Προς το περιεχόμενο

Ο CEO της BlackBerry παρουσίασε τα Passport και Classic


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχω ιδεα για κανενα απο αυτα γιατι δεν με εχει απασχολησει κανεναε απο αυτα

 

1. Μπορεις να παιζεις κομματι απο το youtube και να το βαλεις ελαχιστοποιηση και παραλληλα να ανοιξεις αλλη εφαρμογη;

2. Εχεις δωρεαν office που να μην θελει subscription στην υπηρεσια?

3. Εχεις δωρεαν προεγατεστημενη πλοηγηση  με turn by turn navigaion που δεν απαιτει data?

4. Εχεις δωρεαν προεγατεστημενους χαρτες που δεν απαιτουν data?

5. Εχει το Google Now τις δυνατοτητες της Cortana? (Αν εχεις BB, εχεις κατι αντιστοιχο που να ειναι απο την bb;  )

 

Ξεκιναω με αυτες.. παω για υπνο λογικα..και απανταω αυριο

Night yo

 

 

Έτσι. Κάνε τους τη μούρη κρέας!

 

Τα 2 πρώτα είναι εύκολα. Θα σε αφήσω να τα βρεις εσύ. 

Τα 2 επόμενα ελπίζω να καταλαβαίνεις πως είναι παροχές και ουδεμία σχέση έχουν με ανωτερότητα λειτουργικού.

Αν ξυπνήσει στραβά η MS μπορεί αύριο να τα χρεώνει και αν δει το μερίδιό της να πέφτει η Google μπορεί να τα δώσει και αυτή έτσι.

Πάντως το data είναι φθηνό πλέον.

Το τελευταίο δυστυχώς μου είναι αδιάφορο προς το παρόν. Δεν το γνωρίζω λοιπόν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεν εχω ιδεα για κανενα απο αυτα γιατι δεν με εχει απασχολησει κανεναε απο αυτα

 

1. Μπορεις να παιζεις κομματι απο το youtube και να το βαλεις ελαχιστοποιηση και παραλληλα να ανοιξεις αλλη εφαρμογη;

2. Εχεις δωρεαν office που να μην θελει subscription στην υπηρεσια?

3. Εχεις δωρεαν προεγατεστημενη πλοηγηση  με turn by turn navigaion που δεν απαιτει data?

4. Εχεις δωρεαν προεγατεστημενους χαρτες που δεν απαιτουν data?

5. Εχει το Google Now τις δυνατοτητες της Cortana? (Αν εχεις BB, εχεις κατι αντιστοιχο που να ειναι απο την bb;  )

 

Ξεκιναω με αυτες.. παω για υπνο λογικα..και απανταω αυριο

Night yo

BB χρησιμοποιω τωρα φιλε μου...

1)Σαφως και μπορω.Με την προεγκατεστημενη εφαρμογη/συντομευση! :-DΑν θες ανεβαζω και βιντεο. :-)  Εσυ δεν μπορεις με το ie και χρειαζεσαι εφαρμογες τριτων ...βλεπε mytube,metrotube  κτλ...

2)Οffice να δεις..Docs to Go λεγεται και εχει τοσες λειτουργιες μορφοποιησης κτλ που θα σε εκπληξουν!Πολυ καλυτερο των WP!Μια δοκιμη θα σε πεισει..

3)Navfree λεγεται εντελως δωρεαν πλοηγηση tυrn by turn!(Δεν ειναι προεγκατεστημενο αλλα γι αυτο ειναι το store)

4)Eχω δωρεαν προεγκατεστημενους χαρτες που απαιτουν ομως data.(Aς ειναι καλα η  Nokia  για τους χαρτες σου,ετσι; ;) )

5)Γιατι εχεις εσυ την Cortana;;;;; μηπως πρεπει να γυρισεις το region και την γλωσσα του τηλεφωνου ,στην Αμερικη/Αγγλικά για να σου κανει την χαρη;;;Μηπως πρεπει να περιμενεις και για το swype στα Ελληνικά που δεν ειναι διαθεσιμο και ποιος ξερει με την αργοπορια της ms ποτε θα είναι;

Καλο σου βραδυ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι. Κάνε τους τη μούρη κρέας!

 

Τα 2 πρώτα είναι εύκολα. Θα σε αφήσω να τα βρεις εσύ.

