατι το κόκκινο πάει με τα ρούχα μου. Άσε που οι άσπροι φακοί τους φαίνονται πιο πολύ και τα φωτογραφικά εξοικειωμένα γκομενάκια πέφτουν αμέσως

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω διάλεξα Canon γιατι το κόκκινο πάει με τα ρούχα μου. Άσε που οι άσπροι φακοί τους φαίνονται πιο πολύ και τα φωτογραφικά εξοικειωμένα γκομενάκια πέφτουν αμέσως

ρε παιδιά έλεος δλδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποια απο τις 2 εχει καποιος απο την παρεα σου,ετσι θα μπορουσατε να ανταλλαξετε/δανειστειτε φακους,φλας,μπαταριες κτλ ο ενας απο τον αλλο..

 

Εναλλακτικα εαν δεν εχεις κανενα γνωστο και θελεις ντε και καλα dslr μαλλων pentax θα ελεγα..

 

Αλλα προσωπικα πλεων θα κοιτουσα και για καμια sony mirrorless.

 

Κατοχος d5100... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποια απο τις 2 εχει καποιος απο την παρεα σου,ετσι θα μπορουσατε να ανταλλαξετε/δανειστειτε φακους,φλας,μπαταριες κτλ ο ενας απο τον αλλο..  (Οποιαδήποτε μάρκα)

 

Εναλλακτικα εαν δεν εχεις κανενα γνωστο και θελεις ντε και καλα dslr μαλλων pentax θα ελεγα.. (μάλλον Pentax)

 

Αλλα προσωπικα πλεων θα κοιτουσα και για καμια sony mirrorless. (αλλά μάλλον Sony)

 

Κατοχος d5100...  (έχω Nikon)

 

Νομίζω ότι αυτή είναι μια από τις πιο ξεκάθαρες απαντήσεις ever, που μπορεί να διευκολύνει αφάνταστα κάποιον στην επιλογή του... :D

 

Sorry αλλά σε ένα τέτοιο ΤΡΟΛΟ-ΘΕΜΑ δεν άντεξα να μην (ξανα)τρολάρω! 

 

Φιλικά @topos ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι αυτή είναι μια από τις πιο ξεκάθαρες απαντήσεις ever, που μπορεί να διευκολύνει αφάνταστα κάποιον στην επιλογή του... :D

 

Sorry αλλά σε ένα τέτοιο ΤΡΟΛΟ-ΘΕΜΑ δεν άντεξα να μην (ξανα)τρολάρω! 

 

Φιλικά @topos ;)

τρολο-θεμα γιατί ρε φίλε;νομίζεις ότι όλοι όσοι μπαίνουν εδώ μέσα και ζητούν συμβουλές για dslr είναι επαγγελματίες και δε τους παίρνει να ρωτάνε;μην είστε τόσο τραγικοί μερικοί και get a life

Οποια απο τις 2 εχει καποιος απο την παρεα σου,ετσι θα μπορουσατε να ανταλλαξετε/δανειστειτε φακους,φλας,μπαταριες κτλ ο ενας απο τον αλλο..

 

Εναλλακτικα εαν δεν εχεις κανενα γνωστο και θελεις ντε και καλα dslr μαλλων pentax θα ελεγα..

 

Αλλα προσωπικα πλεων θα κοιτουσα και για καμια sony mirrorless.

 

Κατοχος d5100... 

δυστυχώς δεν έχει κάποιος άλλος,αλλά ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nikonakias δεν γινεται να παρεις λογικη απαντηση για αυτο που ζητας ετσι αυθαιρετα, ποια dslr ειναι καλυτερη απο τις 2 εταιριες ως προς τι; τι θεματα τραβας; για τι κατηγοριες μιλαμε; full frame η crop; 

 

Δεν υφισταται αυτο το η μια εταιρια ειναι καλυτερη απο την αλλη, καθε εταιρια εχει συγκεκριμενες λυσεις για συγκεκριμενες αναγκες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε μόνο για αυτές τις δύο, και αν σε ενδιαφέρει έστω και λίγο το βίντεο, και ακόμη καλύτερα αν είσαι διατεθειμένος να πας σε FF, εννοείται Canon.

 

Έχω δύο λέξεις για σένα:

 

Magic

Lantern

 

 

 

Για όλες τις άλλες περιπώσεις, ότι είπε ο snik.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...