Προς το περιεχόμενο

Συμβατά μελάνια EPSON


Giorgos3924

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω έναν εκτυπωτή EPSON XP-600 με συμβατά μελάνια.

όταν έχω καιρό να εκτυπώσω και η στάθμη των μεταλινιών είναι περίπου 30-35% και το αποτέλεσμα έχει κομμένες γραμμές μετά στην εκκαθάριση κεφαλών μου πετάει μήνυμα για αντικατάσταση και μετά τα βλέπω άδεια (είναι διάφανα).

Γιατί ενώ είναι άδεια η στάθμη φαίνεται ψηλότερη;

Εκτός αν όντως έχει μελάνι και πετάει σφάλμα, αλλά βλέπω πως μέσα έχει στραγγίξει.


Υπάρχει κάποιος τρόπος να ρυθμίσω την ποσότητα του μελανιού που ψεκάζεται;

όχι πρόχειρη εκτύπωση απλά να χρησιμοποιεί λιγότερο χρώμα, να φαίνεται δηλαδή πιο αχνό.

 

Βρήκα μόνο αυτό

post-131369-0-50781700-1403615504_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δέν είμαι ο κατάληλος για νά σου απαντήσω αλλά ξέρω το εξής που μου το έχει πεί ένας που είναι τής δουλιάς,απο αυτούς που γεμίζουν μελάνια.

Εγώ έχω 2 εκτυπωτές epson και samsun  ο epson ειχε να δουλεψει πολύ καιρό γιατί τον χρησιμοποιούσα μόνο για σκάνερ όταν μου ήρθε να του αλλάξω μελάνι μαζί με τόν samsun όταν ηρθε το παιδί και του είπα τι παίζει μου είπε οτι καλύτερα να τον κρατήσω για σκανερ και να ξεχάσω εκτυπωσεις με τον epson γιατί αυτοί άν κάτσουν λίγο καιρό αχρησιμοποίητοι κάτι γίνετε με τής κεφαλές τους και θέλουν αλλαγή και η αλλαγή κωστίζει παραπάνω απο τόν εκτυπωτη..

Δέν ασχολήθηκα παραπάνω τόν έχω μόνο για σκάνερ.

Δέν ξέρω άν βοήθησα αυτά μου τα είπε άνθρωπός τής δουλειάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα ίδια πάθαινα και με 2-3 παλιότερους hp που είχα, δεν γίνεται να πετάξω κ αυτόν γιατί είναι καινούργιος.

Όλοι οι inkjet έτσι είναι.

Τουλάχιστον μου βγήκε πιο ποιοτικός και οι φωτογραφίες είναι άριστες. Και τα συμβατά μελάνια φθηνότερα, τώρα μόλις παρήγγειλα 10τεμ περίπου 1E/τεμ από ebay.

Απλά έψαχνα έναν τρόπο όταν βγάζω φωτογραφίες σε απλό χαρτί να μην ψέκαζε πολύ, κάποιο χειροκίνητο τρόπο όχι απλά επιλέγοντας "απλό χαρτί"

Ίσως δεν γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο ειναι να τυπωνεις συχνά.εμενα μου ειπε το κόλπο ο άνθρωπος που πήρα επαναγεμιζομενα και απο τ´οτε δουλεύει μια χαρά.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε επαναγεμιζομενα μελάνια.τυπωνεις ασταμάτητα και χωρις προβληματα.ειδικα σε epson λειτουργούν άψογα!

Θέλει να δώσεις κάνα 50ευρω την πρώτη φορά για να πάρεις και το μελάνι.

Ενώ τώρα αγόρασα 10 cartridges περίπου 11 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνεις 50 ευρώ (45 στην δική μου περίπτωση) και εχεις ουσιαστικά 15 μελάνια απο το κάθε χρωμα.

Εμενα όταν το πήρα μου είπαν οτι τα 100μλ ειναι για 11 περίπου γεμισματα.

Στην πράξη γέμισα 15 φορές το κάθε μελάνι.

Οποτε με 45 ευρω εχω 60 μελάνια χωρίς να πετάω τα άδεια δοχεία.

Αν το πάρεις αναλογικά συμφέρει περισσότερο.

Ασε που τ´ωρα πήρα σε των 4x250 ml.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...