Τα 2 επόμενα ελπίζω να καταλαβαίνεις πως είναι παροχές και ουδεμία σχέση έχουν με ανωτερότητα λειτουργικού.

Αν ξυπνήσει στραβά η MS μπορεί αύριο να τα χρεώνει και αν δει το μερίδιό της να πέφτει η Google μπορεί να τα δώσει και αυτή έτσι.

Πάντως το data είναι φθηνό πλέον.

Το τελευταίο δυστυχώς μου είναι αδιάφορο προς το παρόν. Δεν το γνωρίζω λοιπόν.

Στο τελευταίο,για τους μόνους που δεν είναι πλέον αδιάφορο,θα είναι οι χρήστες IOS,που θα έχει υποστήριξη Ελληνική γλώσσας.Οι υπολοιποι,παίρνουμε το μακρύτερο γι'αυτο το παίζουμε κ αδιαφοροι!:devil:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητό όπως και κάθε αντίστοιχη συσκευή το έχω στα αγγλικά πάντως.

Δεν είναι η γλώσσα το θέμα μου. Απλά δεν μου χρησιμεύει το συγκεκριμένο feature. 

Για αυτό και δεν τοποθετήθηκα άλλωστε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητό όπως και κάθε αντίστοιχη συσκευή το έχω στα αγγλικά πάντως.

Δεν είναι η γλώσσα το θέμα μου. Απλά δεν μου χρησιμεύει το συγκεκριμένο feature.

Για αυτό και δεν τοποθετήθηκα άλλωστε.

Μιλάμε για τη siri!

Και εγώ στα αγγλικα έχω τα μενού και όλο το os,αλλά δε θα κάτσω να του δίνω φωνητικές εντολές στα αγγλικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν θα του έδινα ούτε και στα ελληνικά. 

Αυτό είναι το θέμα.

 

Και on-topic.

Το Passport μου αρέσει πολύ. Αν βρούμε καμιά δουλειά ίσως το χτυπήσω. :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μιας που με έπιασε η όρεξη τώρα..

Ας μας πει κάποιος wp8.1 χρήστης. Στο Skype της μαμάς Microsoft μπορείς να στείλεις ένα συνημμένο πέρα από φωτογραφία ;; σε όλες τις άλλες εκδόσεις του Skype για τα άλλα λειτουργικά μπορείς.

Ας μας πει κάποιος wp 8.1 χρήστης, οι αναπαντητες στο Skype φαίνονται στο live tile ή κάπου αλλού στο λειτουργικό ;μήπως χρειάζεται να μπεις στην εφαρμογή για να δεις ότι έχεις αναπάντητη ;;;

Ας μας πει ένας χρήστης wp 8.1 μπορεί να στείλει μια φωτογραφία από την υπέροχη κάμερα του lumia με email χωρίς να την συμπιέζει αυτόματα η εφαρμογή των mail και χωρίς να δίνει την επιλογή της ανάλυσης ;

Ας μας απαντήσει πρώτα ένας φίλος και έχω και πολλές άλλες απορίες για τα wp8.1 σε τόσο απλά πράγματα που αυτοί που δεν γνωρίζουν από wp θα νομίζουν ότι κάνω πλάκα.. ας αφήσουν τις συγκρίσεις λοιπόν και ας γράψουν σε κάνα φόρουμ μπας και ακούσει η m$ και κάνει τα αυτονόητα.

Να σου θυμησω οτι το skype στα wp απο την πρωτη στιγμη υποστηριζε βιντεο κληση.ακομα και με το lumia 800 με την μια καμερα μπορουσα να κανω βιντεο κληση.να σου θυμησω ποσσα αντροιντ δςν μπορουσαν;;μεχριτελευταια ακομα και τα iphone δεν το υποστηριζαν.βγαλανε μερικα uodates και το καταφερανε σε ολα τα androids.ιδιες απαντησεις μπορω να σου δωσω και στα αλλα ερωτηματα σου.τοσο για τις αναπαντητες οσο και για την συμπιεση στην οποια δεν καταλαβα που ειναι το προβλημα σου

Οσοι πηρανε τηλεφωνο για να στελνουν αρχεια ZIP καλα κανανε και πηραν android.εγω πηρα τηλεφωνο το οποιο και 5εφαρμογες να ξεχασω ανοιχτες δεν θα πατησω 3 φορες το κουμπι για να παω πισω στην αρχικη οθονη προκειμενου να πραγματοποιησω μια κληση.το android ειναι πανισχυρο.με χρονια στην αγορα και ευρεως αποδεκτο λογω ποικιλιας και τιμων.το wp ειναι καινουργιο.μην βιαζεστε.

Θεωρω οτι αποψη μπορουν να χουν ΜΟΝΟ οσοι δοκιμασαν αυτο που κρινουν.και οταν λεμε δοκιμασαν οχι το πιασανε μισο λεπτο στο χερι τους απο φιλο.αλλα το δοκιμασανε καθημερινα.ΜΟΝΟ αυτοι.

Απο αυτους συγκεκριμενα εγω μπορω να δεχθω καθε αποψη χωρις κομπλεξισμους.οι υπολοιποι που δεν γνωριζουν που ειναι οι ρυθμισεις στο λογισμικο που κρινουν ας σηκωσουν τον γιακα απο το πολο τους γιατι επεσε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Πολύ κράξιμο πέφτει ρε παιδιά τι έγινε;;;;;

Γιατί  έτσι;;;

Σε όποιον αρέσει η ΒΒ αγοράζει τα προϊόντα της σε όσους όχι ας βρουν τη δική τους «mobilliki-Ιθάκη»

Ας μας πουν ποιο θα περνανε αντί αυτού και να μας βάλουν σε σκέψεις ίσως και μείς μήπως….

Εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένος με το “σχετικά παλιό” μου ΒΒ και απλά σκάφτομαι ποιο θα είναι το επόμενο μου ΒΒ (θέμα €€€€ είναι και μονό)

Όσο για το άρθρο θα ήθελα να δω και μια τιμή (έστω και στο περίπου)

Να είστε καλά

Και ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΘΑΨΙΜΟ … αλλά προτάσεις ανταγωνιστών ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παιδιά μετά από αρκετά blackberry, iPhone, Android και WPhone, άνετα θα ξαναγύριζα σε Blackberry, τα δάχτυλά μου θέλουν physical qwerty απεγνωσμένα :P

 

Τώρα για τις εφαρμογές android που λέτε ότι παίζουν άνετα, πόσοι το έχετε κάνει και πώς; Υπάρχουν και στο AppWorld ή γίνονται install με άλλο τρόπο; Παίζουν σωστά ή σέρνονται λόγω emulation; Για δώστε λεπτομέρειες ;)

 

P.S. To classic είναι απλά κουκλάκι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω εχω δουλεια.. απλα αυτο το ονομα μοιαζει με γυναικειο.. αντρας εισαι;

Και μικρός και άμυαλος. Κάνε λίγο googlarisma και ξαναγράψε... Hint : δες και τη φωτογραφία του προφίλ μου.

 

 

Σχετικα με το ποστ: Χρησιμοποιω οτι με βολλευει απο οποιαδηποτε εταιρια

Πράγματι χρησιμοποιείς ότι σε "βολεύει" (στο διάλογο) απ' οποιαδήποτε εταιρεία, αρκεί να υποστηρίξεις τα WP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τώρα για τις εφαρμογές android που λέτε ότι παίζουν άνετα, πόσοι το έχετε κάνει και πώς; Υπάρχουν και στο AppWorld ή γίνονται install με άλλο τρόπο; Παίζουν σωστά ή σέρνονται λόγω emulation; Για δώστε λεπτομέρειες ;)

Οι περισσότερες παίζουν μια χαρά. Γίνονται install είτε απευθείας, χρησιμοποιώντας κάποιο store (όχι google), είτε τις κατεβάζεις στο pc, τις περνάς στο κινητό και τις εκτελείς από τον file manager της συσκευής. Μερικές παίζουν σωστά, άλλες πιο αργά. Σε γενικές γραμμές δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

-Ability to install app and games on SD card.

-Backup of App + Game data to OneDrive if developer enabled 

-Quiet Hours - Disable notifications during pre-selected timeframe 

-Separate volume controls for ringtones/notifications and music/media

Σε αυτα δεν απαντησε κανεις, γιατι παιδια;

 

 

 

 

2)Οffice να δεις..Docs to Go λεγεται και εχει τοσες λειτουργιες μορφοποιησης κτλ που θα σε εκπληξουν!Πολυ καλυτερο των WP!Μια δοκιμη θα σε πεισει..

 

wannabe office δηλαδη...

 

 

 

 

 

5)Γιατι εχεις εσυ την Cortana;;;;; μηπως πρεπει να γυρισεις το region και την γλωσσα του τηλεφωνου ,στην Αμερικη/Αγγλικά για να σου κανει την χαρη;;;Μηπως πρεπει να περιμενεις και για το swype στα Ελληνικά που δεν ειναι διαθεσιμο και ποιος ξερει με την αργοπορια της ms ποτε θα είναι;

Καλο σου βραδυ!

Nαι την εχω.

Ο υπολογιστης μου και το κινητο μου παντα στα αγγλικα ηταν ειναι και θα ειναι με οποιοδηποτε λογισμικο γιατι ετσι εχω συνηθησει απο το πρωτο μου pc.

 

Οποτε εχω μια χαρα την Cortana. Εσυ εχεις; δεν απαντησες.

 

Καλη σου ημερα :*

 

 

 

Και μικρός και άμυαλος. Κάνε λίγο googlarisma και ξαναγράψε... Hint : δες και τη φωτογραφία του προφίλ μου.

 

Πράγματι χρησιμοποιείς ότι σε "βολεύει" (στο διάλογο) απ' οποιαδήποτε εταιρεία, αρκεί να υποστηρίξεις τα WP.

Σε ηλικια παιζει να σου σκαω και 10 χρονια.

Σχετικα με το αλλο, οταν καταφερει να φτιαξει εστω ενα attractive OS που να κανει την διαφορα και να μην εχει ενα θεμα σαν του android 2.3 ισως και να δοκιμασω να παρω ενα να μεγαλωσει η συλλογη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε ηλικια παιζει να σου σκαω και 10 χρονια.

Σχετικα με το αλλο, οταν καταφερει να φτιαξει εστω ενα attractive OS που να κανει την διαφορα και να μην εχει ενα θεμα σαν του android 2.3 ισως και να δοκιμασω να παρω ενα να μεγαλωσει η συλλογη μου.

ΧαΧα! Σίγουρα... "παίζει" κι αυτό, πρέπει να μου "σκας" 10 χρόνια!..

Απλά η BB έχει ένα που δουλέυει σωστά και δεν είναι BETA. Το attractive είναι υποκειμενικό. Πάντως στο να έχει μεγαλύτερη παραμετροποίηση στην εμφάνιση ένα λειτουργικό, συμφωνώ, γι αυτό θα πάρω WP... Για στάσου! Αυτό δεν έχει καθόλου παραμετροποίηση...

Μακάρι τα Wp να είχαν μόνο τις ελλείψεις του android 2.3, τότε δε θα τα έλεγα beta... Το 2.3 ήταν ένα πλήρες λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτα δεν απαντησε κανεις, γιατι παιδια;

 

 

 

wannabe office δηλαδη...

 

Δεν ήξερα ότι τα αυτονόητα είναι features;

 

Wannabe office; LoL. Yπάρχουν πριν βγουν τα WP..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια γιατι το ζοριζετε; Υπαρχουν ανθρωποι που εχουν μεινει σε μια εικονα για την BB και δεν ξερουν τιποτα για το τι εχει κανει αυτη η εταιρεια τα τελευταια 2 χρονια. Βγαζω το Ζ10 απο την τσεπη και μου λενε "ειναι το νεο iphone;" Οταν του το δειχνω τους πεφτει το σαγονι πρωτα με το UI και μετα με τις ενσωματωμενες δυνατοτητες. Το HUB μεχρι και ο λογιστης μου το ζηλεψε για την διαχειρηση mail και attachments και πηγε την αλλη μερα να ρωτησει για blackberry σε συγγενη που δουλευει σε αλυσιδα καταστηματων και η απαντηση του ηταν "γιατι θες να μπλεψεις με blackberry;" . Οσο υπαρχουν τετοια ατομα, ναι η blackberry θα εχει κακο ονομα....

Οσο για το docs to Go vs mobile office, Ουδεν σχολιο. Η BB δειχνει πως πρεπει να ειναι μια εφαρμογη mobile επεξεργασιας με ενσωματωμενες δυνατοτητες στο λειτουργικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